Džusový román (1984)

Ano, má to nějaká pozitiva, hlavně viděna ve špinavosti prostředí, které je specificky typicky komunistické. Vše je nedokonalé, soudružky často neudržované ženy středního či vyššího věku, mezilidské vztahy kolikrát na bodu mrazu a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Rozhodně špatný scénář, zřejmě mírně poplatný své době, ovšem režie toho všeho je skutečně dokonalá a zachraňuje i to, co by kde kdo jiný dokázal zmrvit tak, jak je to na papíře. Krom atmosféry totiž není o co stát. Alespoň tak to já zde vidím. Naopak, již chápu dobový výraz: filmy, ze kterých bolí ruce. Hlavně kvůli režii toto nedopadne o hvězdu méně. 50%

Ve Spessartu opět straší! (2010) (TV film)

Skoro průměrná komedie, která ovšem v mnoha věcech nedává žádný smysl. Vinu na tom nese z velké části mizerný scénář, který se snaží budovat místy napětí i atmosféru, ale za cenu nejen klišé scén, ale i naprostých volovin, kdy popírá sám sebe, třeba tím, že duchové jenž nemohou opustit dům ve kterém jsou uvězněni jsou z něho nakonec vyneseni v pytlíku z vysavače. Na sobotní dopoledne ucházející komedie, ale nikoli dobrá. Znám řadu lepších. 55%

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Komorní drama o hledání smyslu života. Knihu od Paula Coelha jsem sice nečetl, ale film mě pozitivně zasáhl. Jeho silnou stránkou jsou jistě skvělé herecké výkony, komorní atmosféra i minimalisticky vedená režie z níž každá emoce působí jak má. Konec jsem sice správně odhadl již ve 40 minutě, ale to nic nemění na tom, že Veronika se rozhodla zemřít je dostatečně kvalitním filmem na to, aby jste mu i vy (máte-li rádi tento druh filmů) dali šanci. 80%

Bídníci (1998)

Tak z této adaptace nejsem vůbec tolik odvařený. Ano, má skvělé herecké výkony; Liam Neeson a Geofrey Rush výborně září, ale atmosféra z toho tolik na mě nesálá jako z jiných adaptací Bídníků. A to, že jsem jich již viděl dosti značně ovlivňuje můj postoj k tomuto filmu. Výtka k atmosféře by neměla ani z daleka takový vliv na mé výsledné hodnocení, ovšem ono utnutí příběhu v jeho ¾ knihy a zřejmě kvůli tomu ono o to výraznější optimističtější pojetí konce, bylo na mě až moc. Zřejmě jsem už příliš konzervativní, co se této klasiky týče, nebo mám příliš velká očekávání. Každopádně na tuto adaptaci velice rychle zapomenu a nebude mi to ani tolik vadit. Své kvality má, ovšem subjektivně mě vůbec nezasáhly. Spíše jsem mírně iritován. 60%

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Dvojka byl průser. Trojka, jenž má v jistém smyslu uzavírat příběh otevřený jedničkou, má scénář, jenž rozhodně dosahoval kvalit v béčkových vodách žánru ceněné. Bohužel, vše se zadrhlo na financích. Snímek, jenž má jisté filozofické podtexty (hlavně co se víry v boha týče) a nějaké ty bitevní scény k tomu, prostě vyžaduje vyšší balík peněz na speciální efekty. Ty jsou zde opravdu... vzpomínáte na českou Saxánu a lexikon kouzel a její počítačové efekty? Tak ty zde jsou na podobné, ne-li horší úrovni. Naprosto vážně mířeno. Ať scénář měl jakékoli zajímavé texty i podtexty, vše pohřbívá opravdu špatný vizuál a stejně hrozná režie, která to celé prostě z mého pohledu neukočírovala. Dokonce je to zde tak špatné, že musím tomuto filmu dát nižší hodnocení, než na CSFD ještě horší dvojce. Tohle mě prostě nijak nezasáhlo. Epický konec se nekonal. Spíše trapas, který od toho epického trapasu zachránil jen mírně nadprůměrný scénář. 45%

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Očekávání byla obrovská, ale o to hůře tento slabší filmový kousek dopadl. Přičemž samotný námět není vůbec špatný. Má zajímavou, ba inteligentní myšlenku, bohužel vybral si nejhorší možnou metodu i obsah, který z toho všeho činí sice mírný, ale přece jen podprůměr zážitek. Nicméně musím na druhou stranu říci, že kdyby nešlo o Hvězdnou pěchotu, ale o samostatný béčkový film, jenž neparticipuje na zaběhlé značce, šlo by o dílo, jenž bych minimálně ohodnotil třemi hvězdami. Takhle musím s lítostí konstatovat, že uděluji mírné mínus. 55%

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

1400 ohodnocení, 500 komentář: Krkonošské pohádky jsou seriálem mého dětství, nejoblíbenější večerníček i nejhezčí televizní pohádkou, na které jsem vyrostl. Každá z postav má svůj charakter, své postoje a samozřejmě ze všech přítomných nejvíce vyniká Trautenberk a samozřejmě Krakonoš - nejlépe zahraný Krakonoš ze všech Krakonošů, co jsem do napsání tohoto komentáře viděl. Kvality tohoto večerníčku zřejmě oceňuji i doceňuji nejen já, ale většina tuzemské společnosti kompletně, když ho jasná i drtivá většina hlasujících občanů zvolila za nejlepší večerníček, který kdy byl na České televizi (konkrétně tehdy na Československé) natočen i odvysílán. 95%

Poldové (2010)

Průměrná komedie se skvělým Brucem Willisem a stejně kvalitním a humor nahrávajícím i skórujícím Tracy Morganem. Až na plytkost a ohranost scénáře se jedná o kvalitní počin, který má bohužel tu jednu vadu na kráse, že krom těch pár scén zapadne mezi jiné zapomenutelné komedie, které na toto téma byly v průběhu času natočeny. Je to škoda, protože Cop Out ten potenciál být něčím výjimečný, skutečně měl. 70%

Hvězdná pěchota (1997)

Žánrově i konceptem přesně ten typ scifi, na který se kdykoli rád podívám. Zároveň film, který názorně zobrazuje (i podle slov samotných tvůrců) rostoucí násilí ve filmech. Avšak od mnohých hororů, tento onu brutalitu skutečně potřeboval, neboť přesně svým odpudivým vykreslením dokresluje stejně odpudivou atmosféru uvnitř světa brouků. Vesmírné i pozemní bitvy nepotřebují komentář, stejně jako herci, jenž sice působí béčkově, ale áčkově zapadají do vytvořeného broučího universa. 80%

Tankový prapor (1991)

Nestárnoucí klasika s momenty, na které se nedá zapomenout. Spolu s Černými barony to nejlepší, co bylo v tomto stylu filmových komedií vytvořeno. 75%