Arn (2007)

Historický snímek, který je zasazen do stejné doby jako film Království nebeské a místy i tento hollywoodský velkofilm připomíná, ale jinak je (i jako celek) o třídu lepší. Co za to mohlo? Lepší režisér? Herci? Hudba? Střih? Ne, Arn dokazuje, že jádrem kvalitního příběhu je scénář. Díky němu je tento film takový, jaký je a i za nižší rozpočet působí velkolepě. Sice je místy dosti táhlý, ale i tak si udržel mou pozornost. 75%

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Všechno už bylo řečeno jinde, jen daleko lépe a daleko lepšími herci. Hold ani tentokrát to Nově nevyšlo a rozhodně toto hodnocení neuděluji, protože jde o další tuzemský televizní seriál. Odpad uděluji proto, že jsem dal šanci asi deseti dílům a stále mi přijde, že nuda, nuda, hloupost, hloupost. A to, jak v příběhu, tak vykreslením i chováním postav. Až snad na jednu či dvě výjimky. 10%

Titanic 100: Záhada vyřešena (2012)

Ano, ve všech ohledech přínosný dokument, který správně argumentuje a přináší jasné výsledky. Titanic skutečně nebyl nějakou lodí s konstrukčními vadami. Byl ve své době tím nejlepším, co mořeplavba vypustila na oceán. Tragédie, která se pak odehrála, byla ale důkazem toho, že sebelepší lidský výtvor nestačí na matku přírodu. Ale i v jeho poslední hodince, kdy šéfkonstruktér odhadoval, že se potopí za hodinu a půl, dokázal se udržet na hladině dvě hodiny a čtyřicet minut ve stabilní poloze, a zachránit tak alespoň těch přes sedm set lidských duší. Pokud máte rádi tuto krásnou loď a chcete se obohatit o nová fakta, rozhodně dejte tomuto dokumentu šanci. Skrze zmapování pole trosek se dozvíte mnoho zajímavého nejen o konstrukci lodě a jejích posledních okamžicích, ale i o několika lidech, na které historie pozapomněla. 95% Zajímavý komentář: Rocky62

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Je na čase udělat čtyřem dabovaným pivním pupkům pápá. Viděl jsem snad dva díly a už jsem tu podělanou, deb... písničku nikdy nedokázal vyhnat z hlavy. Brrrrrr.... už jen za tento dětský otřes, který si nesu do své dospělosti si tato partička odnáší to nejodpadovější z odpadu. -X% P.S. Děti mám rád, ale tomu sluníčku jsem vždycky přál tu nejčernější oblačnost.

Raubíř Ralf (2012)

Tomu říkám využitý potenciál na sto procent. Z animáku Raubíř Ralf sálá nejen kvalitní, myšlenkové a zábavné dílo pro děti i dospělé, jde na něm vidět ta úžasná práce, se kterou si na něm dali nejen scénáristé záležet. Takhle originálně vzdaná pocta starým hrám, na kterých alespoň naše generace vyrůstala, jsem snad ještě neviděl. Má to promyšlený příběh, vlastní, nezávisle na nás fungující svět a uvěřitelné (herní) postavy, které na rozdíl od starých her nejsou jen psychologicky 2D (dobří a zlí). Ale v rámci 3D filmu, jsou i psychologicky trojrozměrní (v rámci filmu pro děti), což je asi největší klad celého tohoto snímku a po delším rezonování mu onu pátou subjektivní hvězdičku i udělím. Zatím ale nadmíru slibných 84%.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Pro mě určitě komedie s velkým K. Stará, ale ve všech ohledech promyšlená, inteligentní a hlavně zábavná. Režírovaná navíc zkušenou rukou, což se ve finiši ukazuje i v hereckém projevu hlavních i vedlejších postav. Nástrahy velkoměsta totiž zábavnou formou předkládají obrovský rozdíl (alespoň, co se dřívější doby týče) mezi neuspěchanou společností vesnických balíků, jejichž stereotypní život má alespoň nějaké kvality. A uspěchanou velkoměstskou majoritou, která se spíše, než na kvalitu, soustředí na rychlost a kvantitu. Rozhodně všem doporučuji. 85%

Méďa (2012)

Pokud jsem měl tu čest vidět nějaký film, který by se mohl honosit cedulkou „komedie roku 2012“, Ted rozhodně si tuto poctu zaslouží. Má skvělé hrdiny, mě sympatický humor, dojemné scény, šokující scény, nechutný humor, prostě od každého něco. A výsledek není kupodivu ‚kočička s pejskem vařili dort‘, ale celistvá, vtipná komedie pro dospělé, která sice občas zaskočí přemírou vulgárního vtipu, ale zase ne natolik, aby mi to prožitek z filmu kazilo jako u snímku Princ a pruďas. Jedná se prostě o něco, co stojí za to vidět opakovaně a osobně, za sebe, se na to kdykoli rád podívám. P.S. Režiséra Setha MacFarlana si přidávám mezi sledované režiséry. Jeho styl humoru a přístupu pro film, je mi velice sympatický. 85%

Zodiac (2007)

Opět jeden z těch filmů, jejichž řemeslnou stránku a faktické informace přebíjí občasná zdlouhavost. Prostě ten typ dramatu, na který se podívám jednou, jsem místy ohromen, místy znuděn, ale nesmírně potěšen, že jsem ho vůbec mohl vidět, protože je po všech stránkách dokonalý. Ale napodruhé už ani nemám chuť si ho pustit. A to je jeden z důležitých (subjektivních) faktorů, kvůli kterému na tu pátou hvězdu nemůže dosáhnout. 75%

Ve stínu Beethovena (2006)

Místy zajímavý, místy zdlouhavý, ale každopádně skvěle zahrané. Ed Harris je zde k nepoznání, ale skvěle se na něj dívá. Role Beethovena mu geniálně sedla. Historicky je to však celé nepřesné. Hudba je naopak dokonalá (aby ne, když je samotného Beethovena) a kamera v kvalitě také nezaostává. Přesto však ta čtvrtá hvězda utekla jen o fous. 70%

Hrůzná minulost (2012)

The Pact je opět jeden z těch hororů, který se snaží o navození skutečně napínavé atmosféry a jejího propojení se „zajímavou“ hlavní postavou. První ze zmíněných věcí se daří na výbornou. Okamžiky strachu či napětí si zde vychutná snad téměř každý milovník tohoto žánru. Ovšem hlavní hrdinka už tak silnou tvář nemá. Prostě ne a ne se jí dostat pod kůži. Buď za to mohla sama herečka či (a to spíše) v tomto bodě slabá část scénáře. Nicméně i tak se jedná o horor, který by neměl uniknout těm, co čekají na nějaké kvalitní žánrové kousky, které dokáží do žil přivést alespoň ždibec adrenalinu. 70%