Král sokolů (2000)

Pro mě jedna z TOP porevolučních pohádek. 75%

Planeta opic (1968)

Opičí klasika, která i mou maličkost - po těch letech - dokáže oslovit. 70%

Národ bez hlav (1998) (TV film)

První ze dvou dílů o hledání hlav popravených vůdců českého stavovského povstání proti Habsburské říši. Celý dokument je poutavě vyprávěn a nejen, že líčí onu tragickou historii našich dějin, ale i seznamuje diváka se vším, čím si museli archeologové projít, aniž by věděli, jestli jejich metody je dopraví ke správnému cíly. Vše zde sedí, jak má a daná hodina uteče skutečně velice rychle. Doporučuji všem fanouškům historie i dokumentárního žánru. Tohle je něco pro vás! 85%

Národ a jeho hlavy (2001) (TV film)

Dokumentární film s tak hustou atmosférou, že by se dala krájet. Skutečně se jedná o velice nadprůměrný dokumentární počin, který je pro diváka poutavě zpracovaný, plný podstatných informací o době bělohorské i pobělohorské. Dobová hudba autora Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic jen podtrhuje tragickou stránku éry, o které tento dokument vypovídá a navozuje tak tísnivou atmosféru, že si sami připadáte, jakoby ona poprava čekala vás. 85%

Gorgonas (2004)

Temný, atmosférický a napínavý počin, kterému bych vytknul jen onu vysvětlující první polovinu. Jinak je to skvělé!!! 80%

Zlatovláska (1973) (TV film)

Kvalita pohádky: ***. Kvalita hudby *****. Celkem tedy uděluji: 75%.

Drtivý dopad (1998)

Pro mě o třídu lepší než Armageddon. Hlavně kvůli větší realističnosti a kvalitnějšímu příběhu. To, že zde nehraje tolik hollywoodských hvězd je plus bod navíc. 75%

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Životní výkon Heleny Růžičkové a jeden z těch skutečně nezapomenutelných seriálů se skvělým obsazením, režií a hlavně scénářem. 90%

Strážci vesmíru (1997) odpad!

Ještě horší, než seriál - a to už je co říct. 10%

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Jako malý kluk jsem to pravidelně sledoval. Ale malý již nejsem a proto dnes ve své dospělosti si třískám hlavou o zeď a podivuji se nad skutečností, jakému paskvilu jsem ve svém dětství propůjčil svůj volný čas. 15% a ani o procento víc.