Umučení Krista (2004)

Opravdu zajímavý a dobře natočený film. Nicméně jsem na něm nenašel nic, co by mě přinutilo se na něj podívat znovu. 70%

Nezvratný osud 5 (2011)

Po jedničce a dvojce nejlepší díl celé série. A pak, že pokračování má kvalitně sestupnou tendenci. Steven Quale udělal s osudem otočku o sto osmdesát stupňů a znova ji oblékl do toho temného hávu, kterým si mě tolik získala jednička. Ano, není to sice stále tak dokonalé, ale svou hloubku to má. Obrovské plus pak také patří brutalitě, která prostě k této sérii patří (nejen po fyzické, ale i po psychické stránce) a samozřejmě režisérova hra na kočku a myš, kdy servírovaná smrt má ve výsledku úplně jinou podobu, než která je vidět v náznacích. 75%

Nákaza (2011)

Co kdyby to skutečně nastalo (jako, že tyto dny opravdu přijdou)? Jak by vypadala skutečnost? Film Contagion vám dá na toto jednoznačnou odpověď. Je totiž až nehollywoodsky realistický. Aby ne, když se na jeho tvorbě podíleli samotní vědci. Herecké výkony jsou prostě hvězdné, úžasné, božské. Lépe to říci nedokážu a děj je pomalý a zároveň dost děsivý na to, aby se vyrovnal kvalitním hororovým kouskům. Několik hluchých míst se sice najde, ale to nijak neubírá tomuto kousku na jeho kráse. 80% a více takovýchto snímků. P.S. (SPOILER) Zahraná smrt Gwyneth Paltrow je jeden z nejlepších a nejděsivějších hereckých výkonů roku 2011. (KONEC SPOILERU)

Věc: Počátek (2011)

Nečekal jsem nic a dostal jsem jeden z mála skutečně kvalitních hororů, které se za rok 2011 natočily. Opravdu důstojná pocta původní Věci (1982) s obdobnou atmosférou i povedenými efekty. Jeden z nejlepších žánrových prequelů daného roku. Původní věc samozřejmě vede, ale moc rád se na oba filmy (jak jdou po sobě) opakovaně podívám. 75%

Dešťová víla (2010)

Mezi moderními pohádkami se jedná o lehký nadprůměr. Ale stále tomu něco k té dokonalosti chybí. 70%

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Nepochybně je tato pohádka kvalitní, legendární a umělecká. Kupříkladu na ní obdivuji veršovanou přímou řeč a i herecké výkony. Ale k čemu to je, když mě ani dnes nedokáže oslovit? Chápu vysoká hodnocení, ale já se k nim nepřidávám. 55%

Jak se budí princezny (1977)

Nejlepší filmová verze klasické pohádky O Šípkové Růžence vůbec. 80%

Odcházení (2011)

Pana exprezidenta Havla i jeho památky si nesmírně vážím, ale tohle mi prostě filmařsky nesedlo. Jako divadelní hra to určitě funguje skvěle, ale na plátně je to naprostý opak. 30% - Hlavně za skvělé herecké výkony.

Apocalypto (2006)

Další skvělá režie Mela Gibsona. Mayská civilizace ožívá ve své nejsadističtější podobě. Nevím, jak moc je věrohodná skutečnosti, ale rozhodně jsem se u toho nenudil a byl v napětí do poslední minuty. Vše zde pracuje jako v tom nejpřesnějším hodinovém stroji, který vás jen tak pro zábavu přenesl o několik století časem zpět. 90%

Horton (2008)

Myšlenky to mělo, ale podané tak nudnou a nezáživnou metodou, že jsem se už obával, jestli do cíle vydržím. 45%