Ohrožené druhy (2002) odpad!

Naprostá katastrofa. Jedno z TOP nejhorších sci-fi, které jsem měl tu čest vidět. Naprosto nic zde nefunguje. Od hereckých výkonů až k maskám a speciálním efektům. Přirovnal bych to k produkci od Asylum, s tím rozdílem, že tady vážně podávají i neviditelnou vesmírnou loď (aby ušetřili, tak nejde vidět) jako velké, grandiózní finále. Nuda, nuda a opět nuda. 0% Za zbytečně promarněnou hodinu a půl života.

V peřině (2011)

Kýčovitá pohádka, kterou potápí tupost jejího scénáře a naprostá nedějovost. Avšak režisérsky a hudebně je zvládnutá na jedničku. Po herecké stránce je značně nevyvážená. Herci se snaží, místy jim jejich konání věřím, místy mám s tímto problém. Nejpříjemnějším překvapením je zde Lucie Bílá, které roli maminky dokonale sedla. Vzhledově sice připomínala kdejakou průměrnou učitelku, ale její herecký projev nebyl vůbec na špatné úrovni. Karel Roden měl zde menší úlohu, ale i v té zářil. Každopádně přiznávám, že ho raději vidím v jiných typech filmů. Jak jsem již zmínil, V peřině je ztělesnění kýčovitosti. Na české poměry se však jedná o slabší průměr, rozhodně ne o průser. Má své mouchy, ale muzikálově funguje jak má. A právě muzikálů je zde převelice málo. 55%

Ženy v pokušení (2010)

Tímto se omlouvám režiséru Jiřímu Vejdělkovi. Myslel jsem si, že mě české komedie můžou překvapit akorát v míře fekální. O to více jsem byl v šoku, když jsem těch 112 minut strávil s opravdu kvalitním, vtipným i chytrým filmovým počinem. Herci jsou úžasní (klobouk smekám hlavně před Eliškou Balzerovou), kamera dokonalá a hudba i střih přesně sladěná. 75% a Vejdělkovým filmům věnuji větší pozornost.

Lidice (2011)

Lidice dosahují stejně vysokých kvalit jako Herzův Habermannův mlýn. Mají skvělé herecké obsazení (hlavními tahouni jsou Zuzana Bydžovská a opět skvělý Karel Roden), ten pravý epický, velkofilmový rozmach a nádhernou hudbu. Co bych ohodnotil jako největším záporem je fakt, že při vyvražďování a ničení vesnice jsem já, divák, zcela povznesen nad onu událost. Nedokázala ve mně vyvolat tak silné emoce, jaké jsem od daných scén čekal, což v tomto případě záměr tvůrců rozhodně nebyl. Našlo se ale i pár momentů (jako záběr na plynování dětí nebo Rodenovo bloudění ve sněhu), ze kterých se mi doslova ježily chlupy na těle. 75%

Drive (2011)

Normálně artové filmy nemusím, ale tento má takovou atmosféru, postavy a nápady, že mě okamžitě pohltil a nenechal do konce vydechnout. Údajně se tento snímek srovnává s Pulp Fiction, ale to je velký omyl! Pulp Fiction a Drive jsou zcela jiné filmy stojící na úplně jiném stylu pojetí. Zatímco mě osobně se nikdy Pulp Fiction nelíbil, Drive dosáhl téměř plného počtu hodnocení. Chybělo mu jen opravdu málo... 80%

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D (2011)

Opět ta pravá, pohádková, Werichovská nostalgie. Inteligentní příběhy podané zábavnou a stejně chytrou formou. Do třetice všeho dobrého však již samozřejmě nedosahuje kvalit prvního filmu, ale dosti se k němu blíží. Kdyby první příběh Jak na Šumavě obři vyhynuli, byl podán alespoň stejně záživně, jako O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny, bylo by to na plný počet. Bohužel první povídka vyloženě nudí. Štěstí pro film tedy je, že je ze všech nejkratší. Naopak nejlepší pohádkou je jednoznačně Rozum a Štěstí. Její příběh i atmosféra se dokáže vyrovnat samotnému (a pro mě zatím nejlepšímu) Fimfáru z prvního filmu a Werichovo vyprávění je zde spolu se skvělou loutkovou animací, jedním slovem: geniální. 80%

Titanic II (2010) odpad!

Je-li nějaké studio expert na odpadové filmy, pak je to jednoznačně Asylum. To si tentokrát vzalo na paškál slavnou námořní tragédii a Cameronův film v jednom, Titanic. Titanic 2 úspěšně przní památku této lodi, jejíž vrak se nyní s hlasitým lomozem musí převracet ve svém mořském hrobě. Hlavní postavy hrají asi jako šmoulové hororovou scénu a speciální efekty vypadají jako z omalovánek pro děti z mateřské školky. Producenti navíc zřejmě šetřili i vodou, a proto scény, kdy se vnitřek lodi zatápí, vyřešili velice chytrým způsobem: ozvučením. Na několika místech můžete slyšet, jak se kvanta vody hrnou do lodi, ale vždy z toho vidíte doslova a do písmene jen pár kapek (tedy proud jakým se sprchujete). Opravdu trapný filmový zážitek, kde nic není na hvězdičku a i odpad je vysoké hodnocení. 0%

Jak se krotí krokodýli (2006)

Tu jednu hvězdičku za nádhernou přírodu, kde se celý příběh odehrává a skvělé herecké obsazení. To ostatní je ztráta času. 30%

Neřízená střela (2010)

Průměrná komedie s několika originálními nápady a skvělými hereckými výkony. Nic víc a nic míň od toho nečekejte.

Rare Exports (2010)

Pořádná ujetina. Autoři museli mít fakt koule, když s něčím takovým vyšli na trh. Nicméně snímek nepostrádá jistou severskou přírodní krásu, kterou u takovýchto filmů tolik obdivuji. I trefně zvolenou hudbu. Celkově vzato se ale nejedná o nic světoborného. Jde o film, který ani nepotěší, ale ani neurazí. Ideální na obrazovky televizí ve štědrý den.