Podfu(c)k (2000)

absolutní skvělost!

Gentlemani (2019)

NICE. GUY RITCHIE IS BACK!

Vlk z Wall Street (2013)

Nice. Prachy kazej člověka to není jenom přísloví. Skvělost od Scorseseho, která svou stopáží vůbec neubírá na tom, že má film svůj "drive". Tohle by se dalo udělat jako seriál o 2 velmi dobrých sezónách a pak dalších dvou špatným jen kvůli penězům. Tady je to prostě jako celovečerák co má 3 hodiny a já se ani minutu nenudil. Celý to na mě funguje. Je to supr čupr natočený a vůbec takový ty klasický kecy. Za mě hodně dobrý. 85%

Hubieho Halloween (2020)

Aspoň se to snaží mít nějakou myšlenku a ponaučení. Pro malé americké ratolesti asi dostačující "pohádka"

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

1. a 2. řada - Po prvních dvou řadách musím napsat, že je to super! Tyto dvě série beru i jako hlavní dějovou linii. Ty další dvě budu brát jako tu vedlejší. Velmi dobře to odsejpá, neustále dochází ke zvratům a vývoj postav je jeden den k nasrání a druhý den k tomu, aby se jim postavil piedestal. Celej ten feel z toho je hrozně super a ta španělština má pro mě super kouzlo oproti angličtině. Nemůžu se ale u spoustu dílů ubránit zklamání kvůli takové nedotaženosti, slepým místům a věcem kde si řeknu " jako vážně?" Spoustu věcí v seriálu vyřeší souhra náhod nebo zázrak z vyšších míst, v podstatě je el profesor takovej deus ex machina, kterej jakejkoliv špatnej moment na konci dílu obrátí a vy si celej díl říkáte, jak to zandá tentokrát. Ale moc se tomu prostě nedá věřit,. každopádně je to super a rozhodně je to jedna z těch lepších věcí od Netflixu. Bella Ciao / 3- série byla dobrá, u čtvrté jsem měl chuť některé díly vypnout. Každopádně, když bych absolutně vypnul mozek a sledoval to jako telenovelu - Bylo to super. Tak uvidíme co bude dál. /5. série v topu. Myslím si že se povedlo velmi dobré zakončení příběhu a na to, že se konec dělal za pochodu a do poslední chvíle se nevědělo jak to bude, tak vlastně finální nápad a rozuzlení se povedlo dobře. jen jde vidět, že to bych dělaný trochu na sílu  těch nesrovnalostí je tam víc. Každopádně víme kdy skončit. Bál sem se že 5. série to pošle do kytek, ale důstojně zakončila příběh gangu tak, jak si fanoušci přáli. Myšlenka zůstává a špatný konec by se ani mě ve finále nelíbil. 85%

Díra (2019)

Skvělý nápad s vertikálním vězením a přídělovým systémem který může být spravedlivý, ale není (protože lidi), dobrá hudba, kvalitní kulisa. Jen mi to celý na konci přišlo nedotažený a spousta otázek zůstala nezodpovězena. Občas si říkám, že to byl záměr a je na mě, abych si to přebral po svým (což je občas to nejlepší). Tady z toho ale hrozně cítím čistou nedotaženost. Tvůrci podle mě nevěděli, co s tím koncem. Každopádně za ten nápad si nedovolím dát 3 hvězdy a dávám 4.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Tohle nebylo špatný, Byly lepší série i horší série. Každopádně si seriál zachoval svou tvář a bavil mě. I když byli momenty, kdy sem to už s ním vzdával. Nakonec musím říct, že je to určitě jeden z těch nadprůměrnějších seriálů a pro mě je i originální ,i když seriálů s podobným tématem je asi víc, jak tu vidím v jiných recenzích, pro mě je tenhle tématicky první. (nepočítám věci jako útěk z vězení :D ) Určitě mi to trochu změnilo pohled na vězeňský systém a zamyslel sem se nad určitýma věcma. Každopádně seriál i pomohl dobrý věci založením nadace a já doufám, že to bude mít smysl pro ty, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a udělali chybu.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Tak zatím po dvou sezónách musím říct, že seriál je velmi dobrej. Postavy mají duši, děj je občas dementní, ale to je i v realitě. Je to zábavný a je tam spoustu pěkných holek. Ty gay části jsou pro mě trochu vystoupení z komfortní zóny, ale seriál si mě dokázal udržet a baví mě. Taky tohle přece není jen o holkách žejo.. Od toho tu je třeba Orange Is the New Black. Takže zatím je to chválihodné. 80 %

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) (2019) (seriál)

Tak tohle je fajn. Délka epizod je tak akorát. Kdo má pořád koukat na hodinové epizody. Svižně a kvalitně naservírované půl hodinové menu. Těším se na další sérii. Rozhodně jsem od toho neočekával takovou porci zábavy, jaká mi byla doručena.. Funguje to dobře a působí to na mě takovým originálnějším dojmem. A ten Jonathan Frakes.. První díl byl takový nejistý a v nic moc sem nedoufal, ale ta druhá epizoda s ním si mě získala. 80 % /Update po dokončení 3. série - Stále si to udrželo drive a je to dobrý. Já se dobře pobavil - i když první díly 3. série se dost couralo, došli jsme k dobrému uspokojivému závěru. Tak uvidíme jestli bude i čtvrtá..