Dobrý Will Hunting (1997)

Na tenhle film sem narazil až dneska a je mi jasný, že si ho ještě párkrát pustím. Skvělý herecký výkony a super příběh. Jak už to někdo tady psal samozřejmě, že konec byl takovej očekávanej, ale bylo to krásný ukončení toho příběhu a skvěle to tam sedlo. Takový klidný a nevyhrocený dojem to na mě udělalo že dávám plnej počet s klidným svědomím.

Příchozí (2016)

Skvělá myšlenka i příběh, ale přišlo mi to hrozně zdlouhavý a předvídatelný. Jinak bych se nebránil plnýmu počtu.

Straight Outta Compton (2015)

Film který potěší hlavně všechny fandy N. W. A. a oldschool hip hopu. Z filmového hlediska mi tam ale přišla spousta věcí dost nedotažených do konce, což by asi vyřešilo větší dokumentární pojetí. Dějová linka je jasně daná a není zde moc prostoru pro detailnější popis jednotlivých příběhů což mě trochu mrzelo. I tak však nemám jediný problém dát tomuto filmu plný počet.

The Notorious B.I.G. (2009)

Skvěle zpracovaný snímek o mladém Christopherovi, který se protlouká životem v Brooklynských čtvrtích. I přes to, že i on zvolil svého času poněkud klasickou formu podnikání v Brooklynu se snaží prosadit rapem a povede se mu to naprosto neuvěřitelně. Jeho příběh však bohužel nemá šťastný konec. V tomto filmu natočeném podle skutečné události můžeme opravdu dobře nahlédnout do úskalí života slavného rapera v nejslavnější éře hip hopu. Na filmu mě velmi zaujalo a potěšilo, že Biggieho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace a ve filmu je použito hodně reálních záběru z reakcí lidí na Biggieho smrt a z jeho pohřbu.

Leon (1994)

Mladičká Natalie Portman a neskutečný Jean Reno v příběhu o dvou naprosto odlišných lidech, které spojí samota a vlastně nejen to.. Jak skvěle se mi na tento film koukalo snad ani nemohu popsat. Ke konci jsem už jen seděl 20 centimetrů od monitoru a hltal poslední scény filmu, které mě absolutně dostali. Říkal sem si proč jen to neskončilo jinak, avšak později sem si řekl možná právě proto. Možná právě kvůli pocitům a myšlenkám které to ve mě zanechalo.

Truman Show (1998)

Já prostě vím proč je právě Jim Carrey můj nejoblíbenější herec! Kdo jiný by mohl ztvárnit tak skvělou roli. Někdo nemá rád jeho grimasy, jeho styl hraní, jeho pohyby, ale já můžu s naprostou jistotou říct, že přesně tohle na něm miluju. Truman Show je jeden z těch filmů, které mě dokaží vždy chytit za srdce a nutí mě přemýšlet což právě od skvělých filmů očekávám. Příběh o zkaženosti moderního světa, o naprosté ztrátě soukromí, o lásce, o svobodě která přichází s uvědoměním a hlavně o skvělém Jimu Carreym, který vám vždy všechno co v daném filmu má předat krásně naservíruje.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Sem rád, že se v Česku jednou za čas narodí tak talentovaný člověk jako je Miloš Forman. Jestli nás takový lidé reprezentují v zahraničí, tak sem hrdý na svou zem. To je přesně ten typ člověka za kterého mluví jeho skvělá životní práce - Amadeus , Goyovy přízraky, Muž na měsíci a spoustu dalších filmů, které se zapsali do dějin kinematografie. Jeho asi nejslavnější dílo Přelet nad kukaččím hnízdem nemá jedinou chybu. Skvělý Jack Nicholson, skvělý Will Samson, skvělý ostatní herci. úžasná atmosféra a zachycení způsobu fungování těchto ústavů. Bravo!