• Krátkometrážní

V Bruggách (2008)

Netradiční gangsterka, netradiční prostředí, netradiční humor... skvělé dílko, které ve vás něco zanechá.

Srdce nad Hradem (2006) (TV film)

Příjemný a velmi pohodový dokument ze zákulisí summitu.

Paříži, miluji Tě (2006)

No, mix všelijakých povídek, z nichž některým bych dal odpad a jiným klidně 5 hvězdiček. Celkově se na to těžko kouká, když vám pěkná povídka skončí po pěti minutách a pak následuje nějaká hrozně špatná (například ta o prodejci kosmetiky..). Každopádně si zaslouží vyzdvihnout povídka o týpkovi, co se zamiloval do záchranářky, ta mě opravdu pohltila (povídka č. 12 - Place des Fetes). Celkově tedy 3 hvězdičky, ale s výstrahou!

Řek Zorba (1964)

No teda, měl bych chuť vygumovat ten ostrov z mapy, jak se tam ty lidi chovali - děs běs.. Ale jinak to je vcelku zajímavá sonda do života chudých vesničanů na Krétě. A do toho příjemná hudba a neodolatelně ujetej Anthony Quinn :)

Dukla - Pravda utopená v blátě (2008)

Povrchně zpracované; chaoticky poskládané; pro diváka často až matoucí glosy pamětníků; nesrozumitelné mixování původních a hraných záběrů... 2 hvězdičky dávám jen za téma a možnost slyšet vzpomínky účastníků bitvy.

Anglický pacient (1996)

Slzopudná klišé konina s pár silnýma momentama..

Magnolia (1999)

Dávám jen 2 hvězdičky za skvělého Cruise.. z pocitu, že je to jen banalita oblečená do rádoby moudrého hávu.

Bourneovo ultimátum (2007)

Trilogie Jasona Bourna je skvělá, jedna z nejlepších akčně-špiónských sérií poslední doby.. ale zakončení tímto dílem je poněkud devalvující. Nejlepčí je prostě první díl :)

Srdcová sedma (1998)

V půlce tohohle filmu se mi zachtělo spánku, ale vydržel jsem... zbytečně :)