Stalo se (2008)

Velké zklamání. Beze smyslu. Špatní herci, špatný scénář, zbytečný film. Enviromentální apel? Tohle fakt nemusím.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Příjemná oddychovka pro toho kdo neočekává nějaké duchaplný a smysluplný příběh. Forma vítězí nad myšlenkou, ale opravdu se na to dá dívat, trikově a vizuálně velmi povedené. Občas i vtipné s trefným hudebním doprovodem (např. AC/DC). Já osobně jsem se bavil a doporučím to jako slušný rodinný film.

Slečna zamilovaná (2009)

Zlaté maliny roku 2009 pro Sandru za nejhorší ženský herecký výkon i herecký výkon dvojice s Bradley Cooperem.

Snídaně na Plutu (2005)

Skvělá hudba, dobrý příběh slušné herecké výkony, jenom ten dabing hl.postavy. Musím to dát ještě v originále...

Prokletý ostrov (2010)

Pro mne zatim film roku 2010, nic lepsiho jsem zatim letos nevidel a tak jsem si ho dal pro jistotu 2x.

Crazy Heart (2009)

Nevím, ale nějak mně to neoslovilo, na rozdíl od Wrestlera. Jeff to zahrál přesvědčivě, Colin mně tam neseděl a Maggie lepší průměr. Pěkné záběry panoramat a vůbec kamera velmi dobrá. Ale jinak utahaný scénář a závěr typicky americký a když k tomu přičteme jejich lidovou hudbu, oskaři jsou jasný. Pro mně, ale příliš sladké.

Na hraně temnoty (2010)

Nebylo to špatný, ale kolikrát a v kolika obměnách už tohle tady bylo? A ani velmi dobrý herec Mel Gibson na tom nic nového nepřinesl. Navíc některé nelogičnosti a těžko uvěřitelné situace sráží film pouze do průměru. Musím uznat, že dvakrát jsem sebou cuknul. Konec průměrnost filmu pouze podtrhnul.

Van Diemen's Land (2009)

Nemůžu jinak než chválit. Tohle je film, který nemůže zaujmout každého, ale co já oceňuji je komorní zpracování bez touhy po senzaci a prostý popis děje zasazený do nádherných reálilí a orámovaný skvělým zvukem a hudebním doprovodem. Ani se těm nešťastníkům nelze divit, že dopadli jak dopadli. Hlad je sviňa a tohle nebyli zrovna vegetariáni ze Survivor. Navíc ten pocit když to neudělám já, udělá to ten druhý. Má to atmosféru, má to koule a je to i velmi reálné a uvěřitelné.

Zánik Empire Falls (2005) (TV film)

Viděno na HBO s českým dabingem v originále bych možná přidal ještě jednu hvězdu.

Propast (1996)

Dvě hvězdy jednu pro Ashley a druhou za snahu...