Servírka (2007)

Tak tohle rozhodně není komedie a už vůbec ne romantická. Dialogy trhají uši a režie žádná. Námět a scénář stokrát ohraný a neskutečně špatně zahraný. Keri to sluší a na konci udělá správné rozhodnutí, ale to je jediné pozitivum, které jsem na tomto kousku našel. Nenechte se mýlit, průběh filmu je hotové martyrium a pokud budete naladěni zdejším hodnocením a zaměřením filmu tak zažijete velké zklamání. Nejstupidnější je Earl, ale ne kvůli své roli, ale jak ji její představitel pojal. A doktor Pomatter je opravdový pomatenec. O postavičkách z baru nemá smysl psát.

Paranormal Activity (2007)

Nuda, nuda a když už se to začalo rozjiždět tak to skončilo. Podle mne ztráta času a kdo na to půjde do kina tak i peněz. Možná doma sám v noci bych to prožíval více, ale co vlastně? On je neskutečnej tupec, který jí nijak nepomáhá, ona husa která místo, aby něco podnikla mele pořád to samý. Stupidní scénář, ruční kamera se míjí účinkem, protože její využití je jen v plytkém talchání a tam kde by měla něco zabírat stejně stojí na stativu. Never more...

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Ten film plyne jako voda v řece Missisippi. Skvělá hudba Nicka Cave, perfektní kamera, hra se světlem a herecké výkony na patřičné úrovni. Délka filmu se může zdát zbytečná, ale neviděl jsem jediný záběr navíc. Naopak některé sktečnosti jeho bohatého života byly pouze naznačeny, ale tento film je přece hlavně o zbabělci Fordovi. Když film skončil, napadla mne paralera se smrtí jiného hrdiny novověku - J.Lennonem a jeho vrahem. Touha přiživit se na slávě, je bez ohledu na osobu a letopočet. A nejde pouze o přímé účastníky. To ve filmu také zaznělo. Jediné co bych vytknul, je příliš kladné vyznění postavy JJ, což připisuji výkonu Breda Pitta. Western v novém století není mrtev, ale úrovně toho minulého zatím nedosáhl.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Hodnocení sezón, které jsem viděl: Cook Islands - 5*, Mikronésie - 5*, Heroes vs Villains - 5*, Gabon - 4*, Tocantis - 4*, Nicaragua - 3*, Pearl Islands - 5*, China - 4,5*, Samoa - 4,5*, Redemption Island - 4*, Panama - 3,5*, Fiji - 4*, South Pacific 4*, One World 3,5*, Guatemala 3*, Borneo 4*, Austrálie 4*, Afrika 3,5*, Markézy 3*, Thajsko 2,5*, Vanuatu 3*, Fans vs. Favorites 3*, Palau 4*, Cagayan 4*, Ghost Island 3*, David vs. Goliath 4*

Stezky slávy (1957)

Film na téma odvaha, zbabělost ale i absurdita války. Pan režisér opět uchopil téma po svém a opět exelentně. Neskrývám, že se jedná o mého oblíbence, ale pouze v tom to není. Později natočená Olověná vesta je ještě propracovanější, ale i tento černobílý snímek chvílemi působící jako absurdní divadlo v opradových divadelních kulisách již naznačuje genialitu autora. Herecké výkony na hranici možností jako ostatně vždy pod vedením maximalistického režiséra. Určitě patří to TOP 10 nejlepších filmů o válce.

Moon (2009)

Na první zhlédnutí musím dát jen za tři. Vadila mně zdlouhavost a nelogičnosti ve scénáři. Vizuálně a zvukově povedené, minimalsmus v obsazení také nevadí. Možná na druhý pokus v jiném rozpoleožení nějakou tu hvězdu přidám.

Příběh Modré planety (2004)

Šamana bych vynechal a takě spád vyprávění je trochu nuda. Ale jinak spousta neviděných živočichů a v kombinaci s hudbou docela zajimavý dokumennt. Bohužel kvalitám Mikrokosmu se to ani nepřibližuje.

Katie Morganová o pornu (2007) (TV film)

Jako dokument o historii porna dobrý a ta holka do toho sedla, přiblblá jak řemeslo káže.

Moje borůvkové noci (2007)

Zase se jednou potvrdilo, že jména nedělají ještě dobrý film. Vizuální orgie se podařily jakž takž udržet, ale jinak docela nuda. Romance to byla rozvláčná, drama málo věrohodné a celkově film bohužel za očekáváním. Podobně jako u jiných asijských tvůrců stále stejné téma nelze točit donekonečna stejně a prostě se okouká.

Návrh (2009)

Romantická komedie, která si na nic nehraje. Dostal jsem přesně to co jsem očekával. Nenáročné a přesto ne plytké, herecké výkony na úrovni a přesvědčivé, téma současně žhavé, počínaje open space a singles konče. Je vidět, že režii měla žena je to takový typicky ženský film se vším všudy. Za jediný mínus považuji věkový rozdíl hlavních představitelů, přece jen Sandra má už trochu po sezóně a i když jako šéfka asi musela být starší, přece jen to trochu kazilo dojem.