District 9 (2009)

Menší zklamání, předpokládal jsem s ohledem na hodnocení silnější zážitek. Trochu vykrádačka Half Life a některých rádoby (hraných) dokumentů, ale přesto mnoho originalního a často i uvěřitelného. Lidské poselství jasné, kdo má uši slyš...ale může to něco změnit? Přesto tvůrci zaslouží uznání, bohužel to trochu zavání otevřeným koncem tedy District 10 - Return? P.S. pro neznalé angličtiny trochu nepřehledné a nutné kurzu rychločtení ;-)

Antikrist (2009)

Ještě nepřišli tři žebráci... Někdo musí zemřít...Lars to rozhodně nebude. Už předchozí dílo mu zajišťuje nesmrtelnost. Pohoršení, které jeho filmy mohou vyvolávat je silně pokrytecké. Ať už to byly filmy Prolomit vlny nebo Dogville zdá se, že je to útok na ženy. Možná, ale spíše se autor snaží ukázat v čem jsou ženy jiné, třeba zranitelnejší...Vizuálně jsem o jeho filmech nikdy nepochyboval a přesto mě tímto posledním zase dostal do kolen. Trochu mně to připomnělo námětem český film natočený za socíka s Martou Vančurovou a Vlastimilem Harapesem - Den pro mou lásku, ovšem tento popis bolesti, zoufalství a žalu je mnohem intenzivnější a kupodivu pro mne i realističtější. Na závěr už bych jen zopakoval to co vyzdvihují téměř všichni, i ti kdo hodnotí film nepochopitelně nízko (asi nechápou), a to je prolog. Napadlo vás, že ta žena to musela i přes intenzivní sexuální zážitek minimálně tušit? A tak moudrému napověz, hlupáka trkni...

Zábavný park (2009)

Na jednu stranu skvělá hudba a pár gagů na stranu druhou mě ten film moc nepřesvědčil. Chladné herecké výkony, malý dějový spád, utahaný a předvídavý konec. Občas nějaké to zvracení, tráva a rány do koulí. Asi je to současný nadprůměr komedií pro mladé, pro které to ale bude málo akční, a tak není to trochu málo? Dělá to dojem, že autor chtěl zaujmout obě generace tu současnou i popisovanou, takže vzniknul takový kočkopes, ani komedie ani drama. A pokud to mělo být pro střední generaci jako nostalgická vzpomínka tak za sebe musím říct, že se nepovedla, tedy kromě již zmíněné hudby. Musím ještě kouknout na Superbad a možná hodnocení ještě upravím.

Saddám: Vzestup a pád (2008) (seriál)

Po dvou epizodách dávám za tři, příliš to připomíná televizní inscenaci z doby dávno minulé... Poslední část to příliš nevylepšila a tak zůstanu na 3. Stojí to za vidění, protože je to ale mediálně dostatečně známé nijak to nepřekvapí. Herci s také moc nevytáhli a tv zpracování z toho přímo čiší..

Horší už to nebude (2006)

Příjemná zábava a dal bych za pět, ale ubírám jednu za konec, v tom musím souhlasit s mnoha hodnotiteli. Tedy ani ne tak ten filmový, jako spíše ten knižní. A ta krásná optimistická a povzbudivá slova tam mohla klidně zaznít, no to by byl pěkný doják... Ale jinak překvapení, zejména obvykle se pitvořící Will Ferrell podal jeden ze svých lepších výkonů.

Bowling for Columbine (2002)

To co tady většina z vás vyzdvihuje, je pravou příčinou amerického problému. A nejen amerického. Mediální masáž přiznává ve svém dokumentu i autor. A jak tak čtu zdejší komentáře, sedla i u nás většina na lep. Copak ke kvalitě dokumentu stačí tohle silné téma? Možná, ale stačí potom tohle chaotické zpracování a jednostranně založená forma? Jak je vidět tak ano. Hodnotíte film nebo závěry které přináší? Opravdu se vám to zpracování líbilo na 5* ? A navíc místo aby vedl dokument k zamyšlení, většina diváků sáhne po prvplánovému závěru bez dalšího rozboru. Ne neobdivuji americkou společnost, ani ten jejich slavný druhý dodatek ústavy, ale stejně tak mě vadí jak tenhle pán manipuluje s veřejným míněním. A využívá k tomu tragických událostí jen proto aby zaujal se svým levicovým názorem. Nemyslím, že je správné, když svobnodná matka musí jezdit tak daleko za prací, ale stejně tak není správná 8% nezaměstnanost nebo záškoláctví. Začínáme se američanům podobat víc než si hodláme připustit a jednou dopadneme stejně.

Terminator Salvation (2009)

Pro mne jeden z nejočekávanějších filmů roku 09´ bohužel nenaplnil moje naděje. Musím souhlasit již s napsanými komentáři, které vytýkají plytký scénář, slabší herecké výkony, zejména ChB, a hlavně ztrátu původního záměru tj. strach z ničícího nezastavitelného stroje. Nejvíce se to projevilo v soubojích tělo na tělo, když vidíte, že místo smrti volí robot pohazování s protivníkem je to spíše k smíchu, nebo proč ten sběr lidí a svoz kamsi do vězení, tzn. chybí prvek reality, vcítění se do děje. Ale abych jenom nehanil, vyzdvihul bych postapokaliptickou atmosfétu a kulisy, některé akční scény, hudbu a výkon mladého a nadějného Antona. Pokud se plánuje pokračování se stejným režisérem a scénáristy tak to mezi svoje nejočekávanější filmy rozhodně nezařadím.

Milenci (2008)

Hodne slaby. Od takovych hereckych person bych cekal rozhodne vic, ale ani reziser a scenarista jim to nijak neusnadnili a tak jen milostna nuda a nuda u ktere tak akorat dobre usnete.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Po první části jasně za 5, dvojka trochu ubrala takže celkově hodnotím za 4. Na naše poměry velice slušně zpracovaný, ale herci někdy přehrávají jako by je režisér nechával nebo nezvládal? Některé dějové zvraty trochu přitažené za vlasy. Ale jak jsem již napsal výše u nás nadprůměr.