Rande na jednu noc (2008)

Úsměvné? "...nebo co? Tvoji veselí chlapci mě ukouřej k smrti?" Jak se tomuhle může někdo smát. Romantické? Milostná scéna v nahrávacím studiu oblečených milenců s předstíraným orgasmem? Děkuji nechci. Neskutečně zdlouhavá, naivní a nudná trapárna. Hudba to nezachrání, nechápu jak to může být tak dobře hodnocený. Už dlouho jsem u filmu tak toužebně nevyhlížel konec a když to přišlo byl jsem rád, že jsem to přežil bez újmy na duševním zdraví. Nejvýstižnější paralelou je cesta žvýkačky Caroline, která měla, stejně jako tohle dílko, skončit v záchodové míse. Ztráta času a kdo teprve zvažuje, tak ať jde raději na svoje vlastní rande.

Krvavý Valentýn (2009)

Videl jsem to ve 2D a docela jsem se bavil. Když to porovnám s Pádem do tmy a Hory mají oči 2, které jsem ten večer taky viděl, tak tohle mě z té trojice vyšlo jako nejlepší. Ano je to šablonovité, ale rozhodně ne nudné a kdo je vraždícím horníkem se dozvíte téměř až na konci. Taková béčková oddychovka na hornické téma v romanicko krvavých barvách. Jako film, ale nic moc.

Do hlubiny (2005)

Za záběry na moře a Jessicu. Co chtějí natočit ve dvojce to nevím, ale pokud to bude jako u všech dvojek tohoto typu, tak už zbývá jediné hodnocení. Walker a Alba tam už nehrají.

Co se vlastně stalo (2008)

Na poprvé jsem nedokoukal...no s hodnocením ještě počkám, herecky nadprůměrné, ale jinak ničím nezaujme.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Po první epizodě za 4, po druhé bych dal i za pět, ale konec to všechno zkazil a tak celkově za 3 a půl. Režisérsky a herecky na úrovni, scénáři chybělo finále, které by mělo logickou spojitost v reinkarnaci s vymýtáním ďábla. Přitažené za vlasy až moc natahované a vrcholem byli odjíždějící havrani. Škoda promarněné šance, mohla to být po dlouhé době vynikající česká televizní detektivní inscenace.

Austrálie (2008)

Pěkná na pohled, nudná a hloupá uvnitř. Ano záběry australského kontinentu - australan Walker - na velkém plátně nadchnou, ale to je na pořádný velkofilm, na jaký si australský režisér Baz Luhrmann hraje, málo. A výkon kdysi uznávané australské herečky Nicol K. dostává po Zlatém kompasu další palec dolů. Nic proti australsé kinematografii, ale tohle jim na pověsti rozhodně nepřidá.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po prvním díle zatím nic moc, snad se to dalšími díly zlepší, náznakem byl závěr.....50% Tak tenhle seriál jsem ani nedoukoukal. Jeden z mála na HBO. Pořád dokola o tom samém. Upírská nuda.

Milk (2008)

Politické drama o homosexuálech s výborným Pennem, slabým Brolinem na základě skutečných událostí v San Franciscu. Filmu težko něco vytknout, ale mne nezujal. Možná pro gaye a američany bude písmem svatým, jejich věčný patos o deklaraci a svobodě je pro nás středoevropany už na nervy lezoucí. Režisér si až moc okatě říká o nějakou tu cenu akademie, ale stejně jako jeho předchozí filmy tento do mojí filmotéky patřit nebude.

Nouzový východ (2008)

Asi tady budu kamenovanej, ale pro mne je na tom výborným filmu nejslabším článkem hlavní dvojice. Snaží se to ano, ale přesvědčivost chybí. Škoda rozchodu Cruise a Kidman možná by předvedli více emocí a vcítěnosti do děje a postav. Podle mě Oskara ani Globus nezískají, ale Samovi bych ho přál. Už za to, že si vybral toto téma, které se týká téměř každého, tedy ženatého/vdané.

Bitva o Passchendaele (2008)

Válečná romance v kanadském podání jak má být. Té války tam zase tak moc není, ale o to výživnější a intenzivnější zážitek. Anglický pacient to není, ale i tak to stojí za shlédnutí. Téma do té doby pro mne neznámé mě doplnilo dějinné souvislosti a pouze potvrdilo, že válka ve všech podobách je něco co by si lidé měli odpustit. Ale jak zazní i ve filmu, ohně hoří protože musí, oceány se zvedají a klesají protože musí a lidé to dělají, protože jsou v tom dobří a dělají to celou dobu...nebo ne?