Na stopě (1985)

Štvala mě tam ta překombinovanost, nemám rád filmy, ve kterých se ztrácím. Asi je třeba to vidět znova, abych to docenil, ale nemyslím, že bych po tom v nejbližší době zatoužil. 50%.

Souboj pohlaví (2017)

Misto očekávaný zábavný show se mi dostala hodina vážnýho feministickýho plkání a lesbickýho koketování. Vážně nic extra, až jsem z toho usnul. Druhej den jsem si to dopustil a světe div se, byl to úplně jinej film! Najednou tu bylo to, v co jsem tolik doufal. Provokatérský prase Carel je prostě komik za všech okolností, na toho vola se stačí podívat a hned je vám do smíchu. Přípravy na zápas i samotný finále super. Nevěděl jsem nic o tom, jak to tenkrát bylo, takže až do konce tu pro mě nechybělo napětí a závěrečná scéna dvou čtyřprocentních mě vážně dojala. Dost nevyváženej film, ale nakonec si to ty čtyři zaslouží. 70%.

Temná tvář Brooklynu (2019)

Vinikajicí Norton herec v sice výborně atmosférický, bluesově našláplý, ale jinak příběhově nijak zajímavý kriminálce sice slušnýho Nortona režiséra, ale už ne tak dobrýho Nortona scénáristy. 65%.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Já to tu mám podobně jako s posledním Indianou Jonesem, vůbec to nevidím tak tragicky. Samozřejmě že už to není ono, ale pořád je to slušná akční jizda s povedeným vizuálem, na kterou se jednou za pár let docela rád podívám. 68%.

Uteč (2017)

Nástup toho čehosi je tu hodně pozvolnej, ale to vzhledem k permanentnímu napětí, očekávání a přemítání nad tím, kam se to bude ubírat vůbec nevadí, spíš naopak. Všechno je tu tak divný...a přesně tak je to správně. 82%.

Zprávy ze světa (2020)

Prostej filmeček, kterej nenadchne, ale ani neurazí. Jeho nevýraznost mi ho ale nejspíš do pár týdnů vymaže z paměti. 62%.

Králíček Jojo (2019)

Vlastně ani nevím, jak mám tenhle film brát. Je to komedie, válečný drama, satira nebo parodie? Pro mě asi prostě jenom zmatená slátanina s hodně dobrým obsazením. 40%.

Hráči (1998)

Skromnej film s jednoduchou zápletkou, ovšem s poutavým průběhem a jak jinak, když jde o hru, nechybí finále, který vás napne jako gumu u trenek. Matt opět vynikající v roli génia, jeho kámoš Edward, co se neumí udržet na uzdě a nakonec výbornej John...ten by mohl jenom dřepět na prdeli, držet hubu a stejně by strčil do kapsy zbytek herců svým pouhým charisma. 82%.

Vetřelec (1979)

Neuhasínající legenda, která by mohla bejt natočená klidně před pár lety a já bych byl ochotnej tomu uvěřit. Tak moc nadčasová, pokroková a nestárnoucí tahle čtyřicet let stará pecka je. 95%.

Kmotr (1972)

Dlouho jsem s Kmotrem otálel, protože jsem tušil, že nedostanu to, co bych dostat měl, což se taky stalo, takže aspoň nejsem zklamanej. Není to špatnej film, ale určitě to taky není 7. nejlepší film za posledních sto let kinematografie. Nic mimořádnýho na něm vážně nevidim. 80%.