O šesti labutích (2012) (TV film)

Oproti většině německých pohádek výrazně lepší. Má to solidní středověkou atmosféru, neschází tomu napětí, pekná výprava a i přes znalost příběhu jsem se od toho nemohl odtrhnout. Navíc tu chybí škaredý skopčácký ksichti. Co mi vadí je studio co všechny tyhle pohádky dabuje. Neumim říct proč, ale tenhle dabing mi prostě vadí. Ale furt je to lepší než na to čumět v originále. 67%.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Jako většina filmů z týhle doby silně naivní, ale možná právě proto tak milý a kouzelný. Už od mala jeden z mých nejoblíbenějších "pamětníků" a to hlavně díky úžasný a okouzlující Natašce. 90%.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Slušná výprava, slušná hudba, tradiční příběh, i když pojatej z velký části po Mrazíkovsku. Ale vzhledem k tomu, co se poslední roky chrlí v tomhle žánru do tv, vcelku slušný. Jen mi vadí casting. Hlavně umělej Karel, ošklivá Marie a přehrávající macecha.Tihle tři mi tam prostě nesedí, ale Vojtek, to je utrpení největší. 65%.

22 Jump Street (2014)

I když jdoucí ve stopách jedničky, nekopíruje trapně její hlášky, ale je jejím, sice trošku slabším, ale důstojným pokračováním. 76%.

Jump street 21 (2012)

Super svižná komedie se stylem humoru mě hodně blízkým, takže není co řešit. Mý odjakživný antipatie k Tatumovi jsou tytam. 80%.

Drahokam (2019)

Většina filmu je průměr, kterej podělaná hudba degradovala na podprůměr. Něco tak strašnýho a mimo mísu se jen tak neslyší. Dost uhádanejch dialogů mě navíc celkem srala a Sandler, ač ve vážný roli, je tu pořád za ňoumu, takže žádná změna. Pořádně mě to začlo bavit až daleko za půlkou, takže...60%.

Není úniku (1993)

Myslím, že ve velký míře hlavně kvůli pohrdání VanDamovýma hereckýma kvalitama docela podceňovanej film. Pro mě příjemnej, pozvolně plynoucí kousek zasazenej do pěknýho prostředí, bez velkých přehnaností a rušivých zvukových a jiných technických elementů. Za mě 90kový béčko jak se patří. 75%.

Gentlemani (2019)

I přes jistou zamotanost je děj naplno srozumitelnej a krásně přehlednej, takže zapojit se hned od začátku mi nedělalo sebemenší problém. Příjemný, vtipný dialogy, pár překvapivých dějových přesmyček, slušný napětí, vynikající hudba, obsazení...zkrátka, bavil jsem se skvěle. 90%.