Hulk (2003)

Hulk byl můj první komiks, na kterým jsem ujížděl začátkem devadesátek na západoevropských tv stanicích. Ta postava mi nějak přirostla k srdci a tohle filmový zpracování se mi líbí asi právě kvůli tomu, jak se od ostatních liší. 75%.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Další z mnoha tuctových filmů na tohle téma. Všechno je to jak přes kopírák, na zabití jednoho karanténního pátečního večera ale dostačující. 60%.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Když opomeneme časté profesní nepřesnosti, naivnosti, chování příslušníků a další nedodělávky, je to hodně slušná jízda. Většina dílů se tváří jako epizodní Policie Modrava, až ke konci vzduch poněkud houstne, ale na vyšší level seriál pasuje kromě solidního scénáře a dobový atmosféry i výborný obsazení (obzvlášť pak Trojan, Budař, Kopta) dodávající dialogům a vlastně i celýmu seriálu šmrnc a odlehčenost. Hodně se mi líbí i provedení flashbacků a vstupů do Filipovýho nevědomí, ty jsou taky parádní. 82%.

Melancholie (2011)

Já těmhle věcem zvaným umění moc nerozumim. Nedokážu posoudit, nakolik to je nebo není umělecký dílo, vím ale co cítím, když něco podobnýho vidim. Skoro půl první hodiny jsem myslel, že to vypnu. Tak moc mě bolely z tý podělaný kamery oči a hlava, že jsem sledoval obraz jen napůl oka, než jsem si zvxknul. Co se týče filmu jako takovýho, první část je vážně pěkně rozvleklá nuda, a ani zbytek neni vlastně bůhvíco, ale i když za něco stojí jen poslední půlhodinka, nebyl bych spravedlivej, kdybych tvrdil, že jsem to nesledoval se slušnou dávkou pozornosti. Prostě, něco to do sebe má. A Dunst to teda není, protože ta jak je hezká, tak je i nudná. 55%.

Rande naslepo (2017)

Moc příjemnej a kultivovanej film. Po Balónu je to za poslední dobu další velký německý překvapení. 76%.

Zemřít šťastný (2018)

Nějak mi to navodio mizernou náladu, to bude ale nejspíš jen můj subjektivní pocit, takže to nepočítám. Herci nic moc, dojemný scény se navzdory očekávání taky nedostavily. Můj osobní dojem? Jen hlubší myšlenka o umírání za mě podaná bohužel celkem mělce. 50%.

Spása (2014)

Nemůžu si pomoct, ale Mads mi do těhle akčních rolí nepasuje. Určitě je tu znát , že nejde o žádnou špagetovku, o to víc ale smekám klobouk nad celkovým provedením. Na to, že je to africko-severskej western, vážně dobrý. 78%.

Útěk do divočiny (2007)

Dost neobvyklej film, kterej chvílema působí jako dokument. Hlavní hrdina mi ze začátku moc neseděl, ale to se brzo změnilo. Krásná příroda, skvělý songy, ze všech stran vás pohlcující svoboda. Ten styl života vás láká víc a víc, i když víte, že tady, teď a v těhle podmínkách by to sotva šlo. To jsou ale jenom vaše výmluvy, protože hlavní důvod je ten, že na to nemáte koule. Ve druhý půlce mě film poslal do opravdu úžasnýho klidu a poslední kapitola Zmoudření trefila hřebíček na hlavičku. Celkově velký a příjemný pohlazení po duši. 88%.

Kulový blesk (1978)

Tenhle film jsem si postupem let naprosto zidealizoval a vytvořil si z něj jeden ze svých osobních kultů. 95%.

42 (2013)

Mám rád tyhle sportovní filmy, obzvlášť z doby víc či míň minulý, ale tohle byla teda pěkná nuda. Dvakrát se praštilo do míčku a pak spousta plků. Po dvaceti minutách se zase oběhlo kolečko a zase se řešilo nanovo to samý. Myšlenka rasismu samozřejmě dobrá, jenže tohle bylo celej, ale úplně celej film pořád dokola. Pro mě to bylo dost otravný. 50%.