Frankensteinova armáda (2013)

Výborná S.T.A.L.K.E.R-ovská atmosféra, šialené pojatie a dosť nie často vídaný obsah filmu. Prekvapenie.

Iron Man 3 (2013)

Shane Black je akýsi muž činu. Dokázal spraviť, i keď sa už jedná o tretí diel, asi najlepší diel, čo sa tohto komiksu týka. Ten film má všetko - namakanú akciu, perfektne zvládnuté vtipy, ktoré vedia, kde je ich hranica a stále kvalitné herecké obsadenie. Osobne odporúčam aj tým, ktorým Iron Man 2 kupríkladu neprišiel až tak bravúrny. Trojka to všetko hltá a načína akoby novú kapitolu Iron Mana.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Tento film vôbec nefunguje ako film. Príbeh to nemá absolútne žiadny a dobré scénky sú často striedané s nejakými patetickými vsuvkami. No keď to už človeka rozosmeje, tak poriadne.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Vypeckovaný akčňák s prevedením ako riadne namakaná video hra. Nebudem tu lúštiť a predierať sa cez kritiku, proste sa mi to páčilo a vyvolalo to vo mne super krvavý pocit.

Kameňák 4 (2013)

Sem-tam vtipné, niekedy nie, no celkovo sa na to dalo aspoň pozerať, aj keď tam len ťažko hľadať nejaké umelecké kvality.

Kandidát (2013)

Najlepší film zo Slovenska za posledných mnoho rokov. Moderne štýlový, s vtipnými hláškami a uleteným príbehom.

Mafiánovi (2013)

Napätie sa dá krájať, svižnosti to má na rozdávanie a takej tej klasickej príbehovosti taktiež. Veľmi dobrá žánrová pochúťka.

Milujem Slovensko (2013) (pořad)

Neviem, čo si väčšina myslí, ale pokiaľ to berieme oproti iným reláciám, tak toto je kvalitka.

Mládeži nepřístupno (2013)

Náramne anti-inteligenčný film bez štipky brzdy a triezveho uvažovania a zvažovania, či to už nie je aj priveľa. Ono to ani nie je všetko také tlačenie na pílu, je to proste veľmi hlúpe. Keby sa aj chcem zasmiať, film to neumožňuje svojou vlastnou trápnosťou.

Mrtví a neklidní (2013)

Veľmi originálne spracovanie. Je to prehnane sladké, ale zombie atmosféra to jemne dolaďuje do správnej frekvencie. Film ma naozaj veľmi prekvapil. Zbožňujem filmy, ktoré sa neberú príliš vážne.