Simpsonovi ve filmu (2007)

Úsměvná podívaná. Nepatřím k těm, pro které Simpsonovi znamenají pojem, ale u filmu jsem se nenudil. Scény jako "...a až rozsvítím, bude zpátky chlast zase tam kde byl" anebo "Setkání anonymních alkoholiků" u mě budily abnormální výbuchy smíchu :) Těm co neviděli, vřele doporučuju. Moje hodnocení: 3,4 stars

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Wau, muzikály nemusím, ale tenhle kousek byl opravdu zajímavej. Překvapení za překvapením, ač mi muzikální složtka sem tam lezla ušima, ostatní ztvárnění prostě nemělo chybu. Johnny Depp bravurně a s naprostou noblesou představuje holiče, kterému pomalu i odpusťíte jeho svým způsobem odpornou roli. Preciznosti "holících" scén se nedá nic vytknout, naopak. Když pak vidíte záběry jak tečou potoky krve, mrtvoly padají do sklepení a zapékané meat pies, no síla :) MPAA - R, není divu, když došlo k prvnímu "úkonu", zůstal jsem koukat i já :) Nejsem fajnšmekr a rozhodně toho nevím o Burtonovi, Deppovi a ostatních zdaleka tolik, abych mohl blíž popisovat. Zrovna tak nemám nakoukáno ani tolik filmů, abych hodnotil vzestup/sestup nebo to nějak srovnával. Ač opomenu veškerý trochu do extrému vyhnaný brutálnosti atd. - čistě osobně řečeno, tenhle kousek mi sednul (nebo taky jinak, takový film se bežně nevidí). Už jenom proto stojí za nakoukání.

Tahle země není pro starý (2007)

Film rozhodně není špatný, mně osobně se spíše zamlouvala první polovina, zbytek už jsem netrávil tak příjemně a škoda, chvílema jsem se těšil, že tohle bude opravdu mazec, což se v druhé polovině filmu bohužel nepotvrdilo. Kdybych měl hodnotit jen půlku, tak by to byly jasné čtyři hvězdy. Ve finále však pro mě osobně jde o další velmi lehce nadprůměrný film.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Kdysi byl můj otec na školení Reiki. Paní, která tam přednášela, vymyslela takovou mezihru - všichni účastníci, bez ohledu na pohlaví a věk, v jeden moment vstali a začali se vzájemně objímat, poplácávat se po zádech, usmívat se a říkat jeden druhému pouze pozitivní věci. Nemám představu, jak dlouho to mohlo probíhat, jestli pět minut nebo půl hodiny. Pouze mi vylíčil, že ke konci téhle akce tam byla taková atmosféra, která se nedá ani slovy popsat. Lidi, kteří se navzájem neznají, se poplácávají po zádech, objímají se, a jsou rádi, že jsou zdraví a takoví, jací jsou. Dovedete si to představit? Podle jeho slov ta atmosféra byla naprosto unikátní a neopakovatelná. Co všechno dokáže lidský úsměv.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Dvě strany stojící proti sobě. Každá bojuje pro svůj účel nebo přesvědčení. Vyloženě záporáky v tomhle filmu snad ani nenajdeme. 4 hvězdičky za ztvárnění, příběh a celkový zpracování. Nicméně, člověk má pořád pocit, jako by tomu něco chybělo.

Zkažená mládež (2007)

Kdysi kdosi pronesl výrok, který se k filmu hodí: "Stačí, aby se v místě, kde se odehrává zlo, objevil mezi přihlížejícími člověk s hlubokým smyslem pro spravedlnost a pak se začnou dít věci...". Dobré a uvěřitelné herecké výkony i když člověk prakticky ze začátku ví, že to všechno směřuje k velkému finále, jehož závěr se dá předpokládat, Film dobře ukazuje tenkou hranici mezi blbou srandou a skutečným pošlapáním i té minimální lidské důstojnosti. Problém je ten, že ve výsledku z toho zadobře nevyjde nikdo, což otevře dohru, kterou zajímavě ztvárňuje navazující seriál Klass - Elu pärast.

Alpha Dog (2006)

Navzdory všem negativním komentářům a hodnocením k tomuhle filmu můžu říct jedno - dostal mě. Film mě přesvědčil. Paradoxně dávám vysoký hodnocení i tam, kde jsem se i hodně nasmál - nemůžu si pomoct, ale některý hlášky prostě nemají chybu :) Herecký výkony na famózní úrovni, celkový ztvárnění zaslouží jedničku s hvězdičkou. Asi takhle, nesrovnával bych to nějakými podobnými filmy nebo s filmy, které jsou více známé. Tenhle film i přes svoji vysokou zásobu sprostejch slov diváka (alespoň mě) přesvědčí. Jako v mnoha případech, film jsem sledoval a netušil jsem jak dopadne. Jinak překvapila mile i hudba. Dobrá práce.

Dobrý ročník (2006)

Zajímavý, trochu atypický filmový oddech. Překvapivá hudba a výkony vedlejších rolí. Good - 3 hvězdy

Glue (2006)

Nevšední tvorba, nevšední příběh. Tento snímek určitě nepatří do kategorie Prci, prci prcičky apod. Svým způsobem tento film nijak zajímavý není až na to, že se nedrží standartního formátu pro tento žánr a to může u někoho vzbuzovat pozornost. Co se hodnocení týče - hodně slabé tři hvězdy. K filmu mám dost výhrad ale splnil jedno, čímž si tři hvězdy zaslouží a sice to - udržel mou pozornost a na konci jsem ani nelitoval toho, že jsem ho viděl. Film Glue výstižně charakterizuje věta - "A teenage story in the middle of nowhere" (Teenage story v zemi nikoho).

Krvavý diamant (2006)

Famózní. Djimon Hounsou opět dokazuje, že je to Pan herec. Brutální, nemilosrdná ale přesto velmi poutavá podívaná. Závěr filmu je neskutečný. Krví nasáklé písky, malebná panenská krajina, to je jenom zlomek toho všeho. Za tento počin si Djimon Oscara rozhodně zasloužil. A to celé podbarvené hudbou Jamese Newtona Howarda, jehož hudební motivy Vás prostě podmaní.