Rozervaná objetí (2009)

kiddo: "Dívky a Kufry" si môžeš pozrieť, až na pár odchýlok je to totožné so starším Almodóvarovým filmom "Ženy na pokraji nervového zrútenia"

Bitch Slap (2009) odpad!

Nuda, sračka, blbosť, vypnuté po 20tich minútach... A to som sa na to celkom tešil...

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Som fanúšikom predlohy a hodnotenie je mierne nadhodnotené aby vyvážilo haterské odpady. Z nízkorozpočtového indiefeelingom pretkaného filmu sme prešli na wanabee blockbuster. Netvrdím, že Chris Weitz zvolil zle, ale z filmu určeného hlavne fanúšikom predlohy sa snažil urobiť film pre každého. Netvrdím, že sa nedržal predlohy, ale niečo sakra zlyhalo. Napriek celkovému dobrému pocitu vo mne zostala mierna pachuť. Opäť nesklamali Cullenovci ani Charlie a Bellini spolužiaci. K ním pribudli Vlkodlaci, ktorí tiež neurazili a talianskí upíri. Na Edwarda a Pattinsona platí rovnaká výtka ako pri prvej časti a to, že to čo znesie papier, na plátne vyzerá prinajmenšom rozpačito a Robert tomu celému svojim "herectvom" nasadil korunu. Na druhej strane Jacob, je presne taký akého som si ho obľubil v knihe. Je to postava viacrozmerná hlavne preto, že má čo hrať. Tu tiež to čo vyzerá na papieri v pohode a logicky (vyzliekanie sa) vo filme vyznie mierne trápne. Vrcholom bola trojscéna: Bela kráča k útesu/ Charlie a Harry pátrajú po vlkoch/ Jacob naháňa Victóriu. Dokonalá scéna, kompozícia a hudba. Aj vďaka nej film vybočuje z neurážajúceho priemeru. Takže 3,5*

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Prvá séria nakoniec za štyri, prvá polovica bola dobrá, ale trochu priemerná druhá polovica to však vytiahla do silného nadpriemeru. Niektoré veci boli skutočne šokujúce. Ešte mu čosi chýba aby som sa do toho viac ponoril, no vraj druhá a tretia séria su lepšie... tak som zvedavý či pôjdem na päť.

Pianistka (2001)

Isabelle Huppert som mal možnosť vidieť iba vo filme 8 žien, a hoci tam bola veľmi sympatická, taký strhujúci výkon som nečakal. Niekedy to bolo na mňa síce príliš, a stopáž by tiež mohla byť o trochu kratšia to však nič nemení na tom, že som videl pútavý príbeh o tom ako si trochu divná osôbka, hľadá kúsok šťastia.

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Ešte, že to JOJka odvysielala behom troch nediel, inak by som asi v polovici skončil. Takto som pritom vydržal z čistej zvedavosti, z koho urobia vraha.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (2009) (seriál)

Jedna hviezda za Kat, aj ked aj ta je v porovnani s filmovou (Julia Stiles) odpad!. Sracka a velmi zla "pocta" jednemu z najlepsich teen filmov.

Proroctví (2009)

Nebolo to zlé, ale ani nič výnimočné. Niektoré scény boli vizuálne zaujímavé a aj napätia som sa dočkal, no dalo sa to aj lepšie.

Návrh (2009)

V scénach kde bola Sandra "šéfkou" som neľutoval pozeranie tohto filmu, ostatok všedná nuda.