Maria d´Oro und Bello Blue (1976)

Rozprávka ktorú som v detstve videl nespočetne krát, v skvelom slovenskom dabingu. Žiaľ dnes ju máme už iba na obohratej páske, no veľmi rád by som sa k nej nejako dostal. Je to krásna klasická rozprávka plná humoru.

Ten Největší (2007)

To bola fakt debilita... ale miestami to bolo az prekvapujuco mile :)

Jentl (1983)

Veľmi pekné, miestami trochu šokujúce. Barbara skutočne vyzerala ako taký mladý chlapec. A spievala so srdcom. No nedalo sa nevšimnúť, že im akosi nesedel lipsync. Alebo to bolo projekciou na MGM?

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

***obsahuje spoilery*** Filmu sa nedajú uprieť isté kvality, a koniec bol natočený naozaj pôsobivo, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že išlo o čistú citovú vydieračinu, ktorá sa len takmer vyrovná "galaprogramom" TV Markíza. Všetky okaté scénaristické barličky, ktoré dej k takému koncu posúvali, sa dajú jednoducho prekuknúť a sú riadne pritiahnuté za vlasy. Ak by bol tento zvrat v strede filmu, a my by sme ďalej sledovali osudy zvyšku rodiny, film by to bol oveľa zaujímavejší. Strhne sestra Adlofove plagáty? A čo otec? Ak by zbytočná smrť bola katalyzátorom iných údalostí a nie len slzopudičom, moje hodnotenie by išlo vyššie.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Dojdeme do kina na premietanie o 21:50. Panko pri pokladni zahlasi: "Vypalila sa nam premietacka" Aha... takze 3Dee nebude. "A neurobite nahradne 2Dee premietanie?" "Ale ved to je rozpravka," zvola panko. Netusil som, ze pridanim jedneho rozmeru sa z animovaneho filmu stava cosi ine... Na druhy krat sa uz zadarilo.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Milujem, zbožňujem, adorujem tento seriál. Nič vtipnejšie sa skrátka vidieť nedá.

Dotek anděla (1994) (seriál)

Dlho som váhal ako ohodnotiť tento seriál. Niektoré epizódy boli vynikajúce, niektoré torchu slabšie, ale posledná mnou videná epizóda ma presvedčila. Nápad, že sa dej bude odohrávať počas tej noci, keď v rádiu hrali adaptovanú rozhlasovú hru Vojna Svetov vo forme správ a akú paniku to vyvolalo a čo sa vtedy všetko mohlo stať, je skrátka originálny, a veľmi zaujímavý. Keď sa zamyslím spätne, mnoho epizód malo veľmi prepracovaný scenár. A postavy hlavne môj obľúbenec Tess sú tiež veľmi sympatické. Dotyk anjela je síce niekedy príliš sentimentálny (ale to som aj ja :D) a neustále odvolávanie sa na Boha môže začať liezť na nervy, napriek tomu je to seriál so skvelými ústrednými hercami, vycibrenými scenármi a mnohými cameo roličkami.

Naděje (2007)

Opäť krásny film, veľmi príjemne natočený rozohráva tajomnú zápletku a má svižné tempo. Naneštastie mi zostal skrytý motív hlavného hrdinu. Možno som iba dačo prehliadol.

Volver (2006)

Som nadšený, nevedel som čo od toho filmu čakať a nakoniec somsa skvelo bavil. Penelope bola úplne senzačná. Aj pieseň, ktorú spievala. Veľmi sa mi páčila aj zápletka s jej minulosťou a matkou. Výborne zamotané a miestami prekvapivé. Inak ruku hore kto si nemyslel, že Paca naporcuje tým filmárom :)