Zombieland (2009)

Asi nejzábavnější a nejoriginálnější film o zombie. Má to kupu nápadů, například ty pravidla, to funguje opravdu hodně dobře. Všechny postavy jsou hrozně fajn, a ke každému si něco najdete. Nejvíc je Woody Harrelson hledající čokoládovou tyčinku, a během toho všeho je správně badass. Režisér dobře zvládá akci, a celou dobu film nenudí. Když se nic neděje, tak přijde na řadu, mluvení, které se dobře poslouchá, a není to kostrbatý. A Bill Murray byl TOP. Fakt dobře napsaná zombie komedie, která baví i na poněkolikáté zhlédnutí. Jo a ještě nesmím zapomenout na akční finále. To bylo vskutku báječný. Využití zábavného parku bylo vytěženo na maximum. Woody tam kropí zombie ve velkým stylu. Už se těším na pokračování. :)

Vlk z Wall Street (2013)

Scorsese + DiCaprio = KVALITA. Vlk z Wall Street je sakra dlouhý film. Který má vynikající režii, a hlavně fungující scénář. Ale scénář by nefungoval, nebýt režiséra a DiCapria, který podává takový výkon, že jsem nevěřil, že nedostal OSCARA!! Ať jdou všichni do prdele, protože Leo je BŮH! Ano, může se zdát, že Leo někdy přehrává, ale je to PAN herec, tady to jen potvrdil. To stejný Jonah Hill. Ukázal že vážnější roli zvládá. A pak je tady SEXY Margot Robbie!!!! Kurva, já ji chci, omlouvám se že jsem vulgární, ale ona je bohyně! Film má scény, na které dlouho nezapomenu, ať už je to scéna s DiCapriem, kdy se snaží dostat do auta, nebo na scénu v letadle, kdy se Leo snaží opíchat letušku. Ten film je vulgární až po uši, všude nahota, drogy, ale je to všechno tak neskutečně fungující, že si to nejde neužít. Kdo by věřil, že tohle, je skutečný příběh. No, to je zkrátka America, ne? :-D

Kick-Ass 2 (2013)

Dvojka má proti jedničce dvě nevýhody. První je, že dvojku nenatočil Matthew Vaughn. A druhá věc, jednička nastavila level strašně vysoko, a navázat na ní, je skoro nemožný. Jak pokračování dopadlo? No, bylo to dobré. Režisér Jeff Wadlow neudělal ostudu, a natočil slušné pokračování. Bohužel tenhle film, nepřináší nic nového. A taky nemá žádnou scénu, na kterou si divák vzpomene, v tom byla a je jednička jedinečná. Ale nebudu chodit kolem horké kaše. Dvojka mě bavila, nenudil jsem se, postavy dá se říct, neprošli žádným zajímavým vývojem. Ale mě to nevadilo. Je to pořád zábavný, akční, a herci pořád neskutečně fajn. Jim Carrey mě hodně překvapil, stejně jako v jedničce Nicholas Cage. Film má otevřené dveře pro pokračování, o kterém bych měl zájem, ale jen tehdy pokud to natočí Vaughn, jinak nevím nevím. A ještě dvě věci. Filmu chyběla nějaká super nadupaná hudba jako v jedničce. A poslední věc, zpomalené záběry. To mi hodně chybělo. Když to tak vezmu, dvojka je dobré pokračování, které bohužel nepřináší nic nového, ale pokud se vám líbila jednička, u dvojky nebudete zklamaní. Slabší 4 hvězdy.

Kick-Ass (2010)

SENZACE!!! Kick-Ass je jako blesk z čistého nebe. Děj filmu se točí kolem obyčejného, ničím nezajímavého kluka Dava Lizewskiho. Jeho život se změní ve chvíli, kdy zapřemýšlí, proč se ještě nikdo, nestal hrdinou, a nebojuje proti zločincům. A tak začne úžasná jízda až do konce. Film vůbec nenudí, ba naopak, pořád překvapuje. Je to neskutečně cool! Odkazy na jednotlivé filmy, je jich tam hodně, a ne všechny tady budu psát, ale například odkaz na Spider-Mana od Sama Raimiho potěšil moc. Hlášky "Say hello to my little friend!"- Scarface s Al Pacinem. Hudba - John Murphy( jeden ze čtyř skladatelů filmu), v jedné scéně se použila jeho hudba z filmu 28 dní poté ( https://youtu.be/f_UFqw3vm0s ). Tyhle podobně známé skladby, at už jde z filmů nebo od jiných interpretů, tak pokaždý jsou dány do akční scény, nebo aspon většinou, a je to vždycky boží.A každému to musí udělat úsměv na tváří, zkrátka, každý si v tom najde sví. Casting: Skvělý. Aaron Taylor-Johnson je v roli Kick-Asse přesvědčivý, a strašně moc ho chápete, nebo aspon já. Mark Strong je jako vždycky super - hláška od něho- Co to má s tím plácáním? Počkej, já ti jednu plácnu, sráči :-D, tohle nemá chybu. Nicholas Cage jako táta je fakt týpek, u kterého jsem se bavil, protože vidět Cage v komedii, je hustý. Ale kdo je nejlepší z celého filmu, je dcera Cage. Hit Girl v podání Chloë Grace Moretz je BOŽÍ! Všichni ostatní z castingu perfektní. Akční scény mají NESKUTEČNÝ SPÁD, hlavně přestřelka ve tmě, byla kulervoucí, a pro mě osobně, nejlepší akční scéna všech dob, protože to má dokonalou hudbu, střih, a neskutečný nápady, blikající světlo, záběr na střílející zbran, Cage který řve na svou dceru co má dělat,zpomalený záběry a plus k tomu to napětí, no prostě úžasný. Jak jsem už říkal, hudba k akčním scénám pasuje skvěle, a vlastně SOUNDTRACK filmu je jeden z TOP. Další věc v čem je film výborný, je střih. Nikdy jsem neviděl tak úžasně sestříhaný film, akční scény nemají díky tomu chybu. Scénář dokonalý, každý dialog je dobře napsaný a má smysl, není to debilní. Humor tady funguje asi nejlíp než v jakém jiném filmu. Vizuálně je film typický k režiséru Vaughnovi. Matthew Vaughn je BŮH!!!!!!! Ten film má všechno, co já miluju, prostě tohle je přesně pro mě. Tohle je jedinečný film o superhrdinech, a pokud si ho ještě neviděl, nevíš co je to být superhrdina :). CHCI DÁT VÍC HVĚZD NEŽ 5. MILUJU TO!!!

Drive (2011)

UPOZORNĚNÍ! TENHLE FILM NENÍ PRO KAŽDÉHO. Už dlouho jsem neviděl tak skvěle natočený film. Má to neskutečně precizní kameru, která je SKVĚLÁ. Režie bezchybná. Po prvních pěti minutách jsem věděl, že mě to chytne. A chytlo mě to. Po dvaceti minutách jsem si to zamiloval. Ta chemie mezi Ryanem Goslingem a Carey Mulligan byla tak neskutečně podmanivá, že se nešlo neusmívat se. Ryan se pořád jen usmívá a vy mu to žerete. Gosling je zkrátka frajer. Celý děj může být trochu předvídatelný, ale to zpracování je dokonalý. Audiovizuální stránka je to, v čem je film v dnešní době jeden z nejlepších. Akční scény výborný. Úvodní honička neskutečně podmanivá, ale je to oproti tomu co přijde potom jen šálek kávy. Plus adrenalin tady funguje velmi dobře. Hudba lahodí k uším, a k daným scénám, to perfektně pasuje. Od poslední třetiny filmu jsem trochu čekal víc, ale tohle mi přijde správný, i když bych měl nějakou tu výhradu. Kdybych si měl vzpomenout na scény z filmu, tak určitě řeknu: scéna ve výtahu, kdy Ryan odsune Carey na bok, nakloní se k ní, ztlumí se světla, a políbí ji, a hned potom co přestanou, světla se rozsvítí, to bylo geniální. Dále přestřelka na pokoji, celý je to ve slow motion, dokonalý. Zkrátka je to perfektní film, který ale nesedne každému. Já si to ale zamiloval.

22 Jump Street (2014)

Pořád neskutečně fungující akční komedie, kterou mám mnohdy i radši než jedničku. No prostě oba filmy jsou na stejné úrovni, jen ta dvojka za mě funguje líp, protože už znáte hlavní dvojici a o to více si užijete s nimi každou scénu. Ty vole, kde je 23 Jump Street ? Už by to Lord a Miller mohly udělat, dokud nevypadají Hill a Tatum staře. :)

Jump street 21 (2012)

ULTRA AKČNÍ KOMEDIE. Lord a Miller tvoří perfektní duo, které výborně kombinují humor s akcí. Hill a Tatum jsou skvělý. Viděl jsem to už 10x a pořád mě to neskutečně baví. Hlášky: Schmidt: A co z tebe dělá takového experta? Jenko: Já byl na střední cool, a ty ne. Schmidt: Trefil jsem něco? Jenko: Střílel jsi do stropu, vole. Schmidt: Pane, kdybych ho musel někomu kouřit, udělám to. Ale radost mít nebudu. :-D

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Já tenhle film žeru. Úžasná režie od Denise Villeneuva, a ta KAMERA!!! Má to velmi dobře napsaný scénář, Taylor Sheridan je prostě frajer, jeho další snímky jsou ukázka toho, jak dobrý scénarista je. Má to výbornou atmosféru. Skvělý herci, kteří jsou neskutečně přesvědčivý. Hudba je obrovský plus. ( https://youtu.be/sN9gcEZMZO8 ). Závěr filmu je sakra mrazivý. Tohle je za mě jeden z TOP filmů roku 2015. SKVĚLÝ.

Sucker Punch (2011)

Tohle mohl vymyslet jen Zack Snyder. Je to absolutně šílený, a tak trochu to nedává smysl, jenže je to kurevsky epický, a koukatelný. Úžasná akce, s výbornými triky, a nadupaný soundtrack. Všechny holky mě bavily a přál jsem si aby to zvládly, o to víc jsem s nimi prožíval napínavé scény, to zkrátka potom víc funguje ten film. Máme tady 4 akční scény, a každá je super. První, je se Samurajama. Druhá s nacistickou armádou, třetí ve stylu Pána prstenů, a poslední ve vlaku. Všechny mají něco do sebe, ale jedna věc je spojuje, TA EPIČNOST. ZACK SNYDER JE BŮH!! Posledních 20 minut jsem byl úplně bez sebe, a celý se to tak domotalo že jsem byl na konci hodně spokojen s výsledkem filmu. A to je co říct, protože jsem to vůbec nechápal. Vypněte mozek, i když je pravda že v tom budete mít guláš, tak se aspon budete bavit. Solidní 4 hvězdy.

LEGO® příběh 2 (2019)

Neskutečně fajn pokračování. Překvapil mě dobře napsaný scénář, a hlavně jak dobře funguje. Plno odkazů na jiné filmy, DC,MARVEL, Návrat do budoucnosti, atd..... Bruce Willis má moc dobrý cameo! Všechen humor je fajn, a posledních 25 minut je BOŽÍ. Celá animace, hudba, a příběh je super. Upřímně nedokážu si představit pokračování, pokud teda bude. Každopádně bych pokračování bral moc rád. VŠECHNO JE TU BOŽÍ.