Sedm (1995)

SENZAČNÍ THRILLER!!! David Fincher je mistr ve svém oboru. Zápletka, postavy, kamera, hudba, scénář, režie a ta nervy drásající atmosféra, dělají z tohohle filmu FUCKING MASTERPIECE!! Brad Pitt a Morgan Freeman podávají skvělý výkon, plus samozřejmě i Kevin Spacey, který se sice ukáže až v závěru, i tak předvedl jaký je to PAN herec. Kdybych měl tenhle film nazvat jednou větou " Nervy drásající thriller s šokujícím vyvrcholením". NEJLEPŠÍ FILM CO JSEM KDY VIDĚL! Společně s Pulp Fiction má obří srdcovka! Tohle se prostě musí vidět! - What's in the box?

Útok z hlubin (2018)

Kámoš byl na tom v kině, a jelikož má tenhle typ filmu rád, tak ho označil za to nejlepší z roku 2018. A má zvědavost tak byla velká. Jenže nějakou dobu jsem se tomu vyhýbal, a až teď jsem se k tomu konečně dostal. A bylo to tak dobrý jak říkal kamarád? Nejlepší roku rozhodně ne, ale mega moc se mi to líbilo. Je to skvělý akční béčko, který neurazí. Zápletka může znít k smíchu, ale asi tak nějak by mohla začít 3. světová válka. Ano válka, přesně o tohle ve filmu jde. Od začátku až do konce to má rychlé tempo, takže se nenudíte, paráda, neříkám že mi vadí nudné pasáže, ale tenhle film to má správně udělaný. CGI triky nejsou dokonalé, ponorka vypadá někdy jak ze hry, ale není to tak moc hrozný aby jste obracely oči během sledování, ne, je to fajn. Akční scény vypadají béčkově, aspoň teda některé, ale je to tak dobrý, že tomu odpustím leda cos. A teď se dostávám právě k věcem, které nejsou dobré, a nebo zkrátka laciné. Předvídatelné scény, jejich jen pár, nesrovnalosti, jsou jen malé ale i tak, či postava Gary Oldmana, která mi přišla, že tam byla jen na o krasu. Ale tohle všechno mi vůbec nevadí, protože to rychle odsýpá, nenudí, a má to tu správnou akční atmosféru. Gerald Butler sympaťák, který mně bavil. Není tam nikdo kdo by mi přišel hrozný. Hudba není zrovna taková, že bych si ji poslouchal, ale i tak dodává daným scénam, ten správný tón. Závěrečná scéna na ponorce mi udělala úsměv na tváři. Neberte tenhle film vážně a budete se bavit, já se bavil královsky! Blu-ray disc? Možná si ho pořídím. :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Skvělý mysteriózní thriller v režii začínajícího Jamese Wana! Výborně napsaný scénář, který dokáže udržet diváka u obrazovky až do konce, protože tolik otázek v danou chvíli, ta mysterioza, je prostě skvělá. Filmu bych nejspíš dal spíše 4*, ale ten ZÁVĚR lidi! JE GENIÁLNÍ! Aspoň teda pro mně, nevím co ostatní. Plus musím vyzdvihnout SOUNDTRACK který zazněl právě v tom závěru, a právě proto jsem to nazval slovem GENIÁLNÍ - ( https://youtu.be/hWaNoK3gN6M ) - pecka! Každopádně myšlenka filmu je originální, a ty pasti jsou prostě úžasně vymyšlený. Bavil jsem se, a proto musím doporučit ostatním. :)

My (2019)

Film který jsem měl ve svém žebříčku nejočekávanější filmy roku 2019, a jak to dopadlo? Jordan Peele mně zklamal, ale nejsu si furt jistý jestli je to dobrý film a nebo průser. Každopádně po filmu Uteč přichází, jak už jsem řekl, zklamání. Prvních pár minut nenabízí žádnou zábavu, jako například atmosféru, prostě nic. V této části film ztrácí, a dokonce jsem zapomněl že se jedná o horor. Větší vzrušení přichází až v 35 minutě, kdy konečně potkávají sami sebe. Tahle část byla skvělá. Kamera působivá, to má Peele pevně v rukou. Herci perfektní, hlavně Lupita Nyong'o, která je fantastická! A ten soundtrack lidi, neskutečně posouvá tenhle film výš. SOUNDTRACKY ( https://youtu.be/eyYvWjrp2yY, https://youtu.be/1idEVy_qH8c, https://youtu.be/UOxAXTr9RPY, https://youtu.be/h5xQR9SiT-c ). Hlavní věc co lidi určitě zajímá nejvíc je myšlenka filmu, neboli pointa toho všeho. A přiznám se, vůbec jsem to nepochopil, možná mám nízké IQ, ale fakt jsem to nepochopil. Nicméně každý v tom může vidět něco jiného, já byl ale zmaten, totálně. Filmu bych ale nevyčítal tu myšlenku, ale chování postav, nebo nedotaženě myšlenky. Další věc co bych vytkl, jsou komediální prvky, to kazilo atmosféru,, která mi přišla až někdy nulová. Je to originální to se musí nechat, narozdíl od dnešních hororů. Když to tak shrnu, jedná se po filmu Uteč zklamání od režiséra Peela, ale je to působivé, a zas taková katastrofa to není. Hodnocení 3,5. Ale příště pane Peele bych si přál atmosferický horor, prosím!

Ghost Rider (2007)

Průměrný komiksový film, který táhne především Nicolas Cage. Hudba velice dobrá. Scény s Ghost Riderem, hořící motorka, hořící kůň, první přeměna na Ridera, či scéna ve vězení jsou působivé scény, které jsou cool. I ti záporáci nejsou špatní. Co bych hlavně vytkl je romance mezi Cagem a Mendes, to mi prostě nesedí. Jinak se jedná o fajn film který určitě neurazí, ale zároveň neohromí natolik abych to viděl hned znova. Lepší 3*. :)

Bitevní loď (2012)

Co k tomu napsat? Asi jen tohle. Americký blockbuster se vším všudy. Vypněte mozek a přeji příjemnou zábavu. :-D

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Další skvělý díl. V některých chvílích jsem se musel dívat jinam, protože to bylo i na mě moc silný. Každopádně tenhle seriál jede jak po másle, už jen dvě epizody.

Živí mrtví: Počátek konce - Here to Help (2019) (epizoda)

Celkem dobrý úvod, který nešetří čas, a hned na nás hází věci, které budou určitě zajímavé. Hlavně znak který měl vrtulník zachraňující Ricka Grimese, na to jsem sakra zvědav. Bohužel díl má celkem chaotický scénář. Nechápu jak mohly všichni přežít pád letadla ( špatně přistání, kvůli selhání motoru ), pouze jedna postava se zranila, trapné. Další věc u které jsem kroutil hlavou bylo, obsazení továrny. Vysvětlí mi někdo, kde se ten borec coural, a proč to nikdo nehlídá? Tomu říkám flákání scénáře. Konec samozřejmě navnadil. Daniel is back! Konečně už jsem si myslel že na něho zapomněly. :)

John Wick 3 (2019)

No do prdele! Tohle byl akční orgasmus se vším všudy! John Wick už po třetí a stále jede na plný plyn bez jediného zaváhání. Těm kterým se líbila jednička a dvojka budou u trojky slintat blahem. Keanu Reeves je neskutečný frajer! Žádný Neo z Matrixu, ale John Wick je jeho TOP role! Jsem nadšený tak moc, že bych o tom filmu mohl mluvit hodiny. Příběh pokračuje tam kde dvojka skončila, takže paráda. Už od úvodu šlape film na plyn, až si někdy říkám jak jsou filmy s Johnem Wickem na jiné úrovni, než jiné akčnáky. Halle Berry je pořád sexy, a její akce se psi je ukázková. Během té akce se mi nejvíc líbilo že se režisér zaměřil na postavu Sofie a psi, místo Johna, který ano je v akci, ale spíše v pozadí. Za to dávám palec na horu, protože oceňuju že se režisér nezaměřuje jen na Johna. Nová postava z Nejvyšší rady byla pěkná mrdka, a dovolím si tvrdit, že ji každý po tomhle bude nenávidět. Jsou tu dokonce borci ze Zátahu, kteří, ano, byly slabší než v Zátahu, kde byly OP, ale předvedli se parádně. V některých chvílích film zvolňuje díky humoru, který působí v těch daných scénách excelentně, že budete mít úsměv na tváři, prostě si to zamiluje te. V jednu chvíli to vypadá že bude konec filmu, ale je to jen předkrm před ÚŽASNÝM FINÁLEM!!! Nejlepší finále ze všech dílů! Plus k tomu tahle hudba ( https://youtu.be/ACOgLi8Cf8o ), kterou nejde nemilovat! Jsou tu další věci o kterých bych chtěl mluvit, ale bylo by toho moc, že by si to nejspíš nikdo nepřečetl. Každopádně, tohle je NEJLEPŠÍ AKČNÍ FILM SOUČASNOSTI! Plus nejlepší akční trilogie. Pokud máte rádi pořádnou a zároveň čistou akci bez CGI, je tohle to přesně pro vás. VELKÝ PALEC NAHORU. Z tohohle se stává moje srdcovka. Ach jak já to miluju! " Guns. Lots of guns. "

Maniak - Utangatta (2018) (epizoda)

Ta akční scéna byla skvělá! Během toho jsem si vzpomněl na to že režisér Fukunaga natáčí 25 Bonda. Po tomhle si jsem zcela jistý že je to v dobrých rukách. Jinak díl opět parádní. Tenhke seriál se mi líbí, díky tomu jak je originální. Perfektní.