Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Tohle jsem potřeboval po slabší Black Widow. Shang-Chi je příjemné překvapení, které mi spravilo náladu po zmíněné Black Widow. Režisérovi Crettonovi se podařilo natočit kvalitní akční komiksovku s emocionálním nádechem, a já mu za to fakt děkuju. Největší síla Shang-Chiho spočívá v akčních scénách, u kterých si dovolím tvrdit, že patří mezi ty nejlepší akční scény MCU ( akce v autobusu vede ). Kameraman Bill Pope ( Trilogie Matrix, Spider-Man 2-3, Baby Driver ) nezapře svoje kvality. Vizuální stránka je opravdu nádherná a i když je CGI efektů využito příliš mnoho, ke konci jsem si musel přiznat, že je kvalita CGI na vysoké úrovni. Když to srovnáme s jinými filmy... nač si stěžovat. Hudební stránku musím pochválit, ta se povedla a byla u Marvel filmu za poslední dobu více výrazná. Simu Liu v hlavní roli odvedl slušnou práci a upřímně se těším, až ho uvidím v dalších projektech. Za největší mínus považuji komediální scény, které se do většiny momentů vůbec nehodili. Postava Mandarína... ehm pardon, chtěl jsem říct Trevora z Iron Mana 3 v podání Bena Kingsleyho se vůbec nehodil do celkového filmu a to stejný chci říct o Wongovi. Copak nemá něco lepšího na práci? To stejný konec filmu, který na diváka křičí – “ hej jsme od Marvelu “. Fakt škoda, že Marvel vůbec nedokáže uzavřít daný snímek, ale musí nás navnadit na další filmy a to i přesto, že se to tam nehodí. Ale to už je zkrátka Marvel. Ve výsledku nadprůměrná Marvelovka, kterou si mile rád dám někdy znova. 7/10

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Kozub jako vždycky perfektní ( kdo neviděl Tři tygři, okamžitě to napravte, on je tam fenomenální ). Humor funguje za mě na jedničku a bavil jsem se královsky od začátku až do konce. Což se mi stalo naposled u českého filmu Ženy v běhu. Kdo mě potěšil byl Magnusek, který neměl chybu. Co se týče děje v první polovině to na mě dobře fungovalo. Jenže jakmile se začla řešit mrtvá nevěsta šlo to dolů. I přesto se jedná o zábavný český snímek, který bych rozhodně doporučil ostatním. Jen škoda toho konce, jinak bych šel na 4 hvězdy. 6/10

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Je to horší než jsem si myslel. Neuvěřitelně jednoduchý scénář a k tomu krátká stopáž celému snímku jenom podraží nohy. A přitom je tady zajímavý záporák, který s přehledem strká do kapsy Riota z předchozího dílu. Tom Hardy s Venom má zase dobrou chemii a díky nim jsem se zvládal na film dívat ( v jednu chvíli se přiznám že jsem u toho sledování usínal). Woody je jako vždycky skvělý a jde vidět, že si roli Cletuse užil. Jenže jeho interakce s Carnagem byla za mě mimo. Vizuálně a kamerově je dvojka lepší než jednička. Po hudební stránce jsem párkrát něco zaslechl, ale jinak to byla bída. Pár vtipných momentů je vážně dobrých a zasmál jsem se, jenže Venom by neměl být vtipný, ale drsný krvavý Erko. Už u jedničky mi to vadilo a u pokračování je to horší skrz Carnage, který si přímo říká o Erko. Finále nebylo pro mě zklamání, jelikož mě film ani trochu nezajímal, tak mi vlastně bylo jedno co se komu stane. Suma sumárum pokračování Venoma je v něčem lepší a horší než jednička. Pokud se vám jednička líbila budete u dvojky spoko. Vy ostatní raději zbytečně neztrácejte čas tímto hodinu a půl dlouhým filmem. P.S. Post-credit scéna je za mě shit, a vůbec se ani trochu netěším na budoucí projekty, kde by měl být Venom. Ale dokud ho bude hrát Tom Hardy, tak se stejně podívám, jelikož ho mám rád. 4/10

Poslední noc v Soho (2021)

Last Night in Soho patřilo mezi moje nejočekávanější filmy roku. Naplnilo se moje očekávání? Ano i ne. Edgar Wright si jede neustále svoje a já jsem za to ohromně rád. Jeho styl vyprávění, jeho audiovizuální stránka, jeho práce se zvukem, hudbou je i v tomto filmu naprosto jedinečné. Herci jsou naprosto vynikající. Wright s herci umí pracovat a dostat z nich maximum. Především musím zmínit hlavní dvojici Thomasine McKenzie a Anyu Taylor-Joy. McKenzie předvedla již v Jojo Rabbit, že je talentovaná a tady to jen potvrdila. Anya je jako vždy skvělá a je dle mého nejtalentovanější mladou herečkou současnosti. Kdo mi ale ve filmu moc nesednul tak to je postava Johna, kterého ztvárnil Michael Ajao. Dále celá ta linka ke konci okolo postavy Jocasty. Jak jako vyřešily tu situaci z knihovny? Přišlo mi, že na to jak kdyby Wright zapomněl a nebo mu to nepřišlo důležitý. Mě to ale na konci vytrhlo z tak kvalitního filmu. Last Night in Soho patří k tomu nejoriginálnějšímu co jsme letos dostali a já jsem rád, že Wright pořád jede svoje a díky tomu mám pocit, že sleduju zajímavý filmy od něho. Plný počet hvězd nakonec dát nemůžu i když bych rád. P.S. Jo a horor to moc není, ale má to dobrou atmosféru a pár děsivých momentů. 8/10

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Od filmu jsem nic po zhlédnutí traileru nečekal a nakonec jsem mile překvapen. Free Guy je milý, dojemný, hravý snímek, který ví co chce. Režisér Shawn Levy ( Ocelová pěst, několik epizod seriálu Stranger Things ) předvedl, že na to opravdu má a že si s Ryanam Reynoldsem sedl. K samotnému Reynoldsovi musím říct, že mě někdy irituje jeho hraní, které je neustále to stejný ve stylu Deadpoola a jiných rolí ve kterých hrál ( i v novém Red Notice hraje stejně ). Ale tady mi sednul a hned po Deadpoolovi je to jeho nejlepší role. Kdo mi udělal radost, je Jodie Comer. Po tomto filmu ji chci vidět v dalších projektech. Film je o videohře, čili se tady najde hromada easter eggů, odkazů na jiné filmy, či samotné videohry. Pro hráče bude tento film si myslím dobrou záležitostí. Ale i pro nehráče bude Free Guy film, který vás pobaví, nebudete se u něho nudit, a dokonce vás na konci dojme. Za mě povedený snímek. 7,5/10

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Ze začátku to vypadá na obyčejnou kriminálku, kde je hlavní postava v časové smyčce a prožívá ten samí den dokola a dokola. Jenže každým dalším dílem je to napínavější, zajímavější a komplikovanější pro hlavní postavu. Seriál má skvěle zpracované zvraty, pořád se něco děje a žádný díl se nevleče. Je škoda, že se seriál nedočkal úspěchu a nedostali jsme další řadu. Ale když se nad tím divák zamyslí, je vlastně dobře, že další série nevznikla. Takhle ten seriál funguje výborně a i když to má trochu otevřené vrátka pro pokračování, tak to ničemu nevadí a celý dojem seriálu nekazí. Za mě výborná záležitost a vřele doporučuji pro fanoušky kriminálek. Díky časové smyčce je na co koukat. 9/10VÍCE ZDE

Za rozbřesku - What If It's Him? (2007) (epizoda)

Skvělý završení. Škoda jen, že to tvůrci nezakončili celý, nechali si otevřený vrátka pro případné pokračování, které nikdy nevzniklo a nevznikne.

Duna (2021)

Instantní klasika. Filmová událost roku je tady! Duna ukrývá v sobě rozmanitý svět, který jsem každou další minutou chtěl prozkoumávat a jako neznalec knihy, jsem se do toho každou další minutou zamilovával. Denis natočil další úžasnou filmovou podívanou a já ho díky tomuto počinu povyšuji na nejlepšího režiséra současnosti. Každý jeho film co jsem viděl mě dokázal strhnout, zaujmout a vždycky mám při jeho filmech pocit, že sleduji něco víc než jen obyčejný film. O hereckém obsazení není potřeba mluvit všichni podávají dokonalé výkony. Timothée Chalamet je na svůj věk neuvěřitelný a pokud si to nepokazí má před sebou velkou budoucnost. To nejkrásnější na celém filmu je samotná kinematografie. Kameraman Greig Fraser už ve svých předešlých filmech ukazoval, že opravdu umí, ale u Duny se zařadil mezi elitu. Nový Batman bude vypadat úžasně ( stačí se podívat na trailer ). Záběrování ve filmu je tak nádherné, že skoro každý záběr si můžete screenshotnout a hodit si ho na tapetu nebo na zeď. Zimmerova hudba je opravdu povedená a po delší době se Zimmer předvedl s něčím zajímavým. Měl jsme pocit, že ta hudba je jak z jiné planety. I přesto bych vytknul, že ten soundtrack nemá moc motivů a přišlo mi, že se Zimmer často opakoval. Ale i tak to na mě fungovalo. Soundtrack - Dream of Arrakis, Leaving Caladan, Armada, Premonition. Dále bych vytknul akci, která je za mě to nejslabší na celém filmu, především poslední souboj mě trochu vytrhl z toho filmu. Ve výsledku je Duna úžasnou filmovou podívanou, kterou si užijete jedině v kině. Doma už to tolik nevynikne, takže hanba všem, kteří to viděli doma. Já to viděl v kině a večer jsem si to pustil znova doma a nebylo to takové, jako když to sledujete v kině. Když začali hrát titulky, tak se přiznám seděl jsem ještě chvíli v kině a nechtělo se mi odcházet... chtěl jsem víc! Kvůli tomuhle miluju filmy! Těším se na pokračování. A teď si jdu přečíst knihu, chci se o Duně dozvědět další věci. Jsem zamilovanej. P.S. Můj nejlepší kino zážitek. Překonalo to u mě Blade Runnera 2049, taktéž od Denise. 9/10