Brooklyn 99 - Past (2021) (epizoda)

Opilá Amy nikdy neomrzí. Melissa Fumero je perfektní jako vždy. Její část s Rosou je zábavná.

Titans - Lazarus (2021) (epizoda)

Líbil se mi zrod Red Hooda. Fakt doufám, že ke konci série se s sním utká Batman, ale je mi jasný, že to tvůrci neudělají.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Fajn pokračování, které může působit na pár místech nudně, ale za mě je to lepší než napovídá zdejší hodnocení. Mladá režisérka Nia DaCosta má film slušně natočený a některé záběry jsou parádní, jako kdyby to natočil zkušený režisér. Yahya Abdul-Mateen II je v hlavní roli přesvědčivý a potvrzuje mi, že je to nadějný herec. Mladý Morpheus v Matrix 4 bude v jeho podání dobrý o tom nepochybuji. Filmu se sice nedaří vytvořit silnou atmosféru, ale má to pár světlých chvil, kdy se DaCoste podařilo vytvořit velmi dobrou scénu ( myslím tu po výstavišti ). Především chci pochválit celé finále. Strašně se mi líbí jak navazují na původní film, který důstojně rozšiřují. Ten závěrečný zvrat s jednou postavou jsem nečekal. Necelá hodina a půl mi utekla celkem rychle a přiznám se, i když to má nějaká hluchá místa a nemá to moc dobrou atmosféru ( není se tady čeho bát ), tak jsem si film překvapivě užil. Podle hodnocení jsem čekal průser. Nakonec se jedná o fajn pokračování původního filmu. P.S. Poslední scéna je TOP " Tell, everyone ". Tony Todd má vynikající hlas! 6/10

Živí mrtví - Na krev (2021) (epizoda)

Sice mám pár výhrad, jako například chodci, kteří se chovají spíš jako loutky a používají se jen když jim to scénář dovolí. Nebo že Negan přešel to minové pole i bez toho, aby si to promyslel, ale ne on jde dál. Pope je silně nevyužit. Závěrečný cliffhanger sice navnadil na další díly, které přijdou na jaře, ale já chci vidět další díl teď hned. Takhle to ukončit v tom nejlepším umí TWD moc dobře. Jsem hodně zvědav jak to dopadne mezi Darylem a Leah jejich dějová linka je dobře vystavěná. P.S. Nevím jak vy, ale taky vám přišlo,že děj v Alexandrii nám zkrátili. Vykašlali se na skupinku Aaron, Carol a spol. ?

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Předem se smí říct, že jsem fanoušek Mika Flanagana. Miluju jeho seriál The Haunting of Hill House. Jako fanoušek kultovního hororu Osvícení, jsem si užil Flanaganovo filmové pokračování Doktor Spánek od Stephena Kinga. Na jeho novinku jsem se pochopitelně těšil. Půlnoční mše od samotného začátku nastaví pomalé tempo, kde se nikam nespěchá. A tady přichází kámen úrazu pro diváky. Jak si můžete všimnout na hodnocení od kritiků, ti seriál vyzdvihují a chválí. Na Rottenu svítí 92%, na čsfd 67%. Seriál je více drama, kde se neustále řeší náboženství, víra. Samotného hororu je tady velice málo. Párkrát se u nějakých epizod objeví dvě známky hororu (lekačka, hororová scéna). Osobně si ale nemyslím, že seriál potřebuje horor, jako drama to funguje bravurně. Flanagan nám servíruje dlouhou expozici. Má tady několik sekvencí bez střihu. Ať už jsou to scény, kde postavy jdou a povídají si, postavy sedí a povídají si. Či dokonce dlouhé scény na jednotlivých místech: kostel, gauč, sezení na alkoholické terapii. Samotné dialogy mezi postavami jsou opojné. Přiznám se, že jsem to od druhé epizody hltal všechno. Postavy jsou velmi dobře napsané a Flanagan ukázal, že se v roli scenáristy posunul o level dál. Několik postav mají zajímavý vývoj v příběhu. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni a především musím vypíchnout Hamishe Linklatera v roli kněze. Dále stojí za zmínku Rahul Kohli v roli muslimského šerifa, Zach Gilford, Kate Siegel, Samantha Sloyan. Flanagan každým dalším dílem postupně odhaluje tajemství okolo zázračných událostí. S postupným odhalováním se do mě pomalu vryla atmosféra seriálu, kde na vás blikají varovné signály, že ne všechny zázraky jsou dílem boží. Seriál následně ve finále exploduje s dojemnou tečkou na závěr. Ano ukápla mi slza na konci. Po The Haunting of Hill House nečekejte hororovou podívanou. Tentokrát si Flanagan přečetl Bibli a rozhodnul se nám nadělit seriál o víře a smrti s hororovými prvky. Já jsem na straně kritiků a vyzdvihuji toto Flanaganovo dílo. Není to pro každého a pokud přistoupíte na to pomalé tempo a neustálé dialogy okolo náboženství, víry, Boha, nebudete litovat tráveného času u tohohle seriálu. Já jsem nadšen. 9/10

Živí mrtví - Uvnitř (2021) (epizoda)

Neskutečná atmosféra! Takhle hororový TWD si nepamatuju, wow. Jedna lekačka mi málem přivodila infarkt, ty sluchátka během sledování tomu hodně přidali. Ta atmosféra fungovala dokonale, jelikož divák netuší co se tam sakra objeví. Velký palec nahoru. Celkově epizoda vynikající, dějová linka s Darylem super. Ale ta s Connie, je horor s velkým H. Paráda. Jen tak dál! :-)

Není čas zemřít (2021)

Jeden z nejočekávanějších filmů roku je tady! Poslední Bondovka Daniela Craiga byla dokončená již dlouhých 18 měsíců, ale kvůli COVIDU jsme si na ni museli dlouho počkat. Stálo to čekání za to? Ano. Samotný úvod filmu je za mě to nejlepší společně s Casinem Royale, co Craigovky na začátku předvedly. Nejdříve to začne atmosférickou scénou s Rami Malekem a pokračuje akční honičkou s Bondem. Celé je to skvěle natočené. Režisér Cary Joji Fukunaga natočil jednu z nejlepších audiovizuálních Bondovek. O prvenství se pere s Mendesovím Skyfall, které u mě vyhrává o kousíček, díky kameramanovi Deakinsovi. Co se týče hereckých výkonů, tam není o čem mluvit. Daniel Craig si svoji poslední štaci v roli agenta 007 vyloženě užívá a i když jde na něm vidět jeho věk, baštil jsem mu to. K Léa Seydoux jsem si nenašel cestu už u Spectre. Tady je to sice lepší, ale celkově jde ta postava mimo mě. Kdo byl ale naprostý miláček, tak to byla kouzelná Ana de Armas. Její dějová pasáž na Kubě je jedna z nejlepších ve filmu. Její chemie s Craigem byla vynikající a strašně jsem chtěl aby měli více minut spolu. Záporáka si střihnul oscarový Rami Malek, ke kterému mám jednu výtku. Bylo ho málo. Byl jsem zklamaný, že se Rami objeví na scéně až v polovině filmu ( přibližně asi, možná dokonce až v druhé půlce, ale jak to má člověk v kině poznat, zastavit si to nemůžu, abych se podíval na kolikáté minutě jsme :-D ). Rami je ale skvěle přesvědčivý a jeho dialogová scéna s Bondem je výtečná. Ve vedlejší roli se nám vrátil z předchozího dílu záporák Blofeld v podání jako vždy vynikajícího Christoph Waltze. Ten i když ve filmu pouze sedí a objeví se na jednu scénu, tak si u mě ukradl větší pozornost než Malekův Safin. Nová agentka s černou pletí schytala velkou kritiku u diváků ještě dávno před premiérou filmu. Za sebe musím říct, že nechápu proč jsou diváci takový hnidopichové. Její společné scény s Bondem jsou dobré a jejich popichování okolo čísla 007 mě bavilo “ Je to jenom číslo “. I přesto byla tato postava nevyužitá a ve finále filmu vlastně neudělala nic pořádného abychom si na ni vzpomněli. Novou Bondovku zaštítil hudbou slavný skladatel Hans Zimmer, kterého doufám netřeba představovat. I tady odvádí slušnou práci a musím potvrdit, že Zimmer je vynikající ve složení smutné hudby. Díky němu jsem se na konci pěkně rozbrečel, dostalo se mi to pod kůži. Song Billie Eilish celkem dobrý, ale Adele a její Skyfall nepřekonán! Co se týče akčních scén ty jsou bravurně zvládnutý. Máme tady honičky, přestřelky, bitky, akční scénu na jeden záběr ( Fukunaga zopakoval to stejný jako v seriálu Maniac, BRAVO! ). Na všechno se pěkně kouká. Celý film se nese v emocionálním duchu a říkám vám, že recenze nelhaly. Craigova poslední Bondovka je nejemocionálnější ze všech Bondovek, až tomu nemůžu uvěřit. James Bond je tady DOSLOVA z masa a kostí a na konci filmu o něho máte strach. Co bych filmu vytknul je stopáž 2 hodin a 43 minut. Od chvíle kdy se Bond vrátí do Londýna, tempo filmu zpomalí. Cca o 10 minut zkrátit a hned by to bylo lepší. A poslední věc, ve filmu je zbytečně moc děje. Někdy jsem se ztrácel a přišlo mi, že film neví na co se má soustředit. Proto to má takovou délku. Ale za vinu Fukunagovi to nedávám, musel pokračovat v tom co nastavil Specter a to není dvakrát dobrý. Na závěr chci říct, že mě nová Bondovka úplně nestrhla jak jsem doufal. Na úrovni Casino Royale a Skyfall to není. I přesto se jedná o skvělou rozlučku Daniela Craiga s rolí nejslavnějšího agenta všech dob – Bond, James Bond. Craig mi bude chybět. Nový představitel Jamese Bonda to nebude mít vůbec jednoduché. Craig nastavil laťku opravdu vysoko. Těším se až si pořídím film na Bluray. 8/10

Boj o ředitelnu - The Union of the Wizard & The Warrior (2017) (epizoda)

Ty závěrečné zvraty okolo střelce mi přišli někdy nesmyslný, ale řeknu vám, že jsem si to mega užil. Poslední díl se utrhl ze řetězu, až jsem byl překvapený jak moc. Nejsmutnější je, že jsem si seriál ke konci hodně oblíbil. Chci víc dílů! Gamby a spol. my budou chybět. :-)