Volejte Saulovi - Změna (2016) (epizoda)

SG was here. Za mě hrozně fajn úvod do 2 řady. Pokračuje se přesně tam, kde 1 série skončila, jako by tohle byl 11 díl 1 série, super. Bob si užívá každou scénu, hrozně mě baví. Jen tak dál :)

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

Jak žil Saul Goodman před události seriálu Breaking Bad? Myslím, že spin-off Better Call Saul je důstojný navázání na nejlepší seriál ever - Breaking Bad! Rukopis Vince Gilligana jde cítit, a proto se Better Call Saul může pyšnit kvalitním scénářem. Bob Odenkirk dokazuje, že dokáže utáhnout vlastní seriál, a jeho postava je jedna z mála ze seriálu Breaking Bad, která si zaslouží vlastní show. Takže, jestli máte rádi Breaking Bad, určitě nebudete zklamáni tímto dílem. Já jsem spoko. :)

Volejte Saulovi - Marco (2015) (epizoda)

Skvělé zakončení 1 série. Celá ta část s Marcem a Jimmym, byla výborná. " Ty nejsi Kevin Costner! " - na tuhle část bych se mohl dívat často, a určitě by mě to neomrzelo. Jinak se mi líbí, že se v závěru děj posunul dál, a já se těším na další řadu. Better Call Saul je sice o level slabší než Breaking Bad, ale je to opravdu kvalitní seriál. :)

Živí mrtví - Na stopě (2020) (epizoda)

Parádní díl, který střídá akci a napětí. Po předchozích slabších dílech, tu máme to pravý TWD! Beta a její část byla neskutečně napínavá. Daryl a Alfa...... prostě lahoda. Jediný co se mi nelíbilo, byla ta béčková kamera.... jinak hodně dobrý. Druhá polovina 10 řady je pěkně rozjetá, jen tak dál. :)

Živí mrtví - V sevření (2020) (epizoda)

I když je seriál v poslední době natahovaný, pořád mě to baví a jsem oddaný fanoušek. Ale musíme si přiznat, tvůrci by to takhle natahovat někdy nemuseli. Každopádně TWD se vrátilo velmi dobře, hlavně s vydařenou atmosférou, která by se dala v mnoha momentech krájet, super. Carol na hovno, celé to tam kazí, a i když tam někdo takový musí být, tak je děs se na ni dívat. Negan a Alfa? Shit:D

Vetřelci (1986)

Vetřelec nebo Vetřelci? To je otázka, kterou si kladou fanoušci pořád a pořád budou. První díl je mistrovský horor, druhý díl je mistrovský sci-fi akčňák. Tak si vyberte co je lepší. V mých očích vede o kousíček první díl režiséra Ridleyho Scotta, poněvadž mám rád tu komornější práci a taky tu nezapomenutelnou atmosféru. Teď je čas si říct, jaká je dvojka Vetřelci od génia Jamese Camerona. Druhý díl je větší, výbušnější s více postavami, které nemají chybu. Sigourney Weaver a její nesmrtelná Ellen Ripleyová. Michael Biehn v roli Hickse je jediný, který se chová normálně, ostatní mariňáci mají své ego, ale Hicks je sympaťák, který má během filmu pár chvil, kdy mezi ním a Ripleyovou vzniká chemie. Vasquezová a ostatní mariňáci jsou zkrátka povedení. Koho musím hlavně zmínit, tak to je nikdo jiný než Bill Paxton. Ten si se svým hláškujícím Hudsonem krade film pro sebe. Jeho hlášky jsou trefa do černého - " Hudson: Možná, že jsi nesledoval poslední události, ale dostali jsme na prdel, kámo. Hudson: A máme to, panstvo! Je po všem! Je to v hajzlu! Co teď kurva budeme dělat? Co budeme dělat? Carter Burke: Co kdybychom si udělali ohníček a zazpívali pár písniček? Co vy na to? Ripleyová: Za jak dlouho se tu můžeme dočkat nějaké záchrany? Hicks: Sedmnáct... Sedmnáct dní. Hudson: Sedmnáct dní?! Bože, já nechci být prorok, ale tady nevydržíme ani sedmnáct hodin. Ty věci sem vlezou přesně tak, jako to udělaly předtím. Ripleyová: Hudsone, Hudsone... Tohle dítě přežilo mnohem déle a nemělo žádné zbraně a žádný výcvik. Je to tak? (Newt zasalutuje.) Hudson: Tak z ní bude velitel? - těch hlášek je tam více, a všechny jsou super. A poslední postava, android Bishop. Ten je oproti Ashovi z předešlého dílu výrazně jiný, hlavně proto, že je to klaďas, který se netváří jak tvrdý Y. Zkrátka postavy jsou důsledně vykreslení a skvěle zahraní. K vizuálu: I když jde poznat, že je to starší snímek, tak je to úžasný na pohled, a především královna Vetřelců je LEGENDÁRNÍ! Její zpracování je opravdu výjimečné, a i v dnešní době je to nádhera. Dovolil bych si tvrdit, že takové praktické efekty by v dnešní době měly pořád své kouzlo, místo těch CGI triků, ale co si budem povídat, taková je dnešní doba. Hudebně je film výborně podkreslený. Skladatel James Horner složil soundtrack, který má podobné motivy jako první díl, ale více můžeme slyšet nové tóny, které Horner výborně zkompletoval. Co bych v tomhle filmu vytknul, tak to jsou Vetřelci neboli Xenomorphové. Ve druhém dílu jsou to terče pro mariňáky, a vidíme dost často jak vetřelci vybuchují, a chovají se jinak. V prvním díle to bylo inteligentní monstrum, které se pohybovalo nenápadně a zabíjelo bez toho, aby na někoho rychle skočilo. Svým způsobem to je chyba a není, je to každého věc, ale fakt se má tak, jak jsem psal. Vetřelci jsou pokračováním, které se nejenom vyrovná jedničce, ale může být i pro některé lepší. Je to zkrátka legendární dílo génia Jamese Camerona, které ve svém žánru dost často soupeří s druhým Termimátorem o to, kdo je nejlepší scifi akčňák. ( nejhustější na tom je, že oba filmy natočil Cameron, WOW). V mých očích je nejlepší T2, ale Vetřelci......... jsou zkrátka nezapomenutelní. I LOVE IT! P.S. Doporučuji vidět prodlouženou verzi, ta je mnohem lepší než klasická verze.

Stáhni a zemřeš (2019)

Pro hororový fanoušky laciná podívaná, která má levné lekačky, debilní scénář s absolutně nefungujícími postavami. Ani nevím proč dávám jednu hvězdu, ale je pravda, že na odpad to není..... kutí se i horší horory. NEDOPORUČUJI.

1917 (2019)

Filmařské porno! K tomuhle není potřeba něco psát..... tohle se musí vidět! SMEKÁM A RESPEKT.

Gentlemani (2019)

Přiznám se, že jsem den předtím, než jsem navštívil Gentlemani v kině, dokoukával nejlepší Ritchieho film - Podfu(c)k. Ano je smutné, že se považuji za fanouška Guye Ritchieho a i přesto, jsem neviděl za tu dobu Podfu(c)k. Alespoň jsem byl více připraven na nejnovější film Ritchieho - Gentlemani. A musím říct, že se nedivím tomu hodnocení, tady na Čsfd ( V době kdy píšu komentář má film 90% ). Guy Ritchie je zpátky v tom nejlepším slova smyslu. Opět jako v případě Podfu(c)ku, to nejlepší na filmu je scénář! Humor funguje dokonale, a přiznám se, že mi britský humor sedí jak prdel na hrnec. Například scéna s postavou, která se jmenuje Phuc ( ve filmu to slovo srovnávají se slovem fuck ). Ale je tady toho zatraceně hodně, prostě Ritchie válí ve velkém. Herci výborní. Matthew McConaughey si roli bosse užívá. Neskutečně charismatický Charlie Hunnam, nejspíš zato může jeho plnovous, si kradl film pro sebe ( aspoň z mého hlediska, bavil mě fakt hodně). Dále Colin Farrell. Už jeho první scéna je trefa do černého. A Hugh Grant, u kterého se přiznám, on se mi jako herec nikdy nelíbil, ale tady ...... byl výborný, bavil mě. Ritchieho vyprávění, to je důvod proč ho většina miluje. Je to nádhera sledovat jeho práci. Ve finále jsem byl nejšťastnější člověk na planetě ( dokonce jsem chtěl vstát a zatleskat ). Miluju to!! P.S. Po třetím zhlédnutí ve mě film vyzrál na tolik, že ho již považuji za nejlepší Ritchieho film. Důvod? Oproti Podfu(c)ku mají Gentlemani výraznější postavy, a všechno to funguje líp než u Podfu(c)ku. Už se těším, až si tenhle film pořídím na Blu-ray, vychází to u nás 17.6., takže nice :).