Dotek zla (2000)

Proč se hrůzy dějou jen u katolíků? Natočí někdy někdo slušný horor o protestantech? /21. 9. 2010/

Diktátor (1940)

Scénář je děravý jak řešeto a občas je v něm příliš mnoho naivity a patosu --- vím, vím, je to dobou vzniku a účelem filmu --- ale některé scény berou dodnes dech a mně vláčejí mezi pláčem a smíchem. P.S. Právě jsem si přečetla komentáře k ukázkám z tohoto filmu na youtube - převážně německé - a zjistila jsem, že to není vzdorná a ikonická vykopávka, ale burcující a dodnes potřebný film. A z té scény, jak si hraje s balonkem, jakkoliv je citovaná a už omletá, stále mrazí. Proto přidávám další hvězdičku.

Bathory (2008)

Dobrý nápad, že byla nevinná, ale jinak - SLÁTANINA. /19. 9. 2010/

Dokonalý trik (2006)

Hodně potemnělá atmosféra, ale trochu přitažené za vlasy, ne? /19. 9. 2010/

Tančím, abych žil (2006)

Je to omšelé téma: mezi bandu otrávených, fetujících a na šikmé ploše se vezoucích teenagerů se vydá učitel, který jim nabídne alternativu. Začne je učit společenské tance, hru na housle, ikebanu, pletení, výrobu sýrů...atd. A děcka po počáteční nedůvěře jeho nápad přijmou, skvěle se to naučí, takže ohromí i profesionály a přitom najdou samy sebe a jejich budoucnost je náhle růžovější.____Tahle verze je svižně, i když nijak překvapivě natočená, scény tance jsou opravdu vášnivé a já mám ráda Banderase, proto dávám za tři. /19. 9. 2010/

Váleční ptáci (2008) (TV film)

Ve své pitomosti až neuvěřitelné. Řekla bych, že si scénárista dělal legraci. /17. 9. 2010/

Nedotýkej se bílé ženy (1974)

Vynikající nápad, přímo božská herecká sestava, ale příběh...? Jakoby ani žádný nebyl, jen pár výborných scén obkroužených řadou spíše ilustračních. /17. 9. 2010/

Soumrak mrtvých (2004)

Bláznivá variace na pokleslý žánr. Co nás na zobiích tak fascinuje? Je to ta anarchistická svoboda vraždit bez následků i bez výčitek svědomí? /17. 9. 2010/