Inspektor Taggart - Cíle spravedlnosti (2010) (epizoda)

Dost temný díl, kde není tím nejdůležitějším detektivní zápletka, ale postoje jednotlivých policistů. Po letech každodenního kontaktu s podsvětím se začnou hranice mezi zlým a dobrým stírat. Anebo člověk přijde na to, že nikdy žádné hranice ani nebyly. Posmutnělý příběh o balancování na hraně a ušpinění charakteru, které může pochopit přítel, ale předpisy pro to pochopení nemají. /21. 5. 13./

Chceš mě, chci tě (2009)

Kdyby hlavní hrdinka neměla mozek a chování šestileté rozmazlené holčičky, takže se neustále dostává do trapných situací, kterým by se - být dospělá - dokázala s přehledem vyhnout, není o čem hrát. Humor je násilný a nepřesvědčivý. Trapný film. /20. 5. 13./

Rivalové (1996)

Obvyklý Sandler - nevtipný, hloupý a přehlíživý. Nuda. /19. 5. 13./

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství na moři (1989) (epizoda)

Poirot a exotika, luxusní plavba, elegantní společnost a, samozřejmě, vražda. Ale připadalo mi to celé příliš zkratkovité - vztahy a hlavně useknutý konec. I tak ale je to příjemný díl série. /18. 5. 13./

Muž ve stínu (2010)

Atmosféra, která hrdinu pomalu opřádá stále více citelným ohrožením, chladná a pustá krajina, která umocňuje hrdinovu osamělost, ve světě, kterému nerozumí, a který je k němu lhostejný. Pro ně je jenom psacím nástrojem, který začne být na obtíž ve chvíli, kdy se projeví jeho zvědavost.____ K čemu ale je napínavá atmosféra a dobře ji popisující kamera, když rozuzlení příběhu vypadá, jako kdyby ho napsal ten ujetý matematik z Čisté duše, když měl zrovna manickou fázi? Legrační a přepísknuté._____ Kulinární tečka na závěr: Kdybych byla hlavní postavou tohohle filmu já, tak by skončil jinak. Pokud by mi každý den při pobytu v luxusní supervile řekla profesionálně sexy asistentka: K obědu dostanete, jako vždy, sendvič, tak bych ji nejspíš už po týdnu prohodila tou obří skleněnou stěnou rovnou na pláž. A za ní by hned letěla neschopná čínská kuchařka, která se z kulinárního mistrovství svého národa nenaučila ani uvařit rýži, takže dokáže jen položit plátek šunky mezi dva chleby. /13. 5. 13./

Noc hrůzy (2011)

Hororová komedie pro teenagery, která si dělá legraci právě z hororových komedií pro teenagery. Ve filmu je použitá slušná kamera, odpovídající hudba, sem tam hustá atmosféra, dobré herecké výkony a hlavně lehce parodické a zábavné momenty. ____ Divák vpadne rovnou do děje, což nijak nevadí tomu, aby se rychle zorientoval, protože podobné příběhy viděl už mnohokrát. V tomhle případě se sice taky odehraje všechno, co má být ve správné upírské historce pro dospívající, jenomže s drobnými, vtipnými změnami. ____ Takže na upíry sice stále platí kůl, jenomže jako bonus je to inovativně použitý reklamní poutač, vynoří se tápající upírská ruka s dlouhými nehty, ale tentokrát to není z hrobu, nýbrž z podvozku auta. Jako reflexe na současnost si hrdina stáhne na mobil aplikaci s radami, jak vypáčit zámek, ale je mu houby platná, takže musí využít staré známé pravidlo o tom, kam asi sousedi s největší pravděpodobností schovávají klíče. Mentor - protřelý lovec upírů - je drsný jenom na povrchu, ale ve skutečnosti je vyděšený jako myš ... atd. včetně mojí nejoblíbenější scénky, kdy hrdina dostane úlevně děkovnou pusu, když je po všem, od někoho úplně jiného, než čekal. ____ Je to vtipný, sympatický film, kde mi snad poprvé nevadilo, že americkým upírům se před zakousnutím musí změnit obličej do podoby monstra. V téhle parodii to k tomu prostě patří, stejně jako ty cákance krve, které byly rafinovaně použité (v až eroticky laděné scéně kousnutí pod hladinou v bazéně, nebo poté, co sluneční paprsek zasáhne skoro zachráněnou striptérku). ___ Pobavila jsem se, i zasmála. /5. 5. 13./

Na tuhle nemám (2010)

Mile naivní zápletka o lásce superkočky k průměrnému klukovi je potopená občasným nechutným fórkem, nenápaditým dějem a celkovou přepísknutostí - v příběhu totiž nevystupují postavy, ale karikatury. Není nijak zdůvodněné, proč se krasavice zabouchne do všedního kluka. Měl by být aspoň milý, zábavný, vtipný nebo zajímavý, jenomže nic z toho on není. Jejich hádka, která musí zákonitě přijít, aby zatím nepříliš dramatický děj nějak popohnala, je vykonstruovaná, což ale jinak dobře zapadá mezi ostatními mizerně napsanými dialogy. Aspoň, že závěrečná scéna setkání na letišti trochu zpřevracela schémata, za jakých se obvykle v romantických komediích odehrává. Ale celkově je to slabé. /5. 5. 13./

Pekelná maturita (2003) (TV film)

Laciná pohádková moralita s dost nepřesvědčivým maskováním čertů a špatně napsaným příběhem, který je spíš mozaikou scének než jednolitým dějem. Smířlivější ale jsem kvůli Vilmě Cibulkové, která jako vdáváním posedlá pihatá Kordélie hraje mnohem vyšší ligu, než za kolik stojí celá tahle pohádka. /5. 5. 13./