Belle epoque (1992)

Nostalgický snímek jakoby pozlacený aurou starých a s láskou vzpomínaných časů. Jenomže velmi jemná hravost z první půle se v druhé části neústrojně vytratila a vše se poněkud nesmyslně podřídilo tomu, aby film dotáhlo ke šťastnému konci. Teda možná, že ke šťastnému. KOUSEK DĚJE: mladík totiž vůbec nevypadá, že by se do jediné ze čtyři dcer zamiloval, spíš je jenom okouzlen a dychtivý. Uvíznutí v chomoutu ho tíží. /13. 6. 11./

Flight of the Conchords (2007) (seriál) odpad!

Odpuzují mne komiseriály, kde je jediným zdrojem trapnost, ale - zlatý Kancl! Tohle je snůška nevtipných zoufalostí pronášených několika upocenými ubožáky. /11. 6. 11./

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Pokud ten excelentní výkon, kteří podali dva hlavní představitelé, byla jen neopakovatelná dětská bezprostřednost, byl hřích vyplýtvat ji na tento film. Přitom snímek sám měl velmi dobře našlápnuto: deník, který vizuálně zaznamenal přesně ten moment, kdy se z dětí stanou dospělí (sexuální zážitek tuhle změnu nezpůsobil). Beru to, že všichni dospělí byli karikatury, protože tak to nutně musí vidět dospívající chlapec. Ale to opájení se obrazem - i při vědomí, že je to režisérova (skoro)prvotina - bylo přehnané. Film chvilkami nudil, víc používat nůžky a měli bychom dobrý snímek o tvarujícím období života. /9. 6. 11./

Prokletí rodu Kennedyů (2010)

Vystavěné jako antická tragédie. Ale trochu moc chtěně, ne? A ty chůvy jsou podezřele chytrý a se zálibou ve velkých slovech. Jako rádio. /29. 5. 11,/

Krásný Antonio (1960)

Nějak jsem to nepochopila. Téma pokrytecké prudérnosti mnohem zábavněji a líp zpracoval snímek Svedená, opuštěná. KOUSEK DĚJE - je snad Antonio potentní jenom s prostitutkami a vůbec ženami, na kterých mu nezáleží, protože si sex spojuje s něčím nečistým, takže se nemůže milované ženy doopravdy dotknout? /29. 5. 11./

Oči pro pláč (1983)

Socialistická komunální satira. /29. 5. 11./

Země mrtvých (2005)

Přestože nemám ráda nechutné scény, u filmu o zombie si na ně nemám právo stěžovat. Tohle je zajímavé ozvláštnění zombie tématiky - nejen boj s nemrtvými, ale i boj mezi žijícími. Některé scény ukazovaly ambici tvůrců nabídnout divákům i něco víc než jen ožírání kostí - vynořování mlčenlivé neživé armády z řeky. /29. 5. 11./

Ryba jménem Wanda (1988)

Výkon Johna Cleese je tak přesvědčivý, až mne mrzí, že nehrál víc charakterních rolí. Jeho stárnoucí a přece klukovsky dychtivý soudce, který se zoufale chce zbavit anglické strohosti a roztát, je podaný fantastickým způsobem. Excelentně zahrál přerod z upjaté trosky do mužného chlapíka. /27. 5. 11./

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Nechápu ty vzteklé komentáře. Mě to připadá jako zábavně naučný pořad, kdy fakt nehodnotím, nakolik je nepořádek naaranžovaný, ale spíš dobré rady na úklid. A už vůbec nerozumím nenávistnému hodnocení dvou hlavních protagonistek. Jaké příšery, dyliny...? Jsou to normální ženský v určitém věku. Chápu, že někteří diváci by tomu dali plný počet, kdyby tam uklízely dvě dvacítky v tangách, ale to by byl pořad s úplně jiným zaměřením. /26. 5. 11./ Pozdější řady - například z Ameriky - jsou o poznání horší. Rady na úklid jsou minimální, převažují rádoby vtipné komentáře a rozbírání toho, jací jsou lidé bordeláři a taky exhibicionistické kreace úklidových madam.