Francouzská spojka (1971)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98%, Audience Score - 87% | FDb.cz - 84.2% | Bezpochyby se jedná o velmi dobrou (ještě) old-school krimiálku, která hnusný 70's NY vystihla opravdu skvěle, má to napětí, akci, skvělou kameru ale hlavně Gena Hackmana! Holt tehdy překvapivý Oscar byl asi fakt na místě. Nikdo by drsného poldu "Pepka", který si jde za svým přes jakékoliv překážky neztvárnil líp! Přesto se jisté výhrady najdou. Tohle prostředí prostě fakt rádi nemáme a chvílemi to chtělo trošku více akce, ale i tak výjimečný film, na který se jen tak nezapomene! 75%

Vřískot (1996)

Alfred Hitchcock stvořil nejlepší slasher, John Carpenter zas nejděsivější. Ale v kategorii "nejoblíbenější" všechny trumfnul Wes Craven (a tím nemyslíme Elm Street! ;)... Člověk, který využil svých obrovských znalostí v oblasti hororů k tomu, aby si pohrál s tradičními klišé (fakt je, že Jamie Lee má kozy! :) a zároveň je zesměšnil. Vznikla tak zábavná i strašidelná a především neotřelá vyvražďovačka s nejlepším prologem všech dob. A pak je tu Woodsboro, Sid, Billy, Dewey, Randy, Stu, Gail, šíleně skvělé finále .... no prostě klasa! :-) 100%

Mickovy modré oči (1999)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 45%, Audience Score - 42% | FDb.cz - 61,5% | Kopa funkčních (!) klišé romantických komedii je hozena na hromadu s kupou funkčních klišé gangsterek, takže z toho "překvapivě" vzejde funkční romanticko-gangsterská komedie. Hugh v poloze, která mu přesně sedí, podobně jako mafiáni Caan a Young, jen dotváří náš nevyvratitelný dojem, že tuhle pecičku jsme si docela (dost) oblíbili :) 70%

Marley a já (2008)

S "nejlepším přítelem člověka" zatím nemáme žádné zkušenosti, a proto nedokážeme říct, je-li film upřímný nebo jen další hollywoodské zlatíčko (možná tak trochu obojí ;) Každopádně dokážeme říct, že herci do svých rolí zapasovali (hl. Wilson, Arkin a Dane), že jsme se skvěle bavili a nevyhli se ani slzám na konci. Jsme si víceméně vědomi toho, že se jedná o citový útok na všechny milovníky zvířat, přesto závěrečný Owenův monolog byl pronesen zcela přirozeně a upřímně, takže 80%

Agatha Christie's Poirot - Tragédie v Marsdonu (1991) (epizoda)

Drtivá většina "krátkých" epizod je velmi zdařilých, ovšem ničím výjimečných. Jednou za čas se ale stane, že se najde díl, který nás totálně odrovná.... Napínavé, mystické, chvílemi až děsivé (a to seriál hraje spíše na komediální notu!!!) + precizně zkonstruovaná zápletka a úsměvný závěr, jak se sluší a patří. Čistých 100%

V srdci moře (2015)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 42%, Audience Score - 53% | FDb.cz - 69.6% | Poctivý film o jednom starém námořníkovi, který vypráví svůj drsný příběh jednomu mladíkovi. Jasně, je to už strašně klišé, ale v tomto případě nám to ani nevadí. Ron Howard zručně zrežíroval dobrodružství posádky, které se z akčního dobrodružství v druhé polovině změní na tíživé drama, které i tak funguje. Holt my jsme spokojeni, a i když to není nějak dokonalost, tak tohle nám jako uspokojivý film bohatě stačí. 75%

Nabitá zbraň 1 (1993)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 23%, Audience Score - 49% | FDb.cz - 69% | Parodie zrovna nevyhledáváme, ale akční kulty - to je jistota... :) Film, který si bere na paškál největší skvosty žánru (smrtonosné série, Basic Instinct, Jehňátka), je nabitý funkčními šílenostmi a hvězdně obsazený, si sám o sobě zaslouží obdiv. ...A když se řežeme celou dobu, tak zkrátka níž než na 80% jít nemůžeme.

Miss Potter (2006)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 67%, Audience Score - 68% | FDb.cz - 75.6% | Velmi příjemný snímek s výbornými herci i atmosférou, který snad každého (i suchara) hezky pohladí po duši, díky své rozumné minutáži nenudí a my jsme si jej fakt užili. Obzvláště Renée a Ewan to táhnou. Bohužel posledních 20 minut, když Norman zemře, to trochu ubere a jede to už jen na půl plynu, ale opět se pořádně rozezní krásné tóny od Rachel Portmanové, pro jejíž hudbu máme slabost, takže odpouštíme:-) Holt nic převratného, ale krásný film, který se minimálně těm, kteří poznali nezaměnitelné kouzlo Králíčka Petra (my se mezi ně naštětstí řadíme), musí líbit... 75%

Divoká řeka (1994)

Velmi solidní dobrodružný thriller se správnou atmosférou devadesátek, napínavý, adrenalinový, zábavný a překvapivě i oddychový. Meryl si - jak se zdá - dokáže skvěle poradit s jakýmkoliv žánrem a k tomu výborný padouch Kevin Bacon - obrovská spokojenost! P.S. u scény, kdy Wade vlepí tomu prckovi pořádnou facku, jsme fakt nemohli :-)) 80%