Jack Frost (1998)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 19%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 73,2% | Průměrná podívaná natočená podle zavedené šablony: problematický vztah otec - syn, usmíření, hra na city, na závěr rozloučení v lidské podobě.... To už jsme všechno někde viděli. Sněhulák je digitální paskvil, nicméně se zde najdou i milé a příjemné scénky. ...A jelikož jsou Vánoce, trochu se slitujeme - 50%

Santa má bráchu (2007)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 21%, Audience Score - 45% | FDb.cz - 61.6% | Prvních 15 minut bylo jednoduše HROZNÝCH! Ale my jsme stejně nic nečekali. Nicméně pak přišel velký zvrat. Děj se přesunul do roku 2007 a Vince Vaughn se stal pořádným machrem! Pak už to byla velmi vtipná (samozřejmě občas i trapná) vánoční jízda, kterou jsme si plně užili. 4* by byly opravdu moc, ale my jsme naprosto spokojeni a tuhle vánoční pohodku si dáme klidně znovu :-) 65%

How the Grinch Stole Christmas! (1966) (TV film)

Tento televizní klasický animáček jsme prostě o Vánocích museli zkouknout ..... už jenom kvůli Sám doma ;)

Poslušně hlásím (1957)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 87,4% | Opět velmi dobré, ovšem opět ne perfektní... První půlka je fantastická, druhá už jen dojíždí. Nicméně nechybí nezapomenutelné hlášky a skvělé obsazení - tentokrát nejvíce září (samozřejmě znovu) R. Hrušínský a J. Marvan! 75%

Zázrak v New Yorku (1994)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 60%, Audience Score - 62% | FDb.cz - 73.6% | Velmi dobrý film, sice už to nemá to své originální kouzlo, přesto o Vánocích to minimálně velmi potěší a k tomu velmi kouzelný Kris Kringle Richard Attenborough, který se skoro vyrovnal dokonalému Edmundu Gwennovi! To vše je zabalené v krásném naivním příběhu poupraveném, ale stále stejném jako 70 let starý originál. Holt film nás velmi bavil, potěšil a my jsme naprosto spokojeni. 75%

Santa je úchyl! (2003)

Velký vánoční náhul, který rozhodně není pro každého. Nám se ovšem bohudík trefil do vkusu, a tak jsme se i napodruhé nezadržitelně od srdce řechtali! Pokud by měl být Santou Thornton, tak na něj snad i uvěříme! :-) 80%

Dobrý voják Švejk (1956)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 87,5% | "VOJÁK, KTERÝ NEMÁ SIRKY JE... CO JE?" "JE BEZ SIREK." :-)) Ruda Hrušínský jako nejslavnější česká literární postava bezpochyby exceluje, ovšem jeho výtečnému projevu se také blíží naprosto dokonalý Miloš Kopecký. Humor je velmi úsměvný (nikoli však zábavný!), ale ještě více nás zaujalo něco zcela jiného. Jedná se o přímo mistrovské zasazení příběhu do tehdejší matičky Prahy a o zvláštní styl kulis a make-upu, který co nejvěrněji přenesl slavné ilustrace Josefa Lady z Haškova majstrštyku. 75%

Mr. Bean - Veselé Vánoce, pane Beane (1992) (epizoda)

Betlém u Harrodse, dirigentování sboru, vánoční stromek, koledníci, dárky v punčochách, krocan na hlavě, večeře s přítelkyní .... bravo!

Addamsova rodina 2 (1993)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 77%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 73,5% | "Po roce Vánoce přicházejí!" ...a my dáváme dvojku Addamsovců. Na jedničku to rozhodně nemá - na táboře trochu moc úlet, náš nejoblíbenjěší Fester zaznamenal výrazný úbytek na svém "pečlivě propracovaném" chrarakteru a svůdná Joan Cusack jako padouch to už taky chvílemi přehání. Zbytek neztratil na JEDINěčnosti JEDNIčky, ačkoliv "Mamuška" zkrátka chybí :-) 70%

Nezvaný host (1994)

Velmi příjemná krimikomedie s výbornými herci, odsýpajícím dějem a skvělou atmoškou, která dá skvěle naladit na vánoční "poklidnou" rodinnou atmosféru. Holt vše tu funguje jak má a je jen škoda, že tento film (jako jeden z mnoha) upadl v dnešní době v zapomnění, protože naše další velká vánoční klasika je na světě a Nezvaného hosta si dáme v budoucnu ještě několikrát znovu :-) 80%