Lucy (2014)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 67%, Audience Score - 47% | FDb.cz - 76% | Hodně přepálený akčňák snažící se být každým coulem stylový, techno a hypermoderní ..... Něco takového bychom od Bessona nečekali. Scarlett s Morganem ve svých rolích sedí, o tom žádná. Jenže my bychom si mnohem raději vystačili s "obyčejnou" akční zábavou. A jelikož nesnášíme, když si takovéto filmy hrají na něco rozměrnějšího či filozofičtějšího, nemůžeme jít s hodnocením výš, přestože nás film slušně bavil. 65%

Horší už to nebude (2006)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 73%, Audience Score - 85% | FDb.cz - 75.5% | Opravdu povedený nenápadný filmeček s originálním scénářem i zápletkou, který vás hned několikrát pobaví, nechá vás se zamyslet a zpříjemní vám večer jak jen to jde. Ne, že by nás nadchnul, ale fakticky nás bavil. Navíc velmi dobře vybrané herecké obsazení: Will Ferrell se snad poprvé (a naposled) v nějaké roli našel, Maggie odehrála svůj standart, Emma jako vždy super, ale nejvíc si to dává Dusty, ten opravdu válí, jak herecky tak "vtipově". Holt my romantické komedie opravdu máme velmi rádi, a i když zde je "láska" až ve vedlejší roli, přesto musíme rozhodně doporučit! 80%

Na hraně temnoty (2010)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 49% | FDb.cz - 71,7% | Rozhodně se nedá říct, že Melova (pro nás - fanoušky - dlouhatánská) herecká pauza mu nějak uškodila, toho zlomeného a drsného otce na styl Bryana Millse jsme mu docela sežrali. Jde spíš o samotný námět, který bychom popsali jako nepřehledný slepenec dramatu a konspirační pátračky s padouchem, který se hned při svém působení ve filmu tváří tak, že se jeho úlohu v příběhu tvůrci rozhodli definitivně potvrdit o pár minut později. Kdyby si totiž hráli na to, že ten záporák bude neočekávaný, i méně chápavá část publika by je považovala za pěkné pitomce. 60%

Mistrovská úroveň (2020)

Tak tohle je (byla) opravdu pecka! Hned na začátku vás film zaujme a i přes pár slabších míst si drží výbornou akci, vtipné hlášky a opravdu dobře zapadající herce (hl. namakaný drsňák Frank Grillo a charismatický záporák Mel, který je stále jakž takž ve formě). Ale posledních 20 minut je fakt slabých. Vtipná akce utichne a začne si to hrát na dojemné drama o sbližování syna a otce, závěrečná akce také nemá takové grády, jako těch "milionů" předchozích pokusů dostat se do budovy a konec je mírně otevřený a..... divný. Přesto si tím závěrečným zaváháním nenecháme pokazit zbytek, se kterým jsme opravdu spokojeni. 75%

Vyšinutý (2020)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 48%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 75,6% | Béčkový slepenec Schumacherova VOLNÉHO PÁDU a Spielbergova DUELU s typicky protivnou mladou svobodnou matkou, která neví co dřív, nemá prachy, zato má protivného teen kluka na krku, který si hraje na vyspělého mistra a s Russellem - ach jo! - naším oblíbencem, který si evidentě neláme hlavu s přiměřenou stravou a vystavuje své břicho ve upjaté tyrkysové košili. Teď už jen čekáme, až nějaký paparazzi pracující pro Blesk vyfotí jeho pečlivě vytvarované cecky na pláži ;) 55%

Policejní dohled (1987)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 78.6% | Opravdu velmi dobrá krmikomedie, která bohužel v dnešní moderní efektové době upadla v zapomnění, přesto nám naštěstí ani po tolika letech od jejího vzniku neunikla a my si užili typicky velmi dobrou 80's buddy cop komedii plnou skvělých hlášek. A komu se nezamlouval poněkud nižší počet akčních scén, měl si zapnout Willise. Možná je škoda, že se trošku moc hraje na romantickou notu, tím pádem kolikrát vzájemná chemie dvou hlavních představitelů mírně upadá, my jsme přesto plně spokojeni! 75%

Cizinec ve vlaku (2018)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 56%, Audience Score - 40% | FDb.cz - 69,8% | V mnoha scénách akční pitomost snažící se navázat stejným tvůrčím týmem na pecku NON-STOP plná byť efektivních, přesto nechutně klišovitých a naivních scén. Přesto se nemůže odepřít elegance, styl, fajn zápletka a taky fakt, že jsme se slušně bavili :) 65%

Prime (2005)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 50%, Audience Score - 52% | FDb.cz - 72.7% | Tak tohle opravdu ne! Nudná, nezajímavá, nezáživná, laciná blbost s topornými hlavními představiteli, nechytlavou režií i scénářem a Meryl, která jako jediná z obsazení stála za to, byla nevýrazná a ještě k tomu hrála potvoru... My romantické komedie opravdu máme rádi (však náš nejoblíbenější film je právě tohoto žánru!), ale tohle byla (i ke své minutáži) opravdu nudná podívaná - ztráta času. Povedeného toho zde moc nebylo a u nás to vyšlo s přimhouřeným okem na šedý průměr, ale pochybnosti o našem nynějším (nad)hodnocení zůstávají... a taky se potvrdily. 45%

Aladin (1992)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 95%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 72.5% | Opravdu kouzelný animovaný příběh se skvělým "Džinem" - Robinem Williamsem, který jako každá správná klasická Disneyovka má skvělé písničky, výborné hudební číslo, ať záporáků či klaďasů a šikovný scénář díky němuž se film zalíbí i jiné věkové kategorií než pro jakou je určen. Opravdu skvělý snímek, kterému k "plnému počtu" chybí jen málo :-) 80%