Po zániku Země (2013)

Moc netuším, proč je to bráno jako jeden z propadáků roku. Mělo to skvělé triky, zajímavý (inovativní) nápad, akci, napětí... Mně se to líbilo, skoro bych si přál pokračování. Akorát Jadena Smithse bych vyrazil, pokud možno úplně z celého filmového průmyslu. Škoda, že tak moc zabíjí kariéru svému tátovi.

2 zbraně (2013)

To se celkem povedlo. I když, asi to mohlo být lepší. Nicméně hlavní hrdinové si sedli parádně.

Outpost: Rise of the Spetsnaz (2013) odpad!

Hrůza a děs, naprosto zbytečný film. Mám rád zombies, mám rád akci...ale tady se to všechno minulo s účinkem a vzniklo něco blíže nespecifikovatelného, co si zaslouží zapomenout. Malé (bezvýznamné) plus za kostýmy a celkovou výpravu. Jinak vše špatně.

Skinwalker Ranch (2013)

Ohraný nápad, tuctově natočený, bez pořádného závěru (respektive ten, co tam byl, by si zasloužil vystřihnout). Toť Skinwalker Ranch. Přes to všechno to tak hrozné nebylo.

Kurojuri danči (2013)

Asi tak ve dvacáté minutě jsem to přestal vnímat. Slabota.

Thor: Temný svět (2013)

První Thor byl fajn. Možná víc, než fajn. Ale ten druhý byl hodně slabý. Čekal bych nějaké rozvinutí příběhu, ne jen další attack prapodivných mimozemšťanů. Ve srovnání s loňským Man of Steel vypadá Thor jako hodně nepovedený malý bratříček. Bojím se, že podobně neslavně dopadne taky nový Captain America. No, snad se pletu, ale připadá mi, jako byl Marvelovští za každou cenu házeli další a další filmy (a seriály), aniž by to pořádně promýšleli.

Millerovi na tripu (2013)

Převapilo. Nejlepší ze všeho asi byla část závěrečných titulků s písní "I'll be there for you". Bylo to ale celkově moc dlouhé, pak už jsem se nesmál.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

No - zpracování výtečné, uvěřitelné. Příběhově? To už taková sláva není. A očekávání je docela malé, ani nevím, jestli se po pilotu podívám na nějaké další díly.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Je tam hodně gegů, hodně srandy (někdy až moc), ale jako oddychovka je to fajn.

Enderova hra (2013)

Překvapilo, mile překvapilo. Nemám rád sci-fi založená na dětech, ale tady to bylo vcelku dobré. Celá podstata trochu nakonec připomínala Hvězdnou pěchotu (na jejíž surovější remake se opravdu těším), twist v závěru, že hra vlastně nebyla hrou, to byla pecka. Harrison Ford už není v takové kondici (taky ještě aby jo, v takovém věku), tak by to chtělo hodně rychle spěchat s novým Indym. Vlastně on koneckonců na závěr své kariéry zažije ještě pěknou jízdu - kromě zmíněné legendy ještě nové Expendables 3 a zejména pak návrat do světa Star Wars. Jinak tento film? Paráda, stojí to za to!