Vicky Cristina Barcelona (2008)

Okamžitě letím do Barcelony! ( Jedna kamarádka ke mně:Proč ten film vůbec natočil ten, však víš, ten co se divně tváří....Woody?...Jo, ten.Je to takový suchý, nic se tam neděje.....Fakt?.....Tobě se to snad líbilo?.......Ehm, jo?.....Nechápu.) Nechápe mě, tak ať, jednoduchá linka, ale Barcelona, Penelope a Javier? To nelze nechápat. 80%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Takže Fincher nám začal pokukovat po jiných filmových krajích a máme tady Benjamina,který je chtě nechtě srovnáván s Forrestem a ani já se tomuto porovnávání nevyhnu. Audiovizuálně působivé, skládačka z pěkných až přepěkných obrázků, dobových a melodických pohledů do časů dávno minulých, ale je tu ! ale !. B. nám ukazuje svůj život "jdoucí zpátky do plenek",ukazuje svoje zážitky, sděluje myšlenky, které posbíral, ukazuje citlivé situace života. Ale stejně, nemohla jsem se do tohoto příběhu zcela vžít, něco, nevím co, mi bránilo plně se ponořit do jeho světa. Což vyvolalo to, že jsem pouze s odstupem koukala a čekala, kdy to vtažení přijde. A teď srovnání s Forrestem, F. je prostě v tomto ohledu jiný,lepší, prostě svůj.Možná časem, po několikátém vidění jeho světa, budu uvažovat jinak, poprvé to opravdu nebylo ono. Přesto-skvělá a charizmaticky ubijící Blanchett, Pitt-líbiví víc jako staroušek, pěkná scéna "kdyby se to nestalo", no a pak samozřejmě konec, někteří lidé tančí, někteří zpívají a jiní hodnotí tento film...80%.

Šmoulové (1981) (seriál)

Jedna * za šmoulovou zmrzlinu, druhá * za tričko z mládí s motivem nepojmenovaného šmouly, ta třetí * za figurku Šmoulinky, kterou jsem tragicky ztratila a ta čtvrtá * za hordu šmoulých komiksů, které mám pořád schované.

Gumídci (1985) (seriál)

Hopsinková šťáva by se měla vyrábět ve velkém a podávat prkeným a nervovým lidem, ať si taky hupsnou do dobré nálady.

Most do země Terabithia (2007)

Nenápadná cesta do dětské fantazie, kterou nám poodkrývají dva spolubojovníci-kamarádi.Oba hlavní představitelé se mi líbili, být mi zase dvanáct, beru je do party(nebo oni spíš mě) všemi deseti a běhám s nimi po lese tváří v tvář trolům, veverkám a všemu ostatnímu. Leslie má nedostižné kouzlo, které drží celý film. Jakmile se vytratí, ztrácí se i něco z vás, slza, dětská hravost. Výtvarně nepříliš originální, ale co na tom, každý z nás má svou vlastní, jedinečnou fantazii-nekončící s myšlenkami reality, tak si můžeme večer před spaním v našich myslích vykouzlit vlastní Terabithii a bojovat se všemi bolestmi a starostmi dne převtělenými do fantasy stvoření a po boku mít Jesse a Leslie. 80%

Tudorovci (2007) (seriál)

Ten Jindřichův kukuč stojí za to. Jinak se mi líbí, že tento seriál není pojatý svázaností historie, hraje si, škádlí, "možná moderním způsobem" ukazuje dobu dávno minulou. A taky si díky němu už Jindřicha VIII.nepředstavuji v kožichu a s tou čapkou,nebo co to měl, na hlavě-otázkou je, zda je to dobře, či špatně.

Královna (2006)

Možná bych dala hvězdičky čtyři, ale celkově to na mě působilo chladně a tak to asi mělo být, tak nevím, co jiného jsem čekala. Helen Mirren jako královna skvělá, nepřehrává, nedohrává, prostě jí to věříme. Jinak i typově byli ostatní herci vybráni dobře, podobnost s reálnými postavami tu je patrná. Královna je takový realistický portrét, který si však pozorovatel může vyložit po svém. 70%

Dvanáct (2007)

Chcete-li vidět něco, z čeho nespustíte oči, co nebude odpovídat očekávání,co vám řekne otevřeně-rusky, co není současný hollywoodský biják, pusttě si 12. Neotřelé, poutavé, něco dávající.

Requiem za sen (2000)

Co říct?Hledat něco, co ješte napsáno nebylo?Opakovat se?Kopírovat?Vylít si srdce ohledně tohoto snímku?Jistě působí velmi sugestivně, hraje na srdcové svalstvo stejně jako na nervový systém pomocí filmových obrazů, stavů, které by člověk v reálnu vidět nechtěl,ale stejně si tento film pustíte.A pak po závěrečných titulcích sedíte a přemýšlíte, přemýšlíte v hromadné dopravě, v posteli před usnutím a ráno u snídaně.Obsazení skvělé, výkony mluví za vše. Ale nejvíc na mě zapůsobila ústřední melodie, v níž je vše-beznaděj, strach, posedlost, bolest.Ta mi z mysli nezmizí. 90%

Black Books (2000) (seriál)

Povinná četba, to je Black Books pro milovníky anglického humoru a Anglie obecně. Promítání by se měla zavésta na všechny hodiny angličtiny.