• Thriller

Gamer (2009)

Myslím, že na filme je kus pravdy, hoci sú tam v istom okamihu podľa mňa, zbytočné perverzné scény. Pointa ovládania myslí ľudí má byť raz realizovaná a to rôznymi spôsobmi, svetovou elitou.

Lepší než my (2018) (seriál)

Tento ruský sci - seriál o robotke ma na jednej strane prekvapil a na druhej sklamal. Podľa mňa tie úvodne časti mali obsahovo k sebe blízko a hlavná pointa bola v ochrane robotky Arisy jednej rodiny. Posledné časti už akoby boli chaotické a akosi sa to obrátilo naruby, najmä čo sa týka mravných a rodinných hodnôt (striedanie partnerov, manželská nevera, voľná láska...), čo je u bratov rusov škoda. No napriek morálnym mínusom (z môjho pohľadu) mal seriál aj plusy, ktoré boli vidieť (podľa mňa) v odkrytí napr. tejto reality: rodina je jeden muž, jedna žena a ich deti (paradoxne sa toho držala robotka a nie rodičia hlavnej rodiny!); tvorcovia robotov v podobe človeka budú chcieť časom nahradiť človeka a postupne ho odstrániť z planéty. (Toto hlásali v seriáli tzv. likvidátori). No a nakoniec: Seriál hrá dosť na city, nakoľko tam vystupuje robotka - žena, ktorá dokáže akoby "prežívať" a vnímať i pocity, čím si získa pozornosť najmä u detí a mužov. V konečnom dôsledku si však myslím, že aj toto bola len zástierka k tomu, aby svetové elity v istom okamihu použili robotou k likvidácii tých, ktorí nebudú súhlasiť s globalizmom, ale budú sa držať pravdy a bojovať o ňu.

Na tenkém ledě (2003) (TV film)

4 hviezdy dávam za excelentné zahratie D. Keatonovej vo filme v úlohe matky. Film slúži aj ako poučenie pre ľudí, aby si nezačínali s drogami a ich dílermi. Odporúčam, aby si ho pozreli rodičia, i mládež.

Ztracené okamžiky (2019)

Okrem toho horoskopu pekný film o hluchom chlapcovi, ktorý pomohol zranenému zlodejovi a napokon sa stali z nich priatelia. No pre lupiča to skončilo tragicky. Myslím že film riešil aj častú rodinnú dilemu, že tam, kde zlyháva autorita otca pred deťmi (najmä u syna), tak tam nastupuje priateľstvo detí k cudziemu človekovi.

Zkáza lodi Estonie (2003)

Vo filme je pekne vidieť, ako niektorí vládni činitelia ignorujú a zastierajú pravdu a ľudí hľadajúcich pravdu zastrašujú, alebo dokonca odstraňujú. Nič prekvapivé i do dnešnej doby. No napriek tomu si myslím, že pravdu treba hľadať a odhaľovať i tak.

Unplanned (2019)

Podporujem tento film v boji za ochranu a záchranu nenarodených detí. Oceňujem dramatický a pútavý dej, pri ktorom si uvedomíme, že človek sa stáva človekom od počatia a že život malého človiečika v lone matky musíme chrániť a nie ničiť! Dávam tiež plus za solídny herecký výkon A. Bratcherovej. S čím nesúhlasím vo filme, je rozvod a hellowen, inak super film. Oplatí sa pozrieť.

The Thinning (2016)

Film pripomína program totalitnej svetovlády Nového svetového poriadku (NWO) v budúcnosti v USA.

Madeo (2018) (seriál)

Dobrá filmová séria o žene, ktorá uniesla dievčatko, ktoré vlastná matka odmietla.Seriál rieši najmä vzťah medzi matkami a dcérami, ale dáva i niekoľko morálnych ponaučení do ďalších rodinných vzťahov. Pri jeho pozeraní človeku tečú slzy. Seriál vrele odporúčam, najmä ženám.

Extraordinary Mission (2017)

Slušná čínska kriminálka proti drogám. Film je aj poučením pre políciu i prevádzkovateľov drog. Odporúčam.