• Thriller

Bloodshot (2020)

Myslím, že vo filme Blood shot je použitá veľmi zaujímavá myšlienka o ovládaní ľudí skrze nano čip. Dnes to vyzerá tak, že sa vo svete k tomu schyľuje a to pod pseudo humanistickými názvami. Potom však ľudia prídu o slobodu a stanú sa z nich otrocké bábky v rukách globálnej vlády. Preto by ľudia mali tomu povedať nie, dokiaľ sa ešte dá.

Triple 9 (2016)

Dobrá kriminálka, najmä pre políciu a armádu, aby sa nespájali s mafiánmi, lebo skôr či neskôr na to doplatia.

Nevystupuj! (2018)

Som prekvapený týmto solídnym filmom, ktorý sa dnes až tak často nevidí. Otec bojujúci za svoje dve deti, si počas jazdy autom, z ktorého nemôže nikto z nich vystúpiť, lebo je tam bomba uvedomuje, ako zanedbával svoju rodinu a ubližoval jej i ľudom v práci. Nakoniec je super happy end a celá rodina sa zas dá dohromady. Film je emocionálny, čo je dobré a aj poučný, hlavne pre vzťahy v rodine. Oplatí sa zhliadnúť.

Hrátky s ohněm (2019)

Dobrá rodinná komédia o požiarnikovi, ktorý zachránil troch súrodencov pred požiarom a získal si ich srdce. Adoptoval si ich a napokon si našiel i ženu. Rodinným fandom film odporúčam.

Henryho deník (2017)

Vo filme ma oslovila postava mladého génia Henriho. Napriek svojmu nadaniu sa nevyvyšoval nad iných a dokonca im pomáhal, čo sa nakoniec najviac odzrkadlilo na tom, keď zachránil svoju spolužiačku pred násilným nevlastným otcom. Aj keď sa mi niektoré role N. Watts nepáčia a sú mi odporné,(film Mulholland Drive), v tomto filme sa ako matka Henriho a Petra dobre ukázala. Film je i emotívny, no zároveň aj motiváciou pre dobré vzťahy v rodine. (Myslím, že scénu s kúzelníctvom mohli vynechať...)

Povodeň: zachraňte naše děti (1993) (TV film)

Dobre spracovaný film o kresťanských deťoch vracajúcich sa z tábora, pričom niektoré z nich na spiatočnej ceste zobral silný prúd vody. Film je aj o nádeji a istote, ktoré sú v Ježišovi Kristovi, Spasiteľovi sveta, a tiež o tom, že práve na neho sa môžeme obrátiť v rôznych životných tragédiách a skúškach našej viery. On iste pomôže! Zaujali ma tu ešte dve veci. Prvá: slová jedného dievčatka, ktoré pred utopením povedalo: Ak to neprežijem, povedz mojim rodičom, že ich milujem a že sa stretneme v nebi. Toto sú slová silnej viery! Druhá vec: Pán dáva, ale Pán tiež berie. Nuž i o tom je filmové spracovanie tejto bolestnej kresťanskej drámy, natočenej podľa skutočnej udalosti.

Ve službách války (2008)

Dej tohto príbehu amerických vojakov v Iraku pobáda diváka i k tomu, aby sa americká spoločnosť zamyslela nad tým, či má vlastne zmysel okupovať túto cudziu krajinu. Platia sa za to totiž pod humánnymi a vlasteneckými heslami veľké dane: zmrzačené telá, narušená psychika a zbytočne vyhasnuté mladé ľudské životy vojakov!

Zkouška lásky (1984)

4 hviezdy udeľujem za ušľachtilú myšlienku tohto filmu: za láskavý a starostlivý prístup k postihnutým deťom hlavnej hrdinky. Je to znak, že ľudia sú ešte i dnes (alebo boli? ešte v r. 1984!) ľuďmi. Kiež by i tento príbeh bol motiváciou pre lekárov a zdravotníkov, ktorí sa v súčasnosti venujú psychicky, či telesne narušeným a postihnutým deťom.

Když láska nestačí: Lois Wilson (2010) (TV film)

Nádherný film o boji proti závislosti na alkohole. W. Ryderová (Lois) i B. Pepper podali ako manželia obdivuhodné výkony. Zvlášť inšpirujúca je trpezlivosť Lois so svojim manželom, závislým na pijatike. Film ponúka i pravdivé kroky k vyliečeniu z alkoholizmu: napr. je to nielen ľudská vôľa prestať, pomoc blížnych, vyhýbanie sa pohárikom a zlej spoločnosti, ale hlavne viera v Boha, modlitba k Nemu, pokánie, odpustenie si navzájom, a spoločenstvo s tými, ktorí zažili to čo vy a rozumejú vám. Vrelo odporúčam k pozretiu.

The Stoning of Soraya M. (2008)

Tento film odporúčam všetkým Európskym vítačom imigrantov a utečencov, najmä z arabského sveta. Snáď by ich presvedčil o ich pohľadoch na islam.