Batman začíná (2005)

Mám ráda snad všechny Batmany a od tohohle jsem čekala uspokojivou podívanou, jaké pak bylo moje překvapení, když jsem ho konečně viděla na DVD. No, byl to zážitek - opravdový. Podle mě je tohle snad nejlepší z filmů batmanské série. Skvělí herci, návrat k začátku - to předznamenalo skutečný návrat dávno "mrtvého" Batmana.

Ben Hur (1959)

Tenhle film jsem měla ráda už v osmi a myslím, že se na tom nikdy nic nezmění. Myslím, že nejen pro mě ale hlavně pro dějiny kinematografie je to film přelomový. Všech těch 11 Oscarů bylo naprosto zasloužených, dodneška nemá (v některých směrech) Ben Hur obdoby.

Beetlejuice (1988)

Jedna z největších bláznivin, co jsem kdy viděla (no, co od Burtona čekat, že?), která mě ale strašně BAVÍ a fakt bere. Burton má asi hodně rád "oživlé" mrtvé, že? No ale mě to dokonale vyhovuje :). Beetlejuice, Beetlejuice, Beetle... no tak radši nic, no.

Anglický pacient (1996)

Tenhle film se mi strašně líbí. Ano, je hodně dlouhý, hodně romantický (a v podstatě hodně smutný), ale mě na něm nic nechybí - příběh mi přijde dost silný, herci dost výborní a hudba dost úžasná, aby to stačilo na 5 hvězdiček.

Angelika, markýza andělů (1964)

Miluji Angeliku! Ale mám "malý" problém... Miluji odvážnou, laskavou a obětavou ženu z knížky. Co naopak nesnáším je ta, s prominutím, děvka, kterou z ní udělali ve filmu (V markýze andělů to sice ještě není naplno, ale...) ----- Abych si to odbyla už tady a nemusela se opakovat u ostatních dílů, řeknu svůj celkový názor teď. Jak už jsem řekla, filmové pojetí se od toho knižního zásadně liší, a to nejen charakterem hlavní hrdinky, ale i dějem (osobně si myslím, že by byla leckterá filmová divačka - i divák - velmi překvapena, jak moc. ----- O výběru herců titulních rolí bych nejraději pomlčela, avšak okolnosti mi to nedovolují - prostě mám potřebu se k tomu vyjádřit. Mercierová je Angelika asi do takové míry, jako je například takový kus dřeva železobetonová stěna. Prostě není Angelika ani omylem a zdaleka nedosahuje její krásy a duševní velikosti. Navíc není vůbec typově podobná legendární Poitevance. Hossein mi tolik nevadí, ale popravdě, s Peyrakem má společnou tak akorát jizvu. ----- V celém tomhle díle mi vadí tolik věcí, jako snad nikde jinde a v mé roli zapálené fanynky knižní předlohy je nemohu opomenout. Vadí mi překrucování děje, charakterů postav (mnoha), zbytečné smrti několika důležitých postav (nevím kolik jich je přesně, ale jistě nejméně tři), zničení celé podstaty díla Mme Golon a hory do očí bijících nesmyslů. ----- Jedinou věcí, která mi na filmu imponuje je úžasná hudba Michela Magne a nádherné kostýmy a lokality. Už kvůli tomu to stojí za shlédnutí (alespoň jedno). ----- Markýza andělů je bezkonkurenčně nejlepším filmovým dílem, který se nejvíce drží předlohy. Proto nemohu pořád jen kritizovat. Dobře si uvědomuji, že je filmová Angelika jedním ze symbolů šedesátých let a nemám to zapotřebí měnit. Filmem mého srdce však, z již uvedených důvodu, nikdy nebude. ----- No a když jsem si už dala takovou práci a napsala tenhle pekelně dlouhý komentář, ještě bych chtěla upozornit všechny opravdové fanynky a fanoušky Angeliky (v jakékoli formě), aby se mrkli na stránku www.angelique.cz, kde najdou úplně všechno o historii této série a třeba se i zapojí do naší plamenné diskuze :-)... a možná místo čekání na další a další televizní opakování raději investujte peníze do nového knižního vydání...

Amélie z Montmartru (2001)

Jeden z nejúžasnějších filmů všech dob. Všechny ty nápady, komentáře a skvělé herecké výkony, všechny Améliiny "hrátky" s osudem, dávají dohromady film, který nemá obdoby - je neskutečně vtipný a smutný zároveň. Pět hvězdiček je v některých případech (jako je tenhle) prostě málo.

Amadeus (1984)

Skvělý "životopisný" film, u kterého mi vůbec nevadí, že je trošičku fiktivní - je mi to jedno, protože je tak dobře natočený a tak přesvědčivě zahraný, že to prostě vadit nemůže. K tomu ještě nádherná (nesmrtelná) hudba a skutečně silný příběh a vzniká jeden z nejlepších Formanových filmů (a možná i filmů vůbec). Oskary, které dostal, jsou doopravdy zasloužené.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Téměř jediný kriminální seriál, který mě baví. Vtip, napětí ani dobrá zábava tomu nechybí, a to je hlavní.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Miluju Rimmera, miluju Listera, miluju Kocoura i počítač Holly (který má - což je známé - IQ 6000 stejně jako 6000 učitelů tělocviku – mimochodem moje vůbec nejoblíbenější hláška, se kterou se naprosto ztotožňuji při každé hodině tělocviku na našem gymnáziu). No a také (naprosto překvapivě) miluju seriál Červený trpaslík - krále britských sitcomů.