Zabiják & bodyguard (2017)

Akční béčko, které má několik zásadních problémů na to, aby bylo povedenou jednohubkou ve slabé letní sezóně. Samuelovi LJ pořád držka jede výborně, ale role terminátora-zabijáka-milovníka už pro něj fakt není. Salma Hayeková je obsazená taky naprosto příšerně a chudák Gary Oldman tady hraje těžce outletovou roli dalšího záporáka z oblasti Sovětského svazu. Ideálně je obsazený vtipný Reynolds, ale bohužel nezabrání úmoru dvouhodinové stopáže, během které postavy změní Jacksonova postava nelogicky charakter nebezpečný zabiják -) romantický manžel -) životní rádce -) charakterní spasitel -) hrdina. Už asi v polovině filmu jsem chtěl hodně usnout a prospat zbytek.

To (1990) (TV film)

Opravdová TV příšernost, s odstupem let ještě horší. Samozřejmě, že vynikající drsnou předlohu nemůže nikdo zadaptovat dokonale, ale tohle je nudné krotké TV řemeslo a škrty z předlohy jsou až příliš drastické. Dětští herci fungují poměrně dobře, ale výběr herců pro dospělé se vůbec nezdařil. Jedna z nejhorších adaptací Kinga vůbec.

Nezdolná Kimmy Schmidt - Série 1 (2015) (série)

Ztřeštěný a ujetý humor v únosné krátké stopáži, ideální vycpávka života mezi večeří a pouštěním filmu.

Šílení kanibalové (2016)

The Bad Batch je levné ujeté postapo, ale na to, čím se zabývá, mu rozpočet stačí. Lokace vypadají stylově a dokonce se podařilo nalákat pár áčkových herců recesisticky účinkujících v menších, pro jejich kariéru naprosto ujetých rolích (je zjevné, jak by si Jim Carrey rád zahrál nějakou pořádně šílenou roli mimo mainstream). Ze začátku je to velmi syrová podívaná a obyvatelé kulturistické osady dopřávající si správné spektrum aminokyselin ve výživě z chycených oběti jsou velmi osvěžujícím prvkem.. ale časem se film překlene z bezútěšné prázdnoty pouště nebo drogové osady Comfort v něco jako těžce pochopitelná romance nebo... já vlastně nevím, co je nakonec vlastně závěr. Pokud máte chuť na levnější nemluvný, místy art film ze světa podobného Mad Maxovi s pár zajímavými herci v malých rolích, není to špatná volba.

Moře stromů (2015)

Hrozně předvídatelné, ale díky obsazení Konafyho a Wattsové snesitelné. Jako exotický výlet pro štáb jistě bezva plán.

Městečko Twin Peaks - Série 2 (1990) (série)

Druhá série začíná dobře, ale po atmosférou nadupané epizodě s odhalením vraha se nějak vytrácí tajemno a horor a mění se to v trochu nenápaditý běžný seriál s příhodami ze života lidí (a pokud si budete seriál reprízovat, pocítíte otrávenost ještě víc). Naštěstí vše napravuje šílené finále. Takhle si nějak představuju zfilmované noční můry.

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

Atmosféra a temnota jak svině, místy nepříjemně pod kůži pronikající hrůza, něco takového televizní tvorba ještě nezažila. Lynch s Frostem úplně zlikvidovali element soap opery, který tak kazil druhou sérii a zmnohonásobili element "WTF" scén a přesto je to stále ten starý Twin Peaks s absurdním humorem. Opravdu bych nevěřil, že Lynch nám ve svém věku naservíruje takovou jízdu a osobně doufám, že dostane ještě víc příležitostí točit. Po zdrcujícím finále ve mě totiž stále převládá touha vidět víc dlouhých záběrů prázdných silnic osvícených jen světly z aut. :-)

The ABCs of Death (2012)

Nadbytek nepovedých pubertálních kousků, šíleností, vtipkování na téma "nevím, jak si poradit se zadáním" a jenom pár zajímavých krátkých segmentů, které zdaleka nevyváží otrávenost z celého projektu.

Nicota (2016)

Velmi slušný skoro lovecraftovský horor, u kterého si znalci žánru budou chvílemi povzdychávat při rozpoznávání klasik, kterými se inspiroval. Ale pokud se přenesete přes ten mix inspirací z řady žánrových klasik (každý musí rozpoznat minimálně pět filmů, kde si autoři něco půjčili), není důvod proč si nevychutnat v potemnělém obývacím pokoji solidní porci atmosféry temnoty, deprese a staré dobré brutality správně nechuťáckých mechanicko-latexových efektů bez asistence počítačů.

Hra se smrtí (1995)

Solidní drama prosté patosu z prostředí pouličních drogových dealerů v černošském sídlišti s autentickou atmosférou a dobrou analýzou mechanismu ničícího životy lidí v okolí. Líbí se mi, jak se všichni výrazně inteligentnější černošstí herci dokázali herecky proměnit v podstatně jednodušší bytosti, aniž by to působilo nějak nevěrohodně. Závěrečná pointa mě dostala.