KIMI (2022)

Update Blow Out od DePalmy + trochu Okna do dvora s nesympatickou hrdinkou, co vše zvládne. Na Soderbergha mi to přišlo velmi nepodvratné a obyč.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Dát dohromady tohle obsazení a připravit fanouškům sérií takové překvapení je jasně největší úspěch filmu. Třetí Spider-man třetího Spider-mana se může pochlubit fajn akcí a efekty, ať už jsou to hrátky Dr. Strange nebo pokus o odvolání k zamítnutí přihlášky na MIT na mostě. Velmi špatné jsou ale opakovaně naprosto retardovaná rozhodnutí hlavní postavy, jak řešit aktuální problém nebo spíš, jak to řešení vzápětí někomu dementně zkazit, aby byla zcela očekávatelně napáchaná ještě větší zkáza a zmar. Hlavní postavě jsem tedy fandil stále míň, i díky kombinaci s Hollandovým slabým charizma (s tímhle obsazením neměl šanci vyhrát snad ani proti ještěrovi).

Atlas ptáků (2021)

Atlas ptáků má zajímavý námět a po většinu děje se filmu daří nebýt nechtěně komický (když opomenu naprostý bizár filozofujících ptáků nebo Alenu Mihulovou donucenou masturbovat). Závěr mi ale přišel jako velmi neuspokojivé uzavření příběhu. Jako kdyby autoři slibovali něco odvyprávět a nakonec se na to vykašlali.

Drž se blízko (2021) (seriál)

Ucházející detektivka se zajímavými postavami a koncem, který se mi fakt líbil, což se mi u autora (nečtené) předlohy stalo opakovaně. U některých vedlejších postav mi přišlo líto, že nemají víc prostoru nebo je hraje slabší herec (fotograf). Jediný fatální průser seriálu je extravagantní pár sociopatů, kteří do seriózní detektivky prostě nepatří a trpěl jsem, kdykoliv se objevili na obrazovce, totálně mimo.

Pig (2021)

Je to jako film o krvavé pomstě bývalého mafiána, ale z prostředí gastronomie. Velmi úmorné a pomalé WTF, jedna hvězdička za absurdní úmysl dovedený do konce.

Po životě - Série 2 (2020) (série)

Druhá řada nabízí v podstatě to samé jako první, jen se hlavní postavě pomalu rozpouští její cynická slupka a je víc empatičtější vůči okolí. Podíl humoru je mírný a terapeutickou náladu seriálu jen sem tam zprzní klasické explicitní kousky jako katastrofální komunitní představení. Sneslo by to míň dílů a už proboha žádné další domácí video.

Po životě - Série 1 (2019) (série)

Jeden z Gervaisových osobitých projektů, kde Ricky sice fanouškům svého humoru servíruje stírací hlášky a sarkastické poznámky, ale jde mu (kromě předvádění solidního herectví) o vážné téma vypořádání se ztrátou manželky a souboje cynika s rituály společnosti. Je to pomalé a chmurné tím správným způsobem, co diváka ve špatném rozpoložení zasáhne, ale je těžké u toho zapomenout, že se díváte na člověka, co sází bomby na Zlatých glóbech a svých vystoupeních.

Vřískot (2022)

Bída. Herecky mizerní představitelé mladých, které svým příchodem původní trio spláchne do záchoda, jako kdyby Robert DeNiro hostoval v seriálu TV Barrandov. Opakovaně provařená a citovaná meta rovina, která ale na rozdíl od diváků zapomíná, že součástí pravidel je také přežití hlavní hrdinky. Je tu pár osvěžení, ale hororově na mě Vřískot 5 bohužel nepůsobil ani trochu a při sledování jsem přemýšlel spíš o tom, kolik bodnutí velkým kuchyňským nožem do břicha dokáží doktoři na operačním sále opravit, aby přeživší oběti dokázaly vůbec fungovat aspoň s vývodem střeva do boku.

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

(director´s cut) Oproti syrové psycho jedničce se režisér z nějakého důvodu rozhodl divákům naservírovat hororovou komedii, která funguje jako kdyby Malý televizní kabaret běžel souběžně s živým streamem z jatek - fakt není dobrý nápad míchat utrpení a (tradičně kvalitní) brutální efekty Toma Saviniho s debilním pitvořením. Kromě zmíněných efektů je třeba pochválit i design doupěte, kde se projevil štědrý rozpočet a občas se podaří přes ty pokusy o komedii béčkově epický kousek ala souboj motorových pil. Inteligence postav je řádně osmdesátkově mimo, někdo cestou do podzemí stále podřezává trámy tak, aby na něj zřejmě všechno spadlo dřív, než dorazí do cíle, další hlasitě ječí tak, aby náhodou nikdo nezapochyboval, kam ho má pronásledovat a jako šlehačka absurdního humoru na dortě je v tomto úděsném trashovém pekle účast seriózně hrajícího Dennise Hoppera. Uff.

Bill Burr: Walk Your Way Out (2017) (TV film)

Vystoupení nešťastně poznamenané několika dlouhými, nefungujícími pasážemi (diktátor nebo gorila). Burrovo charizma bohužel nezachrání vše.