Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Velké mínus filmu je, že se (hlavně na začátku) dost vleče. Sledovat tolik chození krajinou je mírně vyčerpávající a později Vám i přijde, že mohlo být víc děje. Jakmile se ale objeví lahodně nadabovaný záporák (anglická verze - Willem Dafoe), začne to být lepší.

Matrix Resurrections (2021)

Nový Matrix začíná jako slibná meta satira na těžký úděl natáčení zbytečných sequelů, aby se pak vydal někam jinam a pokoušel se naplnit vzorec předchůdců. Jenže souboje jsou slabší, nekoná se žádné napětí, realita působí jako nějaký další Matrix a příběh se nakonec vyvine očekávanou cestou. Třebaže je v mytologii pár novinek, efekty už nezaskočí. Herecké obsazení je fajn, ale schopnosti herců v menších rolích jen upozorňují na topornost Keanu, který občas není schopný se ani probrat při konverzacích s Mossovou. Naštěstí až na jeden monolog došlo k osekání debilní pseudofilozofie, která mě tak mučila u dvojky a trojky, takže se to dá se to přežít nebo prospat. Když si ale po 148 minutách uvědomíte, že kromě zábavné první třetiny jste se nedočkali ničeho mimořádného, jen občasné relativizace myšlenek jedničky a místy příjemného reunionu a meta humor, je to smutný.

V nemilosti (2021)

Hvězdně obsazený pochmurný film z nižších vrstev, který má slušně našlápnuto, ale zdemoluje ho naprosto debilní závěrečná čtvrtina, scénáristické překvapení a rychle vykonstruovaná zkratka přímo do nepravděpodobného stavu odporujícího všemu, co film buduje většinu stopáže - to mě donutilo snížit hodnocení.  Sandra odvádí dobrou práci, ale s botoxem a možná i nějakou pomocí od chirurga to přehnala na úrovni Kidmanky.

Boj o moc - Série 3 (2021) (série)

Vynikající finále. Kdyby byl tohle závěr celého seriálu, bylo by to dokonalé.

tick, tick...BOOM! (2021)

Dost jsem se nudil, banální texty, pro diváka rozmazleného South Park: Peklo na zemi a Annette minimum hitů a vizuálně nepříliš nápadité.

Boj o moc - Série 2 (2019) (série)

Po všech stránkách ještě lepší než první série, scénáristicky i herecky vypilované. Brian Cox si užívá větší prostor pro jeho postavu na max.

Poslední mlčení (2010)

Krimi, které tvůrčí chyby maskuje kvalitním obrazem. Velmi nedůvěryhodní policajti i jejich představitelé a vůbec celá vyšetřovací linka; divně použité mikropříběhy postav, které spíš ruší vlastní příběh a odvádí pozornost jinam). Fatální je ale chyba odhalit pachatele hned v úvodu, když by přitom bylo zajímavější si hrát se záhadou než mučit diváka vyšetřováním a psychologicky ztraumatizovanými vedlejšími figurkami, které jsou stejně jen křovím k tomu, čím chtěl režisér podusit diváka.

Zlatokopky (2019)

I když sleduji filmy Lopezové zpravidla jako guilty pleasure, musím konstatovat, že v tomhle filmu vypadá padesátnice skvěle a ironicky by se jediná z týmu mladších kolegyň kvalifikovala na pozici striptérky, neboť narozdíl od ní se slečny neobtěžovaly vůbec dřít kvůli roli na figuře, natož skutečně něco s tyčí na pódiu předvést. Problém průměrného příběhu, který bych nenazval komedií, je jakési poselství, že se nebohé ženy živící se svými křivkami projednou rozhodly sexuální vykořisťování klientům mužům vrátit a proto vlastně všechny ty krádeže a částečné travičstí mají být v pohodě, ale bohužel se u takhle dementního pseudofeministického vzkazu světu kroutím v křečích. Stopáž je navíc trochu moc dlouhá, protože se film jako zapálený obhájce snaží kriminálnice polidšťovat veselými párty s babičkou nebo zdůrazňováním mateřského citu k dcerám.

Nightlife: Na tahu (2020)

Scénárista a režisér si vypůjčil herce z komediálních pecek kolegy Boreho Dagtekina, ale Nightlife nemá tak rychlé tempo, originální nápady a nahuštěnost hlášek jako obvyklé hity s Elyasem M´Barekem v čele. Na největší kinohit rok v německých kinech má taky velmi nezajímavou obrazovou stránku.

Halston (2021) (seriál)

Minisérie o životě kdysi důležitého módního návrháře nemusí být vůbec nuda. Parta okolo Halstona byla zajímavá a tvůrci vše pojali jako příběh kreativce, co bral módu jako umění. Jako většinu lidí mě přilákalo obsazení Ewana McGregora, který seriál suverénně táhne a pravděpodobně dělá z nesnesitelného narcise víc sympatického člověka (představte si, že by hrál Obiwana Kenobiho osobností Halstona, to by byla jízda!), ale charizma mají i ostatní herci představující klíčové osobnosti okolo Halstona typu Liza Minnelli nebo sexy modelka Elsa. K dobrému pocitu ze seriálu přispívá rozumný počet epizod a viditelně dobrý rozpočet, který se projevuje ve výpravě - ať jsou to dobové songy, móda nebo velkolepě designované prostory, daří se dobře vytvořit iluzi doby.