Bill Burr: Walk Your Way Out (2017) (TV film)

Vystoupení nešťastně poznamenané několika dlouhými, nefungujícími pasážemi (diktátor nebo gorila). Burrovo charizma bohužel nezachrání vše.

Jerry Before Seinfeld (2017) (TV film)

Jedná se sice o vystoupení Seinfelda v klubu, ale tentokrát nejde o klasický komediální stand-up, ale vzpomínky na dětství a začátky kariéry této superhvězdy. Nečekejte nával humoru a ušetříte si zklamání.

Ali Wong: Don Wong (2022) (pořad)

Pozitiva: osvěžující prasáctví z úst ženy, občas dobré vtipy a sociální komentáře (úvod o tom, že úspěšným ženám se zpravidla nevrhají pod nohy modelové, je asi nejlepší), i přes občasné nářky na těžké bytí žen je zjevné, že se autorka nesnaží o smrtelně vážný feministický teror. Negativa: Ali Wong postrádá spontánnost a charizma, jako mají špičky typu Gervais, Louis C.K. nebo Seinfeld - celá show včetně pohybů a grimas působí prkenně, jakoby komička byla spíš interpretkou s předem naučeným monologem a okoukanými triky od konkurence; velmi divná byla kachní chůze, u které jsem přemýšlel obzvláště v souvislosti s příběhem, jak nebyla Ali na velké 6 týdnů; obscénností a fekálností trumfnula cokoliv, co jsem v rámci komedie viděl. :)

Devadesátky (2022) (seriál)

Díky případům o něco zajímavější krimi seriál, kterému pořád chybí něco ke spokojenosti diváka. Na vině není ani tak scénář od člověka (který na vyšetřování přímo pracoval), jako spíš jeho (obrazem i atmosférou) průměrné zfilmování.

Zubaté ostří (1985)

Dnes už zastaralý, naivní film, který diskredituje profesionalitu obhájkyně banálním románkem. Herecky toho moc zvláštního nenabídne, a díky (možná úmyslně) ne moc zdařilému výkonu Bridgese snadno odhadnete osmdesátkovou scénáristickou rutinu.

Bill Burr: You People Are All the Same (2012) (TV film)

Jako celek vystoupení místy zadrhává, ale řada úseků je tradičně vynikající - komentáře k fenoménům plastická chirurgie, hádky s partnerkami, neférovost rozvodových vyrovnání a samozřejmě jako u každého dobrého komika reflexe vlastního života.

Ulička přízraků (2021)

Neskutečná drzost marnit 2,5 hodiny času diváka banální šarlatánskou historkou, která nemá poselství, ani pointu. Balík vyhozených peněz na nudný retro vzhled a pár dobrých herců, kteří ale hrají v naprosto nudném hovnu, které by pravděpodobně vymyslel kterýkoliv filmový fanoušek po 30+, který už viděl nějaké takové filmy

Coltonův coming out (2021) (pořad)

Příjemné překvapení. Pro dokument (nejen) o coming outu si Netflix ulovil vhodnou osobu - bývalého hráče amerického fotbalu a americké veřejnosti známého účastníka reality show Bachelor, kde si ústřední aktér vybírá z třiceti sexy žen budoucí partnerku. Vztah s ní ale po soutěži krachnul a byl obviněn z obtěžování a stalkování. Pro jeho rodinu a diváky bude tedy jeho připravovaný coming out slušný šok a k tomu musí řešit, jak se pomalu ve 30 stát gayem. K tomu si přizve jako poradce olympijského sportovce Guye Kenworthyho, který už má zkušenost s vyoutováním jako veřejná osoba... Zápletka je to velmi slušná a zhruba čtyři díly sledujete reakce okolí, jak společnost a náboženství formuje duševní svobodu jedince v USA, zpovědi různých lidí a funguje to dobře, ani z toho tolik nečpí přítomnost kamer u choulostivých momentů, kde by normální člověk zřejmě štáb nepřizval. Během poslední epizody dvou už se dostavuje rušivý kalkul tvůrců s návštěvou Stonewall, jakéhosi všeobjímajícího večírku a profesionálnějších promluv ústřední postavy do kamery. Naštěstí v dokumentu díky dalším účastníkům v čele s upřímným Kenworthym nechybí velmi černý nebo situační humor.

Spáči (1996)

Příliš dlouhý film o jednom nelegálně řízeném soudním procesu s trochu rozpačitým poselstvím (taky je to zároveň drama o pedofilech v nápravném zařízení a nostalgický příběh o téměř ideálním dětství v Hell´s Kitchen mezi zločinem, domácím násilím, atd). Pro filmové fanoušky je ale dobré vidět pro potěšující menší role - Robert De Niro jako kněz (který neprzní děti, tentokrát v tom jedou dozorci), luxusně vyplýtvaná účast Dustina Hoffmana na roličku nesebevědomého závisláckého právníka a herecky skvostný padouch Kevin Bacon. Taky tu účinkuje Brad Pitt s hereckými schopnostmi na úrovni dřevěného pařezu, pokud nehrál v devadesátkách pošuka, stálo to vždycky za starou belu.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Perfectly splendid except when it isn´t. K Bly Manor jsem se dostal až po Hill House a excelentní Midnight Mass a překvapivě jsem se hodně nudil. Příběh je klasicky netflixovsky roztahaný (nechybí ředidlo typu flashbackový díl) a dílo trpí snahou udělat něco jako byl velmi úspěšný Hill House. Flanagan si umí napsat dobrý scénář, postavy a dát tomu pomalou atmosférou, ale tady se nějak vymkly z kontroly šíleně dlouhé rozhovory (spíše tedy monology, které nějaká postava ve sterilním prostředí předříkává druhé), které nijak neobohacují zábavu nebo děj.  Obsazení (až na otravného Olivera Jacksona-Cohena) je ok, ale seriál je hrozná nuda, anglický přízvuk je nuda, nebylo se čeho bát a díky nudě mě ani nedojala ani jedna z milostných linií. Jedna postava na konci říká, že se to jmenuje špatně, že je to milostný příběh a ne duchařina - nemohl bych to říct lépe, tak proč radši Flanagan neudělal tři milostné příběhy tak do 3-4 epizod max. a mučil nás přechytralými dětmi a příslibem duchů? Chápu, úkol z Netflixu. (Nakonec jsem to přežil jen díky tomu, že mi sympatická hospodyně Hannah připomínala mého kamaráda a měl jsem komu fandit, za to dávám třetí hvězdičku.)