Valerian a město tisíce planet (2017)

Asi by bylo lepší chytit na dvě hodiny rakovinu než vidět tenhle film. Sice někdo vyhodil hromadu peněz za efekty, ale vůbec neřešil scénář. Dva ústřední představitelé úplně bez charisma a talentu a stojí za to si pamatovat, jak příběh můžete skvěle popravit tím, že hlavní pár je od začátku spolu, jsou to kolegové a jeden si chce druhého vzít. Spousta nudných umučujících dialogů, obzvláště od hlavního páru nebo armád. Když už tam nacpou nějakou vedlejší postavu s šancí na minipříběh a pravidelné osvěžování děje, odstraní jí do pěti minut. Už dlouho jsem tak netrpěl.

Suspiria (1977)

Jeden z nejstylovějších hororů, jehož vypiplaná výtvarná a zvuková stránka konečně vyniká ve 4K remasteru na americkém BluRayi od Synapse Films naplno.

Deadpool 2 (2018)

Element překvapení už není výhodou snímku. Pořád se hraje na poli sarkasmu a hlášek je dost, ale film nás trestuhodně mučí klišovitým traumatem a parodickým delším závěrem (který už jsme párkrát v historii filmu zažili i ve svižnější podobě). Přivítal bych víc humorných scén s přítelkyní hlavního hrdiny a pro likvidaci hlavní hrozby bych v rámci humoru raději použil Cableovo původní řešení. Škoda, že Josh Brolin hraje nepřekvapivého drsňáka, líbilo by se mi, kdyby hláškoval podstatně víc - herecky září snad víc v CGI roli Avengers: IW.

Psí ostrov (2018)

Tomuhle filmu nelze nedat 100% hodnocení :-)

Tiché místo (2018)

Strašné zklamání a nemyslím, že to je jen kvůli přehnanému očekávání (díky šeptandě plynoucí z komerčního úspěchu filmu) nebo z přehnané hlasitosti v kině u velmi komorního filmu. Většinu filmu se toho moc neděje a panuje nuda, postavy se občas chovají šíleně debilně (matka má rodit, ale fotr se synem si vyrazí na výpravu a emo dcera jde prožívat drama k hrobečku). Deus ex machina je v příběhu dost nesnesitelná a závěr snad nemohl uspokojit nikoho.

Spravedlnost (2017) (seriál)

Strašně špatný. Měli zajímavý námět, kameramana a někoho, kdo dokáže slušně emulovat pochmurnou hudbu z Twin Peaks. Výsledkem je vlekoucí se minisérie, kde jsou podivné postavy (a dost nepravděpodobné vztahy mezi nimi), není komu fandit, část vedlejších příběhů prostě vyšumí do ztracena nebo se vyřeší nějak zkratkovitě. Není absolutně komu fandit, všichni jsou nesympatičtí kreténi a už tak v půlce seriálu začnete mít pocit, že se nedočkáte žádné satisfakce nebo že přijde impotentní konec. A taky že jo. Herecké výkony nuda, vévodí jim tradičně příšerný Vetchý, který umí hrát spíš beze slov, ale když má předstírat nějaké emoce mluvou, je to sebevražda katanou. Tahle země by možná měla začít dělat něco jako zkušební divácké projekce, aby se ty nadějnější projekty daly nějak opravit, tady by to ale chtělo hodně práce.

Maska (1994)

Po letech - slušné efekty a grimasy Carreyho zůstávají pořád zajímavé, ale není to bohužel ten typ komedie, kde řádí Carrey jak utržený z řetězu. V sekvencích pod Maskou se sice vyřádí, ale můžete to pouštět babičce, dětem a pak znaveně sledovat denní klidový mód Stanleyho Ipkisse, který samozřejmě Carrey taky umí dobře zahrát, jen je to trochu nuda. Příjemným kladem filmu je ale nádherná a sexy mladá Cameron Diaz, kvůli které stojí za to se na ten film mrknout :-)

Vezmeš si mě, kámo? (2017)

Solidní drzá francouzská komedie, která si chytře utahuje ze společenských stereotypů a představ majoritní společnosti o životě homosexuálů, aniž by smrděla bojem proti liberalismu. Bláznivý humor typu "teror slepce a jeho psa" mi už dlouho chyběl a příjemně mě překvapil závěr i nečekaná pointa.

Nikdy nejsme sami (2016)

Nikdy nejsme sami je vzácný typ filmu, který působí jako cynická méně-vnímavé-diváky-trollující komedie, která umí zamrazit v těch správných momentech. Tvůrcům se podařilo vytvořit skvostně depresivní vesmír, kde každá z postav je zapamatovatelná a skvěle zahraná. Roden opět vystřihl úplně jinou postavu, kde se vrátil ke stylu vypjatého herectví, kterým se bavíme třeba v jeho záporáckých rolích z 90. let, ale nezastiňuje ostatní herce, kteří svoje postavy hrajou taky výborně, ať už Vlasáková, Hanuš svého paranoidního bachaře nebo sympatický pasák. Vůbec mě nenapadá jediná slabina, dostalo mě to. Nemůžu uvěřit, že v roce vzniku filmu ocenil Český lev hromadou cen bezduchého úmorného Masaryka místo jakékoliv ceny pro tenhle skvost.

Dabing Street (2018) (seriál)

Zelenka v kombinaci s Dejvickým divadlem? To nemohlo dopadnout úplně špatně. Kvalita humoru jak na horské dráze. Místy skvělý humor, místy naopak strašlivě dementní. Originální postavy, dobří herci. Několik punkově drzých nápadů mě vážně pobavilo (Filipovský, Kapitán Filcka). Nejvíc se mi líbily poslední pesimistické díly, pochmurnost a blížící se propast Zelenka umí vytvořit velmi dobře a je nás neprovází většinou seriálu (tak jak je to předpokládám v původní divadelní hře). Nechápu, proč byly často některé příběhové linie odfláknuty a postava typu Myšička prostě jen tak zmizela z děje bez nějakých následků.