Taxikář (1976)

Už trochu postarší film velmi pozvolného tempa a řídkého děje. Překvapivě vyvrcholí krvavým masakrem, po kterém kamera chvíli jen tak opojně krouží nad místnostmi, abyste se pak dočkali naprosto nesmyslného konce ve stylu Spielberga. Nevím, co si myslet o logice postavy, která nechápe, proč dostala košem po druhém rande v zaflusaném pornokině, ale chce spasit duši dětské prostitutky.

Leon (1994)

Koho by nezahřál u srdce film o profi zabijákovi, který si zničí život hledáním svých citů a duše v pedofilním románku? Cože? Po svižném začátku přichází opojný masakr, kde se představí Gary Oldman ve svých nejlepších letech v roli psycho záporáka... a pak následuje nuda k posrání, protože Jean Reno otevřel Portmanové dveře. Během dvou minut se dočkáme dementní dětské scénky s maňáskem prasátka a už to může být jen horší... a taky je. Svobodní muži s myšlenkou na pěstounství dívek v pubertě se jistě při shlédnutí tohoto filmu poučí a raději stráví zbytek svého života v náruči prostitutek a vysloužilých pornohereček. Světlé chvilky ve zbytku filmu jsou pochopitelně návraty Oldmana a dočkáme se i trochu té akce na závěr, leč velmi dementní logiky postavené tak, aby všechno klaplo a opět jediná filmová postava, co se chová nějak logicky, je Oldman. Navíc je to film s asi nejvíc trpící rostlinou, co jsem kdy viděl (s vyjímkou hořících stromů a lesů v různých filmech o výletech Ramba nebo americké armády do Vietnamu, samozřejmě). Nešťastná rostlina Aglaonema ze subtropického pásma je ve filmu neustále přenášena a cpána na přímé sluneční paprsky, což je pro ní a pro pěstitele znalce tortura prvotního kalibru. Nakonec jí ještě pitomá Portmanová zasadí do běžné venkovní půdy před školu, aby rostlinná reinkarnace Leona ve stylu Gaimanovy Black Orchid netrvala více než max. tři týdny a do toho hraje symbol unylého erekčně ochablého popu Sting. Ano, tak nesnesitelný film to po první půlhodině je.

Kobry a užovky (2015)

Velmi dobrý produkt, v rámci porevolučních českých filmů bych snad dal i pět hvězd. Vůbec to nebylo trapný, herci trefní a humor byl tak akorát.

Druhá míza (2015)

Nudnej zbytečnej film, který si dokážete po rozdání úvodních karet odhadnout do konce sami. Pacino je sice cool, ale mohl by být cool i v lepších filmech a oblíbená Jennifer Garner jako chudá těhule z New Jersey s plastikou nosu a přifouklými rty opět otráví i betonový obrubník.

Do Říma s láskou (2012)

Čtyři nesouvisející povídky s turistickou propagandou unyle rozstříhané do příliš dlouhé stopáže, nikdo ze zúčastněných mi neuvízne v paměti a bizár vtíp se zpěvákem ve sprše ve zcela vážném představení přichází v čase, když už se ani neuchechtnete. Jeden z Allenových nejhorších filmů, protože od Allena na takovou nudu nejsem zvyklý. Půlnoc v Římě se rozhodně nekoná.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

1. série:Pro horor slibné prostředí viktoriánské Anglie s odkazy na literární postavy a tradičně charizmatická a herecky schopná Eva Green (opět svlečená a opět souloží) by samy o sobě jako lákadlo stačily. Nápady na většinu epizod jsou bohužel mdlé a kromě silných výpůjček z klasik literatury nebo vykrádání filmových klasik mají autoři scénáře překvapivě málo co nabídnout.

Marťan (2015)

Film naprosto zkaženej veselou atmosférou a v žánru by měla být uvedena komedie. Ani na chvíli jsem neměl pocit, že by to mohlo dopadnout snad nějak špatně, všichni se zachovají jako skautíci, zdemoluje se vybavení za milióny dolarů kvůli záchraně jednoho člověka, vlastně vůbec nemáte pocit nějaké vzdálenosti, zlého vesmíru jako ve výborném Gravity. A zase je to příliš dlouhé.

We Are Still Here (2015)

Slušný výsledek na málo peněz. Dobré obsazení v čele s tradičně přirozenou Barbarou Crampton; kameraman umí vyvolat venkovními záběry tíseň a pocit izolace (i když v interiérech s vyjímkou sklepa tolik úspěšný nebyl), ale masky a efekty to kompenzují. Svěží horor v nenápaditých dobách.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Po letech smutně zastaralé CGI. Kterákoliv přišera je sympatičtější než neschopní dětští herci, kteří působí dojmem, že jim pořád někdo říká, ať se na fotografa culí, mračí nebo ječí. Nenápaditá režie, která vám pravidelným klišovitým střihem na obličeje tak zprotiví hlavní trio, že si budete přát, aby je uchmatali svázané k zešílení chlupatí pavouci nebo něco podobně stylového. Knížka mě narozdíl od filmu bavila.

Zámecká zrůda (1995)

BluRay unrated verzeCastle Freak přináší další porci Gordonovského zpracování Lovecrafta, tentokrát se jedná spíš o psychologické komorní drama s velmi poklidným začátkem, které se zvrhne v sexuální mejdan s brutalitou, kterou jste si nejspíš nikdy nepřáli vidět, stejně jako zrůdu pobíhající chodbami s houpajícím šourkem. Zrůda je skvěle namaskovaná, Combs a Cramptonová - oba herecky zase jinak a opět dobře - hrají ztraumatizovaný manželský pár, tentokrát je ale výsledek tak nějak nudný a nechutný a když se film rozjede ke konci, napětí moc nefunguje a je znát málo peněz i přes půjčený hrad. Snímek je narozdíl od předešlých adaptací nepříjemně předvídatelný a místy směšný.