U Zlaté rukavice (2019)

Dílo divákovi poskytne zajímavý náhled, do surového, pro běžné lidi zcela nepochopitelného světa jednoho velice odpudivého ochlasty. Ten je pochopitelně zahořklý a vlastní zlobu si vybíjí na podobně zbytečných existencích jako je on sám. Zejména jde o ženy, které navštěvují jeho oblíbený lokál U Zlaté Rukavice. To stručně k obsahu. Zmíněný náhled je skutečně fascinující, neboť není pochyb, že řada lidí žije/žila v podobných podmínkách. Nicméně filmů o vrazích nejrůznějších kalibrů jsem již viděl tolik, že mne příběh ani jednotlivé zabíjení nikterak zvlášť neohromilo. Jelikož se mi však velice líbil tento objev pro mne skoro až nového vesmíru, hodnotím spíše kladně. 60%

Chci tě zpátky (2022)

Zdařilý námět, jenž svým provedením natolik připomíná slavné Šéfy Na Zabití. O to vtipnější, že jedna z klíčových postav je opět v popředí i zde. Tady však jde spíše o romantiku, než komedii. A ano, je to předvídatelné, ale to neznamená, že to není dobré. Nakonec to bylo nejen vtipné a milé, ale místy dokonce až dojemné. Navíc, nelze neocenit transformaci Jenny Slate, která z počátku působí spíše jako přihlouplá puťka, nicméně v průběhu filmu vyroste až do výše, kde ji nelze nemilovat. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale je to tak na pomezí. Nicméně scény s nezletilými děvčaty a pokus o trojku mi napovídají jasně. 70%

Černý telefon (2021)

Zatím pro mne nejlepší horor letošního roku. Aneb po dlouhé době opět uděluji pět hvězd. O filmu jsem předem nic nezjišťoval a o to více jsem byl tímto zpracování ohromen. Zpočátku to sice vypadalo pouze jako další všední krimi s tématikou unášení dětí, v němž budou klíčové senzibilní schopnosti mladší sestry hlavního hrdiny. Z toho jsem ostatně vyvozoval označení horor. V žádném případě jsem však nečekal, že se to tak zamotá. Atmosféra byla parádní a příběh mne nejen mimořádně fascinoval, ale dokonce jsem se v určitých pasážích upřímně pobavil a v jiných naopak zase trochu bál. Na závěr už jen pochválím výkon Ethana Hawke, jehož jsem v masce ani nepoznal. PS: (drobný spoiler) Jak nad tím tak přemýšlím, skutečně mne ohromilo, jakou roli zahrál každý z dříve zavražděných chlapců. Neboť pouze jednota všech nápadů dopomůže jak k závěrečné mstě, tak i k záchranné misi.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Ačkoli vypadala čtvrtá série zpočátku tak nadějně, nakonec však přichází pouze zklamání. Tvůrci se křečovitě drží všech klíčových postav, jejichž plot armor hraničí s nesmrtelností. Přestože se neustále dostávají do zcela bezvýchodných situací, na konci se stejnak odehraje dojemný pohádkový happy end. Již mne nebaví sledovat jak se to s každou další sérií celé opakuje znovu a pořád dokola. Nejen že výsledek je již dávno spíše kýčovitou pohádkou nežli hororem, ale celé to začíná být zdlouhavé a dosti předvídatelné. Nehodlám již ztrácet čas s tím, jak to celé dopadne i po páté, takže se seriálem v tomto bodě končím. Abych jen nekritizoval: To hlavní a pravděpodobně i jediné, co mohu pochválit, je fascinující zrod a odhalení tajemného záporáka, Jedničky. PS: Na to, jak to poslední epizody pokazily, nechávám hodnocení stále poměrně vysoké, takže to vlastně stále není až tak špatné, ale začíná to být docela hloupé, nudné a v některých bodech dokonce rozčilující.

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

Neříkám, že je to špatné, jelikož to rozhodně není. Sledování jsem si dokonce užil, ale tohle se již prostě nedá nazývat hororovým seriálem. Toto je normální slaďák a nebo spíš pohádka. Hned zprvu mne otrávila délka, jelikož se jedná o nejdelší jednu seriálovou epizodu s jakou jsem se doposud setkal. Neměl bych námitek, kdyby to bylo nabité skutečně zajímavým obsahem, ale ty kecy okolo občas působily dost neuvěřitelně, skoro až béčkově. Především výplň plná klišé typu Mikova vyznání El v hodině nouze, u něhož mi bylo skoro až trapně. Dále pak, a co je možná ze všeho nejhorší, fakt že tvůrci nenechají zemřít jedinou důležitější postavu je nesmírně iritující. Nehledě na to, do jakých bezvýchodných situací je neustále dostávají, se z toho nakonec pokaždé všichni dostanou zdrávi, veselí a koná se velkolepě kýčovitý pohádkový happy end. V tomto seriálu zřejmě umírají pouze Rusáci, jiní záporáci a nové kladné postavy psané za jediným účelem. Ty se totiž zpravidla stávají hrdiny a ke konci bývají se vší dojemností popraveni, to aby se neřeklo. Samozřejmě mám teď na mysli Eddieho. Bylo to trapné, ale i tak to byl jediný dojemný moment jenž v této epizodě fungoval. Což je smutné. To mne vede k nesnesitelné předvídatelnosti celého počinu. Před sledováním jsem totiž měl několik teorií, nakonec se však odehrála ta nejméně zajímavá a seriál se počtvrté otočil v tom samém začarovaném kruhu. Nestalo se tedy nic, co by mne překvapilo a jelikož nemám zájem sledovat jak se to zopakuje i po páté, se seriálem v tomto bodě končím. PS: Doufal jsem v nějakou závěrečnou bitvu o Hawkings, ale opět nic. PSS: Nejsem spokojený ani se silovým rozpětím netopýrů a ostatních příšer. V jedné scéně jsou smrtelně nebezpeční a v následující si ani celé hejno neporadí s na místě stojícím a ze všech stran obklopeným člověkem.

Banda - Bezuzdná zuřivost (2022) (epizoda)

Epizodu Herogasmu to v žádném případě nepřekoná, ale i tak je to skvělá a emocemi nabytá epizoda uzavírající sérii seriálu. Obzvláště akční stránka je bezkonkurenční, vyvrcholení s Noirem bylo předem jasné, až mi ho bylo skoro líto, Soldier Boy i Homelander překvapili a Mave jsem tedy skutečně nečekal! Na závěr dalších pět hvězd pro parádní finále doposud nejnabušenější sérii The Boys! PS: (drobný spoiler) Doufal jsem, že Starlight, nabitá energií jako nikdy, konečně ukáže nějakou tu parádu a ona se přitom vzmůže pouze na takové malé uprdnutí.

Vem si mě (2022)

Dosud jsem viděl Jennifer Lopez jen v samých příšernostech. Hádám však, že vše je jednou poprvé a s tím jak se tento film vydařil, ji nelze upřít zásluhy. Až teď zpětně uznávám, že se všechny ty propadáky nestaly jen a jen její vinou. Proč jsem byl tak nadšený? Zprvu to sice vypadá na další tuctový romantický příběh, jenž prošel přes náhodný generátor dějových spletenců. Příliš jsem se tedy nebavil a již během scény na úvodním koncertu jsem si pohrával s telefonem a říkal si, že to asi brzy vypnu. Nestalo se však a já pochopil, že je to i celkem promyšlené a poutavé. Nejedná se o ten typ komedie, kdy se člověk hodně nasměje, ale zato místy solidně zahřeje u srdce. To dovedu ocenit vždy. Za největší slabinu tedy zcela subjektivně považuji hudbu a zdlouhavé koncertní vložky. Fanoušci hudby Jennifer budou pravděpodobně spokojenější. Nicméně já tyto části spíše přetrpěl. 71%

Žhářka (2022)

Na první pohled jde jen o další průměr. Však na ten druhý, je to již vcelku sympatické dílo. Žhářka sice disponovala mnohem větším potenciálem, ale i takové provedení si mne na konec získalo. Přičemž bylo radost sledovat onu finální nemilosrdnou řežbu. Hudba byla skvělá, efekty ucházející a postavy zajímavé. Jediné co by potřebovalo trochu okořenit, byl tuctový zapomenutelný příběh. Je to týden co jsem to viděl a již si nevzpomenu cíl celé této výpravy a jen mlhavě si vybavuji jednotlivé scény. 50%

Podivní (2010)

S druhým shlédnutím, již pro mne výrazně klesá nadšení z tohoto díla. Možná se na to do jisté míry podepsal i český dabing, ale spíše stačí vidět pouze jednou. Stejně jako je tomu u filmů většinou. I tak se však jedná o jedno z nejlepších provedení ohledně tématiky smrtícího viru/zombie.

Super-Blb (2022)

Tak tohle musí být komedie roku! Senzační parodie na oblíbené filmy, v originálním podání již prověřené touto dynamickou partou přátel/herců, z nichž mi každý tak sedí. Oceňuji především, že se tvůrci vůbec nezabývají politickými zbytečnostmi a prostě si dle svého gusta vystřelili z celého Hollywoodu. Konkrétně tedy z děl super hrdinských. Ústřední postavou není samozřejmě nikdo jiný, než sám pan režisér v roli přitroublého akčního herce s amnézií, který nešťastnou shodou okolností příjme cizí identitu. Již dlouho jsem se takto nepobavil a výjimečně nemám ani co vytknout. 99%