Visitors (2008)

Zatraceně zvláštní snímek, o kterém prostě nevím co si mám myslet, jak si ho vysvětlit. A k tomu mi nepomohlo ani osobní uvedení filmu jeho hlavním představitelem. Téměř beze slov, plni zvláštních a velmi "živých" obrazů jsme sice k nějakému výsledku došli, ale ten je v mém případě zatím stále ještě tímto způsobem neinterpretovatelný, avšak něčím přitahující a doufám, že se mi ještě naskytne možnost proniknout mu hlouběji pod kůži (FNR Písek 2009)

Kafka (1991)

Jsou to necelé dva roky, co jsem na tento snímek prvně, spíše náhodou, narazil a nechal se jím mírně unést, Po dlouhé době shánění se mi ho znovu podařilo patřit až nyní a rovnou na "velkém plátně". Tentokrát už jsem nebyl jen unešen. Film mě strhnul jako málokterý jiný svou více než jen velmi temnou a vskutnu kafkovskou atmoférou, která je podtržena, a to bych chtěl zvláště ocenit, černobílou barvou ve většině filmu (jeden úsek je barevný, ale nechci prozrazovat příliš). Úžasný příběh, kde se propojují fakta z Kafkova života se situacemi a postavami z některých jho děl je vůbec tím nejlepším, co se dá v souvislosti s tímto autorem, a nejen (výrazné nejen) s ním, vidět ve filmové podobě. Snímek působí jako "další" kafkův román a Jeremy Irons se bezchybným ztvárněním hlavní role zaryl hluboko do mého podvědomí. (FNR Písek 2009)

Hlídač č. 47 (2008)

První polovina filmu pro mě byla jen těžko stravitelná, ale přibližně v polovině nastává jistý zvrat, od kterého se celý děj začíná jevit mnohem sympatičtěji a až překvapivě příjemně, takže nebýt té nudné úvodné sekvence, hodnotil bych lépe. Dalším problémem byla silná nepřesvědčivost mnoha postav, až na Rodena a Dlouhého, samozřejmě. Na dobrém dojmu nepřidala ani nějaká ta logická chybka, ale to se prostě stane. Na druhou stranu, abych jen nekritizoval, musím ocenit Renčovo zaměření na různé detaily, hlavně v pozadí, které snad dodají filmu trochu na symbolice. (FNR Písek 2009)

Draculovy nevěsty (1960)

Jeden z absolutně nejlepších upířích hororů, jaký jsem měl možnost vidět. Vynikající Peter Cushing i ostatní herci společně s dokonalou atmosférou zajišťují ten nejlepší možný prožitek. Přesně takto si představuji klasický horor.

Noc husí kůže (1986)

Zatraceně povedené typicky osmdesátkové béčko. Avšak potenciál zůstal silně nevyužit, zvláště v závěru, kterému by stačilo poupravit pár detailů a především nabrat trochu tempo a byl by z tohoto snímečku jasný kult. Plus pozitivně nakonec hodnocení ovlivnil alternativní konec, který se mi podařilo také opatřit.

Zásah z pekla (1994)

Jeden z nejzábavnějších filmů co jsem v poslední době viděl. Zfilmované vtipy o Chucku Norrisovi a jeho kamrádech a nekamarádech. Samozřejmě, že je to odpad!, ale.....

Patrola prokletých (1989)

no já tomu nerozumim, já dělám do včel, ale vcelku jsem si tu příjemnou atmosféru a hranou realitu okem terenního reportéra velmi užíval, i když se tam vlastně skoro nic nedělo...

Zlo přichází (1983)

Navzdory všem věkům vynikající, avšak trochu polozapomenutá disneyovka, plná napětí, dobrodružství a skvělé atmosféry.

Upíři (1957)

Nezáživné a nezábavné jak suché z nosu. Nedá se nic dělat, ale i těch necelých 80 minut bylo pro tuto kriminálku dlouhých (a není to tím, že to bylo černobílé). Poznámka mimo: trochu naštve půlroční hledání nějakých srozumitelných titulků a jejich objevení v den české dvd premiéry....nu což

Bytost (1982)

Těžko pochopitelné, že je tento snímek u nás téměř neznámý. Jedna z nejlepších duchařin, kterou jsem měl možnost vidět. Výborné efekty (na svou dobu), dusná atmosféra a přesvědčiví herci posunují tento snímek vysoko nad například mnohem proslavenějšího Poltergeista.