Záhrobní komando (1987)

Pro mě osobně ten naprosto nedostižně nejlepší z této sorty filmů...

Temný anděl (1990)

Společně s Mstitelem jeden z nejlepších Lundgrenů. Dolph ve svých zlatých letech a dokonce ve filmu s koukatelným příběhem, slušnou dávkou akce a zajímavou zápletkou s ještě zajímavějším protivníkem. Jako malej jsem ten film měl velmi rád a i dnes se na něj občas s oblibou znovu podívám. Mírně podhodnocen, ale průměr hodnocení uživatelů z mé top je s 80% opravdu příjemný.

Vraždy na Rue Morgue (1986) (TV film)

Ta televiznost je z toho dost znát a filmu chybí tempo. Když člověk nezná povídku, bylo by to možná lepší, ale i tak se líbilo.

Beetlejuice (1988)

Tenhle film jsem měl na kazetě od malička, a také jsem ho od malička pravidelně sledoval. Neustále jsem na něm objevoval něco nového, až se mi líbil tak moc, že musím dát pět hvězdiček. Vizuálně dokonalé, skvělé masky a maximum humoru. Není co dodat.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Když jsem se na to koukal poprvé, převládla spokojenost. Těšil jsem se tudíž na druhou projekci (asi po dvou letech) a původní euforii vystřídalo kruté zklamání. Sám nechápu, jak jsem mohl tak rapidně změnit názor, ale je to tak. Celé to bylo nudné, extrémně hloupé s až příliš nesympatickými postavami. No nic, ještě to za čas jednou probnu a třeba zase půjde hodnocení nahoru. edit: Po originálu se remake potápí ještě hlouběji.

Věc (1982)

Biják, který jsem si zamiloval v době, kdy jsem ještě ani nedokázal přečíst titulky. Nesrovnatelně lepší než první adaptace předlohy z 50. let. Pravidelné opáčko každou zimu a ten film zraje jak víno.

Čelisti 3 (1983)

Do třetice všeho dobrého. Bohužel se velice často potvrzuje, že u filmu to platí přesně obráceně. Proč se musí točit díly, kde už ani nehrají původní herci, a které stojí úplně za ho....Zoufalé, i když se zde možná nějaký ten světlý okamžik vyskytne...zřídka

Šílený Max (1979)

Jediný film, který mi v dětství zakazovali (na rozdíl od Komanda, Terminátora nebo Ramba). Stejně jsem se na něj ale potají v osmi podíval a byla z toho láska na celý život.

Cesta do pravěku (1955)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z dětství, a abych přiznal pravdu, ještě dnes se na něj čas od času podívám, protože mi prostě dodává energii a probouzí ve mně ty staré sny, kdy jsem chtěl být paleontologem a jednou se taky vydat na cestu celou historií života. Ulovit mamuta, pozorovat lovícího šavlozubého tygra, mít se na pozoru před krvelačným tyranosaurem. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když konstatuji, že tenhle film ovlivnil mé rozhodnutí studovat biologii.

Romper Stomper (1992)

Fantasticky syrové a uhrančivě modré. (pozn. koment přepsat)