Wysch

Česko
Piju tvrdej chleba.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 24.4.2020  20:29

Tak já tomu ten uslzenej konec odpustím, protože do tý doby je to pocta akčnímu žánru, jak se na rok 2020 sluší, a to i přesto, že si film půjčuje různé berličky z jiných pecek. K nim totiž přidává technickou brilantnost dlouhých záběru a skrytých střihů, za což budu asi vinit a děkovat režisérovi, kterej vzešel ze stejného těsta jako duo Leitch&Stahelski - totiž z řemesla, který si zaslouží svoji kategorii na Oscarech: stuntwork. Bravo, Netflix.

• 15.4.2020  21:59

[Netflix] Tak jsem si vygooglil, že je to podle komiksu, což leccos vysvětluje. Vizuál je Pátej element, protože Luč, že jo. Příběh je hromada klišé. Ale budiž. Co ale budiž není, to je casting a fakt, že příběhově je Valerian totální Dracula, kterou do vod průměru IMHO dotahuje aspoň design potvůrek. Kolem a kolem, dá se to přežít, ale pouze s vypnutým mozkem. Nepřemýšlet a ignorovat, že ústřední duo zkrátka a dobře prostě nesedí.

• 1.2.2020  20:04

Neskutečná bejkárna, kterou jsem objevil při brouzdání po netflixu a nakonec zkouknul byť s malou přestávkou. Až bude někdo nadávat na americkej patos a klišé, odkážu ho na tenhle čínskej velkofilm, kterej těží z každýho myslitelnýho sci-fi, až to ve výsledku působí po scénáristický stránce neskutečně lacině (a to podle titulků na scénáři makalo kvantum lidí). Už jenom za vlasy přitažená premisa (pravděpodobně z předlohy), neskutečně bejkovní celej příběh (z předlohy už nikoliv!) a patetický finále, kterýmu by Bruce Willis mohl jen závidět. Ale těch 50% nakonec tenhle čínskej výplach dá, byť jen za to, že střihačský nůžky aspoň zkrátily do snesitelný délky, a vcelku ucházející efekty.

• 31.12.2019  21:19
    Čertí brko (2018)

Doprkennýohrady, proč se tam zase zpívá? A proč to má hudební podkres jako z éry němýho filmu? Proč ke všemu ty punk-rockový riffy? A kdo se rozhodl obsadit do role Bonifáce Honzu Cinu? Nic ve zlým, Honzo, ale stejně jako já bych nemohl hrát superhrdinu, vy nemáte somatotyp, vy jste ektomorf (já endomorf) a do rolí princů, zachránců krásných děv a ochránců světa se prostě nehodíme. Naštěstí Judit, Vetchý a jemnounká připomínka toho, že ať už peklo bylo či nebylo...

• 31.12.2019  19:28
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Takový nádherný scenérie a taková pěkná Julča a dohromady tak hnusně rychle uvařenej a řídkej guláš, že je ho až škoda jíst.

• 31.12.2019  19:26

Ruml na pána. Evička už, sorry, na princeznu nemá, a Prachař tak láskyplně přehrává, až si bere vlastně hlavní roli. Celkem cringe scénář a dialogy, ale - protože jsem na Štědrej večer hákoval - se to na druhej svátek vánoční dalo zkouknout i najednou. Eben hrůza btw. Protože 50% jsou u mě tři hvězdy, tak tři hvězdy.

• 25.12.2019  13:52
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

BIng-watchnul jsem to, jak jsem jen mohl. Knihy jsem nečetl. Hry nehrál. Matně si vybavuju polskej seriál někdy z doby mojí puberty, co běžel na ČT2. Měl jsem nějaký obecný povědomí o tom, kdo to Geralt z Rivie je. A to je asi tak všechno. To mi ale nebránilo, abych si novýho netflixáckýho Zaklínače neužil (skoro) na maximum. Četl jsem někde výtky, že seriál má levný triky (viditelný v masový bitvě), že nectí slovanskej feeling (no a co?), že se v něm lidi, co neznají předlohu, můžou ztrácet. Neztrácel jsem se. Všechno bylo dávkovaný tak, abych se o postavách každou epizodu něco dozvěděl, abych postupně začal chápat zákonitosti světa, což vzhledem k povídkovýmu formátu jednotlivejch epizod je solidní práce. Zároveň, ačkoliv jsem jen blbá lopata, jsem neměl problém s časovými liniemi. Když k tomu všemu připočtu skvělýho Cavilla, úžasnou Anyu Chalotru (do který jsem se bez milosti zamiloval už v její hrbáčský podobě), a naprosto chytlavej song "Toss a coin to your Witcher", nezbejvá mi než jen říct, že jsem to po svátcích sjel znovu ještě jednou a užil o krapet víc celý najednou. Doporučoval bych sjet celou řadu ve dvou dnech. Na to, že se ve výsledku jedná o pokusnou řadu, co si Netflix může s předlohou dovolit, se jedná o víc než jen návnadu na druhou řadu. Využívá standardních fantasy postupů a klišé a pracuje s tématy jako osobní volba, osud, zároveň je (možná až příliš) moderní v otázkách ženství, ženskosti, rovnoprávnosti, rasovosti. Takže i když se nejedná imho o nejlepší seriál, co jsem viděl, má ohromnej potenciál do dalších řad, a já už se jich nemůžu dočkat. Mejch 88% si Netflix za tuhle vánoční zábavu zaslouží.

• 15.12.2019  14:16

Oh come on, dyť je to bayhem. Čekám snad od Baye nějakej oduševnělej akčňák? Nečekám. Čekám lítající auta, výbuchy ve slowmo a pěkný holky. No je pravda, že od dua Reese - Wernick bych čekal trochu chytřejší dialogy, ale co se dá dělat. Tenhle film je prostě totální píčovinka, u který se dobře chroustá popcorn a s nástupem levnejch velkejch placatejch televizí a levnýho kvalitního audiosystému si ho nemusím ani užít v kině. Pro mě osobně skvělej odpočinek po náročný dvanáctihodinový šichtě, a za to jsem Bayovi a Reynoldsovi, kterej očividně už bude do konce života zaškatulkovanej jako hláškující antihrdina, fakt vděčnej.

• 7.11.2019  18:12

Když se dívám na to obsazení, nechce se mi ani věřit, že to bylo až tak špatný, levný a tak moc pro děti, že ani moje duše šestiletýho kluka nemohla zajásat nad jedinou scénou. A tak je cti filmu budiž aspoň to, že se nebral vážně.

• 4.11.2019  23:50

Hodím si sem takovej krátkej komentář k prvním třem epizodám: Prozatím to na mě působí spíš jako lehoučkej dotyk toho, čeho by TMS mohla dosáhnout. Všech závažných témat se dotýká jen tak zlehka a mimochodem. Chybí tomu podle mě opravdu ta poctivá novinařina, o které seriál mluví, ale doposud ji neukázal. Na druhou stranu je seriál narvaný výtečnými hereckými výkony.

• 30.10.2019  17:19
    Batwoman - Pilot (S01E01) (epizoda) (2019)

No jako je to sraczka s extrémně levnými triky a herci, kteří velkou výplatu neberou, a hlavní představitelkou, který to sice v kostýmu netopejra a s rudou hřívou asi slušet bude, ale nemá co hrát. Sraczka. Ale z nějakýho důvodu mě fakt zajímá, jestli to bude sraczka dál nebo ne.

• 24.10.2019  18:40
    Joker (2019)

Tak já teda myslím, že esli Joaquin letos toho Oscara nezíská, tak už ho nezíská nikdy. K filmu se asi rozepíšu časem víc. Protože si to, i přes moje hodnocení, určitě zaslouží. Je to totiž pecka. Ve svým žánru. Mimo můj záběr.

• 21.10.2019  10:09
    Zelenáč (TV seriál) (2018)

Žeru to čím dál víc o.O

• 2.9.2019  22:31
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Na první pokus se mi nepodařilo přejít přes třetí epizodu. Musel jsem imho dospět. Abych v závěru první řady hltal každou scénu a každej dialog. Space opera jako řemen. Startuju druhou řadu.

• 2.9.2019  22:22

Křenková je sice hubená jak laťka vod plotu, ale Mádlovi ji jako televizní manželku závidím. Jinak zatím hodnotit nedokážu, ústřední linka hlavního případu je nastolená, přijímač k policajtům zkrášlenej, epizodní případ ubodaný holky bez emocí. Kolem a kolem jsem ale za každej počin z našeho divokýho severu rád.

• 28.7.2019  22:49

Adam Jensen on board! Heck yeah!

• 28.7.2019  21:26
    The Expanse - CQB (S01E04) (epizoda) (2015)

No konečně!

• 24.7.2019  23:36

Ó, jak teď lituju toho, že jsem film neviděl (a nepodpořil) v kině. Jasně, má celou řadu nedostatků nebo naopak přebytků, ale tvůrcům se podařilo na základě klasických klišoidních postupů vytvořit postavu, který snad nelze nefandit. Zjednodušeně řečeno, Alita je klasická Disney princezna s velkejma očima. V Alitě je celá řada chytrých vypravěčských postupů, který měly bejt sázkou na jistotu, ale nějak se to nepodařilo, a to díky nechytrýmu scénáři zcela jasně mrkajícímu k pokračování, kterýho se nejspíš ani dočkat nemusíme. Přesto mám z Ality krásnej pocit sci-fi pohádky s princeznou, která má koule.

• 10.7.2019  14:00

Osobně mám problém se třema věcma, který mi znemožňujou dát maximální hodnocení, a osobně absolutně žeru dvě věci, díky kterým by si to druhej marvelovsko-sony Spider-Man zasloužil. A protože jsem líný prase, jenom ty body vypíšu a nechám si delší zamyšlení někdy pro budoucí já, který už tak líný nebude: 1) Spider-Man v Evropě je fajn nápad, ale nepatří tam. Nejen z logiky věci, kterou logicky odhalí logicky uvažující MJ. ___ 2) Humor mně osobně přišel v mnoha případech až příliš tlačenej, a tudíž ztrácí lehkost. Tudíž místama spíš působí rušivě. ___ 3) Mnoho vedlejších postav je imho zbytečných, rušivých a blbě napsaných. Charaktery tak oproti Homecomingu pro mě zaostávaj. ___ 4) Mysterio je včetně výkonu Jaka Gyllenhaala naprosto skvělej udělanej, pasuje do MCU (včetně odkazů na předchozí snímky) a sekvence, kdy Spider-Man musí NO SPOILER! přijít na to, k čemu je jeho pavoučí šestej smysl, patří imho k tomu nejlepšímu, co film nabízí. ___ 5) Kolem a kolem je pořád skromnější superhrdinskej flák s potitulkovou scénou, která umně završuje tuhle fázi MCU a naznačuje, kam se vydá ta další. Odkazy na Tonyho Starka samozřejmě potěší. ___ P.S. Stejně si myslím, že se v nějaký fázi najde způsob, jak ho - byť třeba hologramově - Kevin Feige vrátí. ___ P.P.S. (možnej spoiler) Osobně si myslím, že Jake Gyllenhaal se vrátí taky.

• 24.5.2019  16:43

Teda nechal jsem si sakra čas na rozmyšlenou. Od projekce už uplynuly týdny (mimochodem byl jsem na původním znění ofc), a po počátečním zklamání mi postupem času došlo, že Endgame je tak trochu vlastně jiný suprhrdinský komiksový výplach. Zklamanej jsem chvíli po opuštění sálu byl (chvíle = týden dva?), přišlo mi, že důležité a potenciálně dobré pasáže se zkrátily nebo rovnou vystříhly, a naopak se protáhly pasáže zbytečné či zbytečně dlouhé. Ale po dlouhém dlouhém odpočinku od projekce mi začalo docházet, jak důležitej je tenhle film i pro dějiny filmovýho byznysu, a jak bylo zapotřebí k němu přistupovat ze strany tvůrců (Feige, Russos aj.), jak by k němu měl přistupovat divák a jak důležitej je tenhle film i pro budoucnost komiksových filmů. A protože takový zamyšlení je na dlouhou esej, kterou sem psát nebudu, napíšu jen, že týdny a týdny od projekce se pořád ještě přistihnu, jak se občas zamyslím nad tím, co Endgame pro filmovej svět znamená, a jak se má na to navázat a jaká bude budoucnost tohohle filmovýho univerza, a pak si vybavím spousty klíčovejch scén, který mi z paměti nevymizely, a pak si uvědomím, jak moc mi bude Tony Stark chybět, ačkoliv jsem nikdy nebyl jeho velkej fanda, a naopak jsem byl fandou Steva Rogerse, a jak moc mi on chybět nebude. Takže asi tak. Víc časem asi v deníčku, tipuju někdy před Vánoci, až si udělám radost a celý MCU projedu na blu-ray discích. Lol.

• 23.5.2019  14:24

Tak jako byly tam slabé epizody a pokud byly i nějaké silné, už se mi vykouřily z hlavy, ale za všechny ty dcery musím asi říct, že celá tahle série je pro mě asi lepší než ta předchozí, a pokud je pravda, že sedmnáctou řadou v NCIS skončí Gibbs (nebo skončí celej seriál?), bylo to i dobrý předfinále ^_^

• 23.5.2019  14:10
    The Enemy Within (TV seriál) (2019)

Takové velké malé a obyčejné procedurální "drama" s koncem, který by chtěl druhou řadu, ale nedostane ji, protože na to je těch třináct epizod příliš obyčejně šedivých. Byť je tedy pravda, že poslední dvě tři epizody měly aspoň tempo.

• 1.5.2019  13:10

Dovedu pochopit smysl tohohle filmu, jeho pointu, úmysl autorky jeho scénáře a jeho režisérky. Provedení je ale tak bídný, technicky i herecky, že bych si dovolil tenhle snímek ohodnotit spojením "ztráta času". Jediný pozitivum tak aspoň vidím v tom, že Virgil má skvělej hlas a Brie, i přes veškerou tu kontroverzi okolo její osoby, je pěkná baba. Mno.

• 15.4.2019  12:58
    22. míle (2018)

Mám takovej dojem, že se mi to vlastně po zhlédnutí i celkem líbilo, bylo fajn vidět Ika v netypický roli, se kterou si imho poradil, ale s odstupem času (protože jsem líný prase a zapomínám už psát i komentáře) musím přece jenom Dvacátou druhou míli označit za průměr,v němž byl totálně zabitej potenciál obou hlavních protagonistů. Zapamatovatelnej po delší době je tak jen ten happy end.

• 15.4.2019  12:54

Takovej cast a taková sračka. (Pardon za ten vulgarismus.) Scénář bez logiky, choreografie bez nápadu, střih k hovnu (pardon) a dohromady těžkej podprůměr i ve svým žánru, kde nikdo nečeká žádný příběhový terno. Totálně zabitej potenciál "hvězdnýho" obsazení, kterej ještě víc vyznívá, když se člověk zaposlouchá do dialogů, který nejspíš vymejšlel někdo ráno před natáčením. Těžký zklamání. A to tolik tomu Ikovi přeju, aby prorazil (když vidím jeho zlepšení v angličtině) do Hollywoodu, ale s takovýmhle výběrem scénářů se do něj dostane leda tak náhodou. Hvězda extra za něj.

• 15.3.2019  17:13

Poslední dobou toho moc nekomentuju, ale co bych to byl za filmovýho fandu, abych ignoroval Carol Danvers. Viděl jsem ji až se zpožděním, a upřímně bylo sakra těžký nečíst recenze, nekoukat na youtube, a tak podobně, abych si zbytečně nekazil radost. Jasně, i mě zasáhla okrajově "white males in their 40s" rádoby aféra, která imho byla a je uměle přiživovaná americkými rádoby médii, ale to bylo tak v podstatě všechno. _____ Carol Danvers je moje srdcovka. Teda asi takhle - načteno toho moc nemám, moc jsem toho za časů svýho toulání po světě nestihl, ale mám pro ni slabost. Důvod asi ani nemám, ale na její filmovej origin jsem se těšil od chvíle, kdy byl oznámenej a kdy tak nějak probleskly drby, že Brie Larson bude Ms. Marvel. Jsem tudíž celkem dost subjektivní, což nechápu jako negativum, protože každej jsme při hodnocení filmu subjektivní. Nejsme filmoví recenzenti, že jo. _____ 1) Captain Marvel jako film má imho jeden zásadní nedostatek - špatnej scénář. Od toho se odvíjí všechny ostatní chyby, který na filmu vidím. Akty se od sebe lišej, maj odlišnou žánrovost, celek působí, že neví, co za film chce bejt. Proto tu máme buddy cop úsměvnou road movie, přesaturovaný finále, kýč a klišé, všechno se to motá kolem postavy Carol a dohromady to působí jako pejskočičkovej dort. Imho. 2) S tím samozřejmě souvisí i to, že Carol a Captain Marvel jsou dvě odlišný postavy. Jednu napsal někdo jinej než tu druhou. Carol je tak v okamžicích s Marií a její dcerou civilní, uvěřitelná; ve scénách s Nicholasem odlehčená, vtipná; a ve scénách, kdy je Vers / Captain Marvel totálně plochá. Dřevěná. Jako kdyby někdo oscarový herečce řekl, že Ms. Marvel je dřevo, tak ať tak hraje. 3) Support Cast je úžasnej. SLJ je bez komentáře. Ben Mendelsohn místama hlavní tahoun filmu (byť to přes masku nejde vlastně ani poznat), a scény obou dvou patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Annette Bening v překvapivé roli (a s překvapivým twistem) neurazí, Lashana Lynch v jedné scéně svoji oscarovou kolegyni přehrává; a ta herečka, která převezme roli malé Monicy Rambeau v budoucích MCU filmech, bude mít co dělat. 4) Čímž se dostávám konečně k Brie Larson. Její kontroverzní ztvárnění "první female hlavní role v MCU" (dávám do uvozovek, protože s tím nesouhlasím, páč imho první taková byla samozřejmě Evangeline Lilly v Ant-Man and the Wasp) je podle mě způsobeno hlavně tím nekvalitním scénářem, kterej neví, jakej film to má být, a jaká postava má Carol Danvers být. Pocit z ní mám ale úplně stejnej jako z Chrise Evanse po prvním Kapitánovi - cítím velkej potenciál do budoucna. ____ Overall je podle mýho Captain Marvel na poměry MCU průměrnej film, což je vlastně samo o sobě pořád hodně dobrej film. Jenže už jsme si tak nějak zvykli, že Marvelovky nějak vypadaj, maj nějakou choreografii a nějakou kameru s nějakým střihem, takže zmatečné bitky a bitva jsou na MCU poměry až příliš "nic moc". Jako origin ale film funguje podle mě stejně dobře jako First Avenger, má svoje chyby, ale z minulosti vrhne postavu do současnosti a hopefully z Ms. Marvel udělá opravdu lídra nové generace MCU. ______ Drobky: De-aging obou Furyho a Coulsona! __ Kočička! __ Devadesátky. __ Poslední potitulková scéna je snad i ztráta času. __ A pokud čtete na internetu ve spojení s filmem o feminismu a takovejch blbostech, ignorujte to. O to se film vůbec nesnaží. Za což dostává malé plus.

• 24.1.2019  20:55

F#ck me!

• 28.12.2018  09:02

Sranda: Ve Státech imho overrated, u nás zase podle mě underrated. Sociologicko-etnickej význam tohohle filmu si ale uvědomuju i já. Časem delší zamyšlení. Finále zazděný. Efekty trapnější. Scénář zabitý posledním aktem. Slabých 70%.

• 28.12.2018  08:56

Imho nejlepší Spider-Man filmový historie, a pravděpodobně animovaný film roku. Tečka. Víc časem v zamyšlení, který vyžaduje víc prostoru.Teď jen řeknu, že jděte na Spider-Verse, dokud můžete.

• 27.12.2018  04:56

Hele, já vím, že to je v podstatě průměrná pohádka. Ale když si prostě vzpomenu na toho Žita, já prostě nemůžu než Martinovi přihodit jednu extra hvězdu. Budiž pak tahle pohádka aspoň nějakým návodem pro ČT, čemu dávat přednost na Štědrej večer. Protože Vánoční přání / Odvážnej Martin, chápe podstatu slovanské fantastiky, využívá samozřejmě slovanských klišé a přidává k nim další (loupající perníček z Německa, germánskej alp, a tak podobně), ale nesklouzává k jejich zneužívání a prvoplánové "řachandě". Samozřejmě, že Martinův handicap bude nakonec jeho hlavní zbraní, samozřejmě, že svou poctivostí a dobrotou štěstí najde, to není třeba vůbec spoilerovat, a o tom to je. Když se vezme klišé a s úctou se s ním pracuje a přidává se k tomu trocha originality v námětu a trochu poctivé práce za kamerou (psacím strojem, produkčním pultem, počítačovým monitorem...),klišé nikomu nevadí, akceptuje jej a užije si jej. Oproti českému Žitovi, který bez respektu ke slovanské mystice a fantastice vyblil, co mohl, má slovenskej Martin charisma, vypadá jako chlap, má jasný cíl a úkol, nesklouzává k zbytečnému pitvoření, a protože je podpořený filmařem, který se nebojí užít kamerových úhlů, aby navodil v divákovi pocit jakéhosi slepého očekávání, divák Martinovi automaticky přeje a jde na tu cestu do křivé hory s ním. Když se k tomu přidá nádherná krajina, sympatická (ale ne prvoplánově hezounká a hloupounká) princezna a Vaculík jako Gandalf, milerád odpustím i to, že Martin neumí kovat a ani meč nenabrousil jako kovář. Ale čepel nabroušená poctivým člověkem... [A kde tam Spáčilka viděla Mrazíka, to by mě - nulu ze čtvrtý cenový - fakticky zajímalo.]

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34