Wysch

Česko
Piju tvrdej chleba.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 24.9.2018  11:51
    Bodyguard - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

40min set piece se sebevražednou vestou je tak ballsy, že snad i vyrovná ten třetí závěrečný a skorem fantasmagorický twist s Nadiou natolik, abych i poslední epizodě mohl dát plnou dardu. Protože těch 40 minut jsem si kousal nehty a upřímně si říkal, že ten Richard Madden si to neskutečně dává.

• 18.9.2018  22:52

Moje nový guilty pleasure. Letos už druhá bejkárna, kterou musím prostě ocenit za to, že je tak blbá, až je vlastně vynikající. Absolutorium kazí jen to, že film očividně utrpěl zásahem studia, a tak nezbejvá doufat, že se objeví nějakej ten režisérskej sestřih, kterej celou tu vážnou polovici prostě vyháže a zůstane jen akční bejkárna, která si dělá z Predátora vlastně dobrý den.

• 18.9.2018  22:01

První epizoda režijně strašně silná. Mám z ní a celýho seriálu zatím stejný dojem, jaký jsem měl třeba z Defying Gravity. Obávám se proto, že The First bude vyprofilovaný na příliš úzkou skupinu obecenstva, která seriál plně docení. Pro většinu diváctva to bude utahaný, pomalý a příliš sociální. Ale třeba se budu mýlit. Jinak můžeme se tu zastavit a zamyslet nad tím, kde Sean Penn ve svým věku sehnal takovýhle tělo? To musel bejt dvojník.

• 11.9.2018  14:33
    Bodyguard - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2018)

Skok do nitra politickýho thrilleru se imho povedl, ačkoliv k tomu bylo zapotřebí, aby Budd prapodivně přežil vlastní (sebe)smrt. Ale nezbejvá, než souhlasit s jedním titulkem kdesi na netu: "(BBC's Bodyguard is) Inconsistent but ludicrously addictive." A Richard Madden si to dává.

• 7.9.2018  12:44

No to jsem si k příjemnýmu prožití dovolený pustil teda filmovej blivajz. Kdyby ten modrej disk nestál takovejch peněz, možná bych i shovívavě přiznal, že i když je to brak, je to aspoň řemeslně dobře zmáknutej brak.

• 25.8.2018  21:43
    Upgrade (2018)

Okej. Vytknout se dá ledasco, klišé se točí od premisy k zápletce, ale ta pointa to sympaticky vynahrazuje. Recenze na youtube málem slibovaly novej sci-fi kult, a ačkoliv se jím Upgrade asi nestane, protože za rok už nebude ve výsledku aktuální, pointa, skvělej hereckej výkon hlavního představitele, nádhernej vizuál a ozvučení mě donutí pravděpodobně skočit do auta a zajet si 30 kiláků do kina na druhý opakování tentokrát na plátně. Pro mě osobně je totiž Upgrade splnění vlhkýho snu o postmoderním sci-fi s druhou chytřejší vrstvou, která se schovává pod tou první, pro normálního křupana jako já výraznější, a která ve svým součtu na konci filmu baví na úctyhodných pět hvězd.

• 9.8.2018  23:56
    Linkin Park - One More Light (hudební videoklip) (2017)

Stěžovat si, že se depresemi provázený Chester Bennington okolo čtyřicítky rozhodl vykročit stranou do osobní roviny na albu Linkin Park, a že ho to společně se sebevraždou Chrise Cornella pravděpodobně dovedlo přes hranici depresí až k vlastní sebevraždě, to chápu. Chápu i, že lidi si neuvědomují, že dělat třicet let jedno a to samé musí být unavující a že proto Linkin Park už přes deset let experimentují a vymýšlejí pro sebe nový zvuk. Ale stěžovat si na to, že One More Light jako song není rock, to už hraničí s hudebním ignorantstvím. Vždyť tohle je klip k ambientní rockové baladě. Nikdo si nikdy nestěžoval, že metalový / rockový industrial Trent Reznor napsal baladu Hurt, nebo Right Where it Belongs. Ten hejt na kalifornskou kapelu, která se nebála experimentovat, jsem dodnes nepochopil. Klip samotnej je bohužel samozřejmě memorial a jako takovej funguje, ale jeho existenci na ČSFD nechápu.

• 4.8.2018  21:03

No fu.king way.

• 27.7.2018  21:48
    Pomsta (2017)

Pokud film začne zobrazením typické blondýnky s lízátkem v puse, růžovými brýlemi a minisukní s topem, který v podstatě nic nezahaluje, nemůžete - NEMŮŽETE - brát tenhle film vážně. Revenge je jednorázová žánrovka, kterou nesmíte brát vážně, protože pokud to budete brát vážně, začnete přemýšlet nad zbytečnými nesmysly. Což není podstatou snímku. Delší zamyšlení časem v mým deníčku. Sem totiž nepatří. Perfektní žánrovka. Výtečná zábava.

• 12.6.2018  10:46
    Impulse - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Impulse je podle románu Impulse. Třetím románu ze série Jumper. Nejedná se tedy čistě o inspiraci Jumperem, nebo námět z Jumpera. That being said, na knižní předloze je to založený opravdu tak volně, že se v podstatě jedná skutečně o námět z filmovýho Jumpera, kterej sám o sobě byl hodně volně založenej na knižní předloze. Tak jako tak, pilot seriálu potenciál má, jen trpí na zoufale rozvleklý tempo, který slibuje, že to bude roztahaný až do aleluja. Ale Dougovi Limanovi věřím, ne že ne. upd: Od twistu ve čtvrtý epizodě mě to fakticky chytlo. Osmičkový seriál. Díky momentální absenci celkového hodnocení ho házím sem.

• 11.6.2018  14:30
    Mělčiny (2016)

Jediný, co mě hned po zkouknutí napadlo, bylo, že Ryan Reynolds je sakra šťastnej chlap. The Shallows jsou pro Blake Lively možná takovým trochu pokusem mít svoje Buried, one-woman-show snímek, kterej vytáhne z jejího herectví maximum, ale řekněme si to narovinu, Blake Lively je krásná bloncka a asi i dobrá herečka, ale Mělčiny jí žádný výrazný ocenění nepřinesly z určitýho důvodu. (Oops, sorry, dostala People's Choice Award, tak to jo! Tu přeci dostal i Owen Wilson, že jo, takže je to kvalitní metál.) Příběhově samozřejmě žánrový klišé, včetně jednoho Wilsona / racka Štěpána. Závěr přes hlavu. Ale vizuálně je to krásnej matroš a krásná ženská s krásným tělem tomu vizuálu rozhodně pomáhá. Prostě Ryan je šťastnej chlap, když má tohle doma.

• 10.6.2018  20:41

Využívá žánrových klišé. Posouvá předlohu (Tři dny Kondora), která posunula předlohu (Šest dnů Kondora), do 2018 vcelku umně, nevyžívá se v (post)moderní zapeklitosti, staví svůj pilot na hlavní postavě (překvapivě dobrej Irons mladší). Imho rozjezd dobrej. Ke všemu je dobrý vidět Frasera, kterej neparoduje sebe sama.

• 31.5.2018  19:31
    Reverie - Apertus (E01) (epizoda) (2018)

Když se přimhouří oko nad lacinou expozicí, trikama a několika zbytečnýma klišé, dá se to - i díky závěrečné pětivteřinovce - celkem s chutí zkonzumovat.

• 29.5.2018  17:53

Cancelled. Těžko říct, jestli by Deception se stejným mustrem obstál(o) i víc než třeba 22 epizod. Myslím, že by se to časem zajedlo. Ale tahle epizoda naznačuje, že potenciál vydat se dalším směrem by tam byl, a tak se odvažuju říct, že "cancelled too soon".

• 23.5.2018  18:06

Sorry. Nope. Nejsmutnější na tom je, že nejvíc baví ten, o němž jsem si celou dobu říkal, že nemůže mladýho Harrisona nahradit / ztvárnit tak, aby měl mladej Solo to svoje charisma. Kudos Ehrenreichovi - je na filmu to jediný dobrý. Potěšila mě sice absence záporáka, ale spíš mi to dohromady přijde způsobený tím, že celý film je spíš sešitý než napsaný. Od druhýho aktu jde tempo dolů, herci ve vedlejších rolích nemají co hrát (a tak hrají sami sebe - Woody, Emilia i Paul s Thandie), Donald Glover je k uzoufání nudnej Lando a ve výsledku tak jediný, co Sola nedělá zbytečným, je chemie mezi Žvejkalem a Hanem. Dotáčky, přetáčky, změna režiséra a ke všemu špatný datum premiéry tak v porovnání s komiksovými výžblechty ze stáje Marvel a Fox (Deadpool 2 by si ze Sola dokázal udělat dobrou prču) působí jako levnej a hlavně zbytečnej příbuznej. Vyždímání SW značky se mi tak jeví jako příliš okatý a osobně bych asi ani na film nedoporučoval nikomu chodit. Maximálně tak skalním příznivcům Hvězdnejch válek, a i ti, si myslím, budou spíš zklamaní než spokojení. Ale třeba se pletu a Solo se globálně bude líbit víc než mně, kterej na tý půlnoční v poloprázdným kině (!!!) od půlky zíval na celé kolo.

• 18.5.2018  22:35
    Deadpool 2 (2018)

edit 11.6. Asi jsem se splet, když jsem si myslel, že globálně bude Deadpool 2 už moc přes hranu a zůstane masově nepochopen na pět hvězd. Hodnocení je po měsíci neskutečně pěkný. /edit ____ [Budu se opakovat, ale Rhett Reese a Paul Wernick jsou oba géniové. Ryan taky.] ______ Proč sakra nikdo nezmiňuje úvodní titulky? Všichni mluví jen o závěrečných (byť odůvodněně), ale ony i ty úvodní jsou kurva dobrý. Pokud Deadpool před dvěma lety představil Deadpoola masovýmu publiku, pak Deadpool 2 představuje masovýmu publiku, jak vypadá takovej papírovej komiks s užvaněným žoldákem. Pokud jste v životě nečetli Deadpoola, je velká pravděpodobnost, že se vám Deadpool 2 líbit nebude. Využívá stejný narativních principů jako komiks, dělá si prdel z klišé, aby úplně stejné klišé vzápětí použil. Vyžívá se ve stejném typu meta vtipů, a přináší dětinsky naivní humor úplně stejně jako na papíře. Seká jeden džouk za druhým a to i přesto, že z každých pěti vtipů může masově fungovat jen jeden. Je vysoce pravděpodobné, že masově Deadpool 2 zůstane nepochopen (byť pravděpodobně masově pobaví!), ale pokud to bude mít za následek to, že se diváci po zhlédnutí odváží zavítat do Deadpoolova šílenství na papíře, je to jen a jen dobře. Lepší než jednička? Nope. Horší než jednička? Nope. Není to vlastně ani stejné jako jednička, a přitom to stejné je. Strašně blbě se to popisuje, ale pokud se v X-Men, X-Force a Marvelu obecně aspoň trochu divák pohybuje, je celkem možný, že vysvětlování je úplně zbytečný - Deadpool 2 je meta, naivní, dětinský, a přitom syrový, krutý, zahrabává očekávání, která ve vás úmyslně svými trailery vzbudil. [SPOILER!] A ano, objeví se Wolverine! Ačkoliv ne tak, jak by se mohlo zdát. Stejně jako Ryan Reynolds. Oh, a P.S. Vopravdu si ty komiksy někde sežeňte. Rhett Reese, Paul Wernick a Ryan Reynolds si připravili půdu na to, aby plně využili prolnutí filmovejch vesmírů, protože jestli se ve trojce neobjeví Smrt a Thanos, budu kurva nasranej.

• 18.5.2018  06:23

Je to smutný, protože ačkoliv jsem si víceméně na "novou" Lethal Weapon zvykl a ačkoliv byla potvrzena třetí řada, toto jest můj poslední díl. Odmítám výměnu hlavního představitele, který je imho z dvojice "nových" hlavních představitelů ten lepší, výraznější, zábavnější a s větším šarmem. Celá show by se měla zrušit. Jsem #TeamClayne.

• 9.5.2018  20:53
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

So. F-ing. Good.

• 2.5.2018  22:32

Hodnocení pravděpodobně zvednu, až klesne zde. Současných 91% je trochu moc, ale overall jsou třetí Avengers skvělej popcorn a možná imho nejlepší ze všech tří A filmů. Nedosahují sice kvalit obou posledních Kapitánů, ale jako vymejvárna mozků slouží výborně, protože mají hned několik faktorů, kvůli kterým je film taková zábava. O to víc mrzí, že vyčnívají jen dva - fakt, že divák zná všechny postavy, a tak se neztrácí čas jejich opětovným představováním (díky tomu může Steve Rogers způsobit to, že si Wysch blahem učůrne, když se Rogers poprvé objeví na plátně; nebo Thor post-Ragnarok, když se bifrostne se Stormbring... ehm... Stormbreakerem rovnou na Zemi). Druhým faktorem, který vyčnívá, je prostě Thanos. Thanos je imho nejlepší postava na plátně a skutečně jsem mu vlastně fandil. Josh Brolin rulez. Deadpool toho snad využije. Důvodem, proč nedat max hodnocení, je pak zabité finále: jeho emoční dopad je nula nula nic, když všichni víme, že Spidey má na příští léto naplánovej film, co se odehrává po IW. Stejně tak GotG, že ano. Jinak jsem si IRL posteskl, že jsem byl zklamanej tím, jakou neznalost projevil můj sál, když se na obrazovce objevil odkaz na Carol. Nikdo ji očividně nezná. Můj sál tak považoval potitulkovou scénu (na kterou mimochodem zase půlka lidí odešla!) za totálně nicneříkající. Ale pro mě znamenala erekci v kalhotách - můj sen, že se jednou dočkám Ms. Marvel ve filmu, se začíná naplňovat. Kolem a kolem je IW skvělá zábava se skvělou nekončící akcí, a vlastně ani nemrzí, že končí v půlce. Mrzí jen to, že emočně nijak nezaměstnává. Jinak by se s klidem mohlo jednat o nejlepší MCU film. Na(ne)štěstí tomu tak není, no.

• 30.4.2018  22:23

I'm liking it. You chose the wrong brother.

• 30.4.2018  20:20

Zabili jste mi Koptu. A z Markéty udělali taky krávu. Asi končím ^_^

• 22.4.2018  20:50

Ježiš, ta vypitá kráva je tu zas. Zaplaťpámbu s lepší kamerou a něčím, co připomíná trochu i scénář, posun je tedy znatelnej >_

• 12.4.2018  00:25

[kino] + [digital HD] Released na Amazon Video už 10. dubna, necelý tři měsíce po premiéře v kině. Za patnáct babek naprostá povinnost mít v digitální knihovně, protože beze srandy se jedná o řemeslně nejlepší akční film prvního trimestru 2018. A to navzdory všem klišé a logickým lapsům. Wes Ball má kuva budoucnost.

• 1.4.2018  16:57

... aneb Důkaz, že být nerd a geek je dneska cool.

• 31.3.2018  17:27
    Mute (2018)

Řeknu to narovinu: Bavilo mě to víc než Moon a Warcraft dohromady. A to i navzdory šíleně přesolené stopáži. Přesto to není vskutku žádná bomba - Jones jako by chtěl udělat postmoderní biják s přesahem, ale neumí jej napsat a natočit. Možná by mu neuškodilo, kdyby seděl jen na sesli režisérský a psaní tak nechával na někom, kdo je v tom přeci jen kovanější. Skarsgard, Rudd a Theroux liboví. Bohužel ale tenhle průměrně napsaný, zbytečně dlouhý a roztahaný film nevytáhnou vejš než nad 60%.

• 28.3.2018  11:13
    Tomb Raider (2018)

1. Hollywood zkombinoval scénáře obou (prequel) her, které mohl. Nedělá to dobrotu. 2. Alicia Vikander není Lara Croft. Sorry. 3. CG je místama překvapivě laciné. 4. Na můj vkus sestříhané až hanba. 5. Okatě se rodí frančíza. 6. Popcorn přitom celkem chutná. Stopáž v podstatě tak akorát vzhledem k rozsahu.

• 4.3.2018  15:35

Strašnej shit. Ale protože mám slabost pro Bojanu i Iko Uwaise, řeknu, že se to do toho závěrečrnýho titulkových gag reelu dalo vydržet. Hvězda extra za Bojanu a Ika.

• 4.3.2018  11:17

Eva. <3 No a co.

• 4.3.2018  11:15
    Tvář vody (2017)

Pokud měl někdy del Toro dostat plešouna, pak před jedenácti lety za Fauna. Čert vem námět, scénář a vlastní příběh, ono to totiž ani režijně není tak silný, aby to dle mě mělo bejt vůbec nominovaný na Oscara. Ale protože jsme v době politicky, genderově, rasově i druhově korektní, v podstatě průměrná zoofilní romance svou smetanu dostane.

• 2.3.2018  16:35
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Zcela barbarsky se přiznám, že s knižní předlohou jsem se potkal tak maximálně na polici v knihkupectví. Nemůžu tak srovnat její kvalitu a její adaptace po příběhový stránce. Nicméně musím zcela narovinu říct, že žádnej Westworld to není - příběhová linka je prostá, jednoduchá, vůbec ne zamotaná, jak z některých komentářů zní. Má ale zajímavý psychologický a filozofický přesahy a kombinuje v sobě klasickou brakovost cyberpunku s postmodernou. Režijně je to místama slabší, celkově ale dobře udělaný. Vizuál nemá kromě pár laciných momentů chybek, odkazuje na krásný začátky sci-fi jak v beletrii, tak ve filmu. Čerpá ze špinavýho podhoubí Blade Runneru, kvete v nekompromisně prosvětlený vejšky moderny - jakej to kontrast, když člověk zhruba ve třetině seriálu dojde k závěru, že ta pravá špína je opravdu tam nahoře v prosvětlenejch životech nesmrtelných, zatímco krása života je tam dole, ve špinavých koutech, kde se za pár kreditů svlíkají děvky, chlastá se lacinej alkohol a všude stříká krev. Z vyprávěčskýho hlediska mně osobně přijde, že celá ta Takova minulost měla zůstat bez výjimky nevysvětlena, protože tajemno je pro diváka mnohem přitažlivější než vysvětlování. Kolem a kolem je ale Altered Carbon nádhernej seriál, nekompromisní, krvavej, plnej cigaretovýho dýmu a nekorektních slov, vyžilejch flunder, manipulativních sviní a prvoplánový nahoty. Herecky v podání přinejmenším Kinnamana skvělý, v podání Higaredy aspoň neskutečně sexy.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33