Elysium (2013)

Jo no, výhrady ke scénáři si beru k srdci. Ale přesto je Elysium kulervoucí a byť jsem ho zapomněl hodnotit v létě, pořád si myslím, že zase trochu posouvá laťku toho, kam až je schopnej Neill Blomkamp v tvorbě zajít. Větší sračkovitej komentář si dovolím dodat ve chvíli, kdy se konečně dostane do krámu blu-ray nebo aspoň DVD, protože vím, že stejně jako District 9 i Elysium budu schopnej si pustit třeba třikrát do roka.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Juhů, Tvajlajtoidní mega sračka, která má aspoň sympatičtější hlavní hrdinku a jejího bojfrenda, kterej je ještě víc vyleptanej než Patyzon a z mojí strany by si zasloužil tu držku vylepšit nějakou fyzickou operací, třeba sérií háků a direktů. K tomu maj všichni ještě vyjebanější účesy než Tvajlajti, a dokonce se i občas jako Tvajlajti svlíkaj. Předlohu jsem nečet, ale našel jsem si na wikipedii, že je to prej jako poměrně úspěšná urban fantasy. A právě to, že příběh je ukrytej ve stínech velkoměsta, podle mě dělá City of Bones zajímavější než Tvajlajt, byť je to jinak stejně ukrutná sračka bez nápadu jako uhekaná nuda támhle někde z Kanady, nebo kde se Twilight vlastně odehrával. No ale Lily Colins je prostě Lilly Collins a byť teda vůbec nechápu zákonitosti světa, v němž se příběh odehrává, a za vlasy přitažený mi přijdou ty kecy okolo ukrytýho chrámu, teleportu a incestoidní lásky, stejně se podívám příští rok na druhej díl a s největší pravděpodobností na něj půjdu i do kina. Páč na Lily na velkým plátně stojí za to koukat.

2 zbraně (2013)

Pokud motanice makarónů někoho zaujme tak, že si ji objedná dvakrát, budiž. Jeho věc. Já tuhle rádoby spletitou akční buddy movie srandu dvakrát asi vidět nepotřebuju, hele. Marky Mark má koule, ale Denzel mi začíná svým přehráváním vadit víc a víc.

Kick-Ass 2 (2013)

Ale tak jako. Odpustím tu jednu fekalitu a budu se tvářit, že nejsem pedofilní, když řeknu, že Chloë Grace Moretz je film od filmu větší a větší kunda.

Citlivá na dotek (2013)

Já mám jako Ellen Page fakt rád, ale na co jsem se to díval? Na bandu ichtyiodních imbecilů, kteří se buď tváří, že neumějí ani zapnout mikrovlnku, nebo tak, že jim člověk nejradši koupí nočník, aby měli kam na záchod. K tomu scénář nemá nápad, film nemá drajv, nemá ani to srdce, ani ty koule, nemá nic. WTF? Asi jsem holt smysl tohohle snímku nepobral. Jeho nezávislost se stává s každou zhlédnutou scénou nesnesitelnější.

Don Jon (2013)

Ty vole. Já vím, že jsem to viděl, a i vím, že jsem to chtěl hodnotit, a i vím, že jsem zapomněl, a i vím, o čem to tak nějak bylo, ale proč si kurva nemůžu vzpomenout, kolik hvězd jsem chtěl dát??? Eh, asi si budu muset počkat na druhou projekci, fňuk, protože jsem debil, a zapomněl jsem, jak moc se mi Don Jon líbil. Což asi něco i říká o kvalitách toho snímku, že...

Spisovatelé (2012)

Asi mi to sedlo, že? Upřímně řečeno je to taková ta typická americká nezávislárna s romantickejma prvkama, ale to obsazeni je tak špičkový, až to bolí. Kinnear, Collins, Lerman a Liberato se podle mě fakticky povedli, akorát tu Connelly jsem zrovna moc nemusel (a nesouvisí to s její rolí, spíš mi v ní přišla nemastná neslaná, jako by se ani snažit hrát nechtěla). No ale jinak to bylo špičkově obsazený, víceméně klasicky a dobře napsaný a netlačilo to takříkajíc na pilu, takže to ve výsledku nepůsobí ani tak kýčovitě. No a samozřejmě nesmím zapomenout, že konečně někdo do filmu zakomponoval jednu z nejlíp napsaných písní ever, Between the Bars od Elliota Smithe, a to tak, že to nejenže dávalo smysl, ale hlavně posunulo i příběhovou linku dál. Za což dávám zkrátka jedno nevýznamné plus.

Wolverine (2013)

Když já prostě Rosomáka můžu, a je mi jedno, že před výbuchem atomovky vás ochrání asi metrovej plát železa. A v tomhle případě o to víc, že Rosomák krvácí, po nolanovsku se bojí, má blbý sny a protože navíc mám slabost na křehký japonský holky, nemám důvod, proč natruc nedávat pětku. Protože podle mýho je tenhle Rosomák imho lepší než ten Origin a protože Hugh vypadá pořád kurevsky dobře, možná ještě krapek líp než v předchozích X-filmech.