Deadpool: No Good Deed (2017)

Klasika. Globálně se dá poznat, kdo z reagujících má načteno aspoň pět stránek z Deadpoolových komiksů. Rhett Reese je génius. Než budete, lidi, následovat Psychorova příkladu, vlezte na google a vyhledejte si nějakej Deadpoolův komiks, ať pochopíte, jakej ujetej smysl pro humor Deadpool má a proč je ten Rhett Reese takovej génius.

Wonder Woman (2017)

Nejlepší DCEU so far. Což je v podstatě i smutný, protože Wonder Woman bohužel není výborná. Vlastně není ani nijak... nadprůměrná. V zásadě je vlastně průměrná. V kyselině... je příliš dlouhá a s totálně zabitým finále - v DC si prostě řekli, že půjdou ve třetích aktech over the top. Man of Steel, BvS a vlastně i Suicide Squad - třetí akty a finále tam musejí prostě určovat nikoliv lidé, kteří film napíšou a režírují, protože jinak si to nedovedu vysvětlit. WW je totiž ve svém prvním a druhém aktu vlastně dobrá, ačkoliv začátek (ne ten pařížskej) je tak trochu naivní jako sama Diana. Mhm... Londýnský kulisy jsou pak extra koukatelný (byť balast okolo nemusel bejt tak rádoby vtipnej), a v průběhu filmu se vyskytne celá řada super cool scén, který mě fakticky bavily. Ke všemu Gal Gadot to fakticky sekne a Dianu i přes svoje neherectví uchopila dle mě opravdu dobře. Prostě... je to neuspořádaný, blbě napsaný ve smyslu, že se to muselo určitě pětkrát přepisovat a pak z toho vznikl galymatyáš. Ale místama to opravdu baví a místama je to opravdu taková jiskřička, že DCEU se nemusí zatracovat. P.S. Prej že Chris Pine je ve filmu jen hezounek, četl jsem od Spáčilky. Leda houno, Chris je naopak beze srandy hlavní tahoun filmu, a upřímně mě zamrzelo, že asi nemá kontrakt na víc než jeden film. Ačkoliv kdoví...

Vetřelec: Covenant (2017)

Že je Ridley Scott přemýšlivým tvůrcem, o tom by snad pochybovat nikdo nemusel. Že je jednou z žijících legend svého žánru, o tom se snad taky pochybovat nemusí. Že na stará kolena chce do svého vetřelčího univerza nabobtnat hloubku, filozofično a hledání podstaty žití a nežití, to mu vyčítat prostě nejde. Kdo smí tvrdit, že Ridley nechápe podstatu svého kultovního díla? Kdo chce Vetřelce, ať se podívá na Vetřelce, ale čekat od skoro osmdesátiletého tvůrce, aby opakoval mustr svého téměř čtyřicet let starého díla, to je vrchol naivismu. Protože jestli Ridley Scott něco prokázal, pak to, že sám sebe nechce opakovat. Proto nikdy nenatočil druhého Vetřelce, proto nikdy nenatočil druhého Blade Runnera, ačkoliv k tomu po pětadvaceti letech měl opravdu ideální podmínky, proto sešlo z pokračování Gladiátora a proto bude Alien: Covenant jen a jen rozšířením univerza, které začal s Prometheem na stará kolena budovat. Jasně, je to místama tak banální, plytké a tzv. nízkopřemýšlivé, že zamrzí dvakrát víc, že se Ridley nechce vrátit ke klaustrofobní netušené hrůze, na druhou stranu je to ale tak skvěle audio a vizuálně promakaný, až se člověk musí ptát, proč tohle není řemeslná norma. Imho je 66% podhodnocený, průměrnej fanda sci-fi si 10% přidá. Jo a jinak se nemůžu zbavit dojmu, že Fassbender je momentálně nejpřeceňovanější herec - kam přijde, tam to jde s tržbama dolů. Pan herec je to třeba dobrej, ale... prostě tržby nemá a obávám se, že ani on novému Ridleymu nepomohl. P.S. Jestli dopadne dobře Blade Runner, celkem by mě zajímalo, jak by se Vilnéf popasoval s momentálním Alien univerzem.

Mrtvý bod (2015) (seriál)

Druhá série ztratila nástupem Sandstorm linky dech. Jako kdyby 15 dílů druhé řady bylo jen křoví pro závěrečné finále, které sice mělo otřesné efekty a animaci, zato mělo ale dobrou katarzi. Cliffhanger už byl navíc, ne že ne, ale zase slibuje, že se tvůrci spíš vracejí ke svým kořenům z první série. Celá S03E01 je pak v podstatě jen a jen prolog k závěrečné sekvenci, která slibuje, že se tvůrci opravdu rozhodli neustrnout na jednom místě a osmnáct měsíců (příběhové) absence narvat tajemstvími jednotlivých postav. Hurá.

Newsroom (2012) (seriál)

Nejsilnější je Newsroom v neokoukaným prostředí, protože v zásadě se jedná jinak o klasický "old school" seriál i s tolik nastavovanou vztahovou kaší. Druhou nejsilnější stránkou jsou skvěle napsané dialogy / monology, protože po příběhový stránce Newsroom opravdu žádný originální terno není. A třetí nejsilnější stránkou jsou skvělí herci - a to v podstatě v každé postavě. První řada baví svým prostředím a nečekaným (ostrým) vtipem, druhá v zásadě nejpropracovanější příběhovou linkou a třetí už pouze jen emočně ždímá zacyklením seriálu. Přesto je Newsroom kolem a kolem seriál, kterej by obzvlášť v roce 2017 a dál do budoucna neměl nikomu uniknout. Jeho nadčasovost se totiž s dalším prostupem social networkingu ještě ukáže. A že v Česku nemáme žádnou takovouhle ideu o zpravodajství tímhle způsobem, je o to víc alarmující.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Lepší než Vol. 1? Ne. Těžko dosáhnout takový "čerstvosti" jako u jedničky. Guardians Vol. 2 nemají jak překvapit. Když zopakují formuli úspěchu jedničky, budou vykrádat sami sebe. Když se pokusí jít trochu jiným směrem, řada diváků to zase snese špatně. A pak se najde skupina diváků, kteří očividně viděli jinou verzi Guardians 2 než já, neb říkají, že to byla sázka na jistotu. Že je to prej rozmáchlejší sequel, že tam tancuje malej Groot až moc, že Star-Lord víc star-lorduje a Drax víc awkwardly hláškuje. A že se tam přitom zapomíná na příběh. Přitom jsou druzí Strážci až překvapivě odlišní od jedničky - hrají na notu "minule jsme vytvořili rodinu, teď chceme zjistit, jak funguje" od A až po Z, a tudíž je to všechno, jen ne sázka na jistotu - protože formule fresh komiksárny byla opuštěna, ne že ne. Že se ždímou slzy? No a co. Aspoň to není klišovitá vykrádačka sebe sama s jiným soundtrackem. P.S. Rooker je amazing a Nebula mňam <3. P.P.S. Masky jsou o řád lepší a Rocket o kousek vymakanější. P.P.P.S. Že prej DC letos Marvelu nakope prdel? Tady pořád někdo zapomíná, že Guardians byli a jsou Marvel vedlejšárna: pokus, kterej překvapivě uspěl. A že letos Marvel všechno sází na pavouka. A to Wonder Woman úspěch opravdu přeju, ne že ne.

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

V zásadě bych sem mohl zkopírovat komentář k prvním dvěma epizodám, a nic by se nezměnilo. Legacy si opravdu vzalo z původní Čtyřiadvacítky pouze formuli šesté a sedmé řady, přidalo k tomu trochu zbytečnýho harašení mezi Carterovou ženou a bráchou, a završilo to totálním zazděním hlavního faktoru úspěchu prvních řad Čtyřiadvacítky - totiž jeden den v životě jednoho agenta. Zpočátku se opravdu zdálo, že se totiž autoři poučili z komentářů na sociálních sítích Čtyřiadvacítky a věnují polovinu času na obrazovce hlavní postavě, se kterou si divák musí vytvořit pouto. Bohužel postupem času Carter začal dostávat třetinu, druhou třetinu dostala Miranda a třetí se rozdělila mezi zbylé linky. Když už jsme u těch vedlejších linek, některé jsou zbytečné (Nicole a Isaac), jiné zase rychle zabité (sexy Kathryn Prescott), a některé kompletně neutažené - a to jsou hlavně ty politické. Jinak je ale Legacy v zásadě kopií šesté a sedmé řady Čtyřiadvacítky, a to až tak moc, že nemá ve své druhé polovině žádný silnější okamžik, ani setkání s Tonym, ani finálová scéna Mirandy Otto, a dokonce ani rozhodnutí jejího muže uctít její památku svou kandidaturou. Je pravda, že by bylo možná zajímavý sledovat v další řadě vztah Carter / Donovan, jako měli Bauer / Palmer, jenže tak jako tak to vypadá, že by se k tomu ani autoři nedostali, protože Čtyřiadvacítka je zkrátka a jednoduše dnes už jen akční seriál s politickým podtextem. Honem rychle hrrr střílet teroristy, buď z Ruska nebo z Blízkýho Východu, to je šumafuk, hlavně aby měli bombu a hrozili zabitím některé z hlavních postav. Přitom kouzlo Čtyřiadvacítky je v osobitosti postav a jejich přežívání toho jednoho dlouhého dne - a to ne na politický scéně. Doufejme jen, že pokud by náhodou se snažil ještě někdo někdy oživit Čtyřiadvacítku, vy-ere se z vysoka na všechno to politikaření a korupci a globální terorismus a bude se soustředit opravdu na ty postavy a uzavřený příběh, který diváka vtáhne spíš než nějaké stovky mrtvých na mostě.

Logan: Wolverine (2017)

Nejlepší X-film, s jediným problémem - totálně uzavřel jednu příběhovou linii. Fox nemá jak na Wolverina navázat, leda že by přišel restart rosomákovy linie. Lepší než Deadpool? Nikoliv. Jen jiné eRko. Takové, jaké mělo být už na začátku. Rozšíření komentáře znovu časem.

Single Lady (2017) (seriál)

Markétko(y), do čeho to zase lezete? Jako já vás strašně žeru a kvůli vám vydržím leccos, ale takhle amatérskou patnáctiminutovku jsem fakticky nečekal. Teda takhle, Markétko(y), vy jste samozřejmě skvělá(é) a vypadáte (zníte) posledních zhruba osm let pořád stejně, ale vy jste tak jediný pozitivum(a) tohohle rádoby cool a moderního ženskýho seriálu. Zaprvý dialogy snad nemohla psát ženská, protože nevěřím, že se holky takhle mezi sebou baví, zadruhý nevěřím, že za kamerou stál profesionál, případně že režisérka neviděla, jak amatérsky je kamera zmáknutá v detailech, a osvětlení se taky moc nepodařilo. Prostě to v první epizodě působí jako jeden velkej amatérismus spíchnutej horkou jehlou... tak horkou, že i ten youtubering je v porovnání s tímhle profesionální práce. Markéty, fakt vás žeru, a tak to nevzdám, ale bude mě to asi bolet. Prozatímní * jde jen za Markétami, pro které mám prostě slabost. Půl jde ke Stehlíkům, druhá k Jakšlový z Verony. upd Třetí epizoda má snad nejslabší... ehm... kameru doposud, a to je co říct. Asi se to točilo na mobil. upd2 Já bejt Óčko, tohle posílám rovnou k soudu. Aby nejsledovanější hudební televizi šéfovala píča, to ještě jo, ale děvka, co si libuje v koksu, mluví hůř než já nebo dlaždič, a disponovala IQ o hodnotě inteligenčního kvocientu vymlácenýho lustru... zkrátka aby tohle byla jakože reklama na Óčko, to bych se radši bejt ředitelem Óčka zeblil. Otřesný dialogy, otřesná kvalita produkce, otřesně napsaný charaktery. Plodková si ale asi tu vymaštěnou píču užívá dosytosti, ne že ne. upd ep07 Nodoprdelekurva. upd e10 No vida. Stačí opustit prostory Óčka, udělat z blonďatý krávy celkem uvěřitelnou blbku, přihodit Koptu na víc než na minutu a má to celý záblesky potenciálu. Chjo. Všechno zlý prej jednou skončí, tak to máme teda za sebou...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Rok a půl a stejně nedokážu zhodnotit. Boyega je super! Býbý-ejt je mega super. Carrie Fisher (RIP) je fajn, Harrison Ford taky. Nejvíc super je Adam Driver. Ridley se mi jako Rey nelíbí, ale v reálu je až moc sympatická na to, abych jí přeci jen nepřál úspěch. Scénáristicky je to vyblitý zelí čtvrtý epizody, bez nápadu, jediným pozitivem je pro mě opravdu postava Kylo Rena. Hudba otravná. Stopáž o dvacet minut delší se zbytečným harakiri gulášem následujícím po setkání otce se synem. Tak. Přesto to tak nějak baví a funguje, byť opětovný zhlédnutí příliš energie nepřidává. [kino, blu-ray repete]