Černý kotel (1985)

Tohle nebyl materiál pro Disneyho 80min šablonu starých animáků. A je to škoda.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Hello there. Ewan je to nejlepší, co se - imho - Hvězdným válkám mohlo stát, obzvlášť v dnešní době sequelový trilogie, ale jeho potenciál je - imho - utopenej ve špatným psaní a moderní éře genderový rovnováhy, která vede k tomu, že Obi-Wan je vlastně vedlejší postava ve vlastním seriálu. Celej plot, protože předvídatelnej ve svým finále, je roztáhlej do stopáže, která je zbytečná a v podstatě stačí první a poslední epizoda. Mhm.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Už tam není Sean Bean a vyloženě mě štvaly některé deus-ex machina rozlousknutí, a samozřejmě celý finále je přehnaný, ale aspoň už vím, že Američani maj fakt rádi zatopené mezoamerické ruiny (viz Shadow of the Tomb Raider). Jinak je mustr samozřejmě zachován, a to je dobře. Jednohubka na večer. Vypnout mozek.

Lovci pokladů (2004)

Konečně jsem to viděl, protože z nějakýho důvodu doháním herní resty s Larou Croft, a tak jsem samozřejmě dostal chuť na pořádnou Indiana-Jones-Lara-Croft-Nathan-Drake konzumní zábavu. Mno a ve výsledku jsem ji touhle skoro dvacet let starou lepenkou všech Honeb za pokladem dostal. (extra *, protože Sean Bean is always a win)

The Gray Man (2022)

Bžunda. * za Anu a Jessicu <3

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Tak jsem uronil slzu. Protoze skoncila jak knizni serie, tak ta televizni. Mohla bejt lepsi. Na knihy zdaleka nema. Ale uctu k predloze to melo a s Dreymonem jsem se nakonec szil az k ty slze.

Noční agent (2023) (seriál)

"Show for dads", kterejm ještě nebylo čtyřicet. Nebo třicet. Nebo tak. Typickej konzumní seriál, kterej sice žádný rekordy v inovativnosti nepřepíše, ale na těch sedmnáct hodin umí díky sympaticky zahraným postavám toho mladšího fotříka k obrazovce přikovat. Já takovýhle seriály prostě můžu. A mladej Basso ze Super 8 nehorázně dospěl, nejen jako chlap, ale jako herec.

Patriot (2000)

V roce 2023 si říkám, proč už se takový filmy nedělají. Jak já bych se na pořádnej kýčovitej patetickej historickej román podíval. Takhle se musím jednou za pár let podívat na těch pár, který za něco stojí a který začínaj bejt starší než někteří ze zdejších uživatelů.

Mořská příšera (2022)

Jo, jasně, je to po příběhový stránce plný klišé, který používá kdejakej animák. Šablona příběhu, šablonovitý postavy, ke všemu je to genderově i rasově rovnoprávný, jsou tam samozřejmě postavy, který pravděpodobně jsou i sexuální orientací rovnoprávný pro rok 2022. Ale mně to vlastně neva. Je to účelovej animák, kterejch je sice dost, ale přitom je vlastně i dobře napsanej a zrežírovanej v dialozích, a animačně je to naprostá špička. A hlasovej ansámbl taky.

Jan Žižka (2022)

Jako takhle. Jako origin středověkýho hrdiny je to celkem ucházející. Za dvacet míčů amerických $ bych sice čekal víc (jsem přesvědčenej, že v Česku umíme natočit za málo peněz hodně dobrý album), a určitě bych chtěl lepší a věrohodnější šarvátky (máme tu mrtě HEMA škol), a už vůbec neřeším jako wannabe historik nějakou historičnost, ale ve výsledku bych si sequel s Benem Fosterem s chutí dal!