Světová invaze (2011)

Übersratschka. Überpatos. Überklišé. Überbejkárna s übernelogickým scénářem. Über deus ex machina. Über hovězí hudba! Ale tak brutálně natočená, že závistí musí blednout Black Hawk Down (jemuž Battle: Los Angeles vykrádá závěr) a hlavně Independence Day. Ten, kdo se nebavil, je ignorant, podržtaška a überpozér, kterej to v životě nebude mít lehký, páč i tu nejokatější bejkárnu musí prostě hodnotit ze svýho übernadlidskýho pohledu. Moje hodnocení je po [ČSFD projekci] überpřehnané, ale tak už to dopadá. Überpřekvapení. Über Aaron Eckhart.

Poslední vládce větru (2010)

A jděte někam už s tím vaším sofistikovaným uměním, inteligencí a bla bla bla bla. The Last Airbender je fantastická sračka, příběh tucetkrát znulovanej, herci až na výjimky ještě neumí hrát (těmi výjimkami jsou zástupci generace nad 25 let), bla bla bla bla bla. Ale je to skvělá zábava, která si nehraje na Pána prstenů nebo tak. A zábava, to je přece to hlavní. A audiovizuálno. A když nejsou prostě schopni pochopit jednoduchý pravidlo, není jejich hodnocení třeba brát v úvahu. Puntík. [blu-ray]

Gopher Broke (2004)

Sysel je sympaťák, vytrvalej a neztrácí tempo. Ale ke všemu je hlavně smolař, takže nezbejvá než dodat, že závěrečná pointa je výtečná. [youtube]

Let Fénixe (2004)

Původní Let Fénixe jsem neviděl (a ani nehodlám, z obrázků je mi už od pohledu trochu šoufl), ale tenhle jsem kdysi dávno zastih v telce a včera u sebe na [DVD]. Celkově nějak nechápu, v čem spočívá záhada tak nízkýho hodnocení. Určitě, nejedná se o žádnou pecku, která by lámala hranice filmografie. To ne. Ale myslím, že se jedná o celkem dobrej příběh, kterej by mohl ždímat z charakterů maximum, pokud by to dovolil teda si podmanivější scénář (nebo režisér, co já vím). Hned úvodní havárie je naprosto luxusní záležitost, potom se zcela logicky musí zvolnit tempo, které režisér snaží vytáhnout takovým tím moderním pojetím rychlého střihu a dynamické hudby, což zcela neočekávaně vrcholí scénou s čínskými... é... pašeráky. Tehdy je vrchol filmu, z nějž už zbytek jen jede do svého hrdinského finále, které je zakončenou vzpomínkovými fotečkami. :) Jen na závěr bych měl tři výkřiky: 1. postava Mirandy "Eówyn" Otto je naprosto zbytečná, respektive naprosto nepadnoucí. Ženská tam bejt nemusela. 2. Chtěl bych mít v padesáti stejnej six pack jako Dennis Quaid. 3. Giovanni Ribisi si to NESKUTEČNĚ dává!!! 70%

Mission: Impossible III (2006)

Matně si vybavuju M:I jedničku, ještě matnějš dvojku. Důležitý ale pro mě je, že jsem náhodně zastrčený [DVD] M:I3 doma objevil, zkouknul a vlastně si film užil. Jasně, je mi jasný, že M:I se ve svým třetím díle posunula kolečka směrem k uvěřitelnosti charakteru, jak to nastolil Bourne, stejně jako s autentičností samotnýho super special agenta, resp. jeho výkonů. Stejně tak je mi jasný, že tak důležitej vtipnej nádech tu hraje stejnou roli berličky, jako hlavní záporák, resp. po celou dobu se tak tvářící P.S.Hoffman. O to sympatičtější je výsledek, když to všechno funguje a plní tak roli akčního filmu pro jednadvacátý století. Tož, jsem zvědavej na tu čtverku.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Myslím, že kvality filmu by asi mělo vyjádřit číslo, který v tuhle chvíli udává, že se jedná o sedmdesátej druhej nejoblíbenější film. Prázdná vyvražďovačka myriády Peršanů vs. staletí přetrvájící myšlenka, že TOHLE JE SPARTA, která se nikdy nevzdává. Jeden z filmů, kterej se vyplatí mít doma, protože je tak prosťounkej, že se dá zkouknout i několikrát do roka. Asi proto je tak oblíbenej. [DVD]

Poslední samuraj (2003)

Jak je možné, že nemám zhodnocenej film, kterej mám na DVD a pouštím ho několikrát do roka? Protože všechno v tom filmu sedí, funguje a jede jak namazanej stroj, ačkoliv je naprosto ale naprosto nelogickej? Nebo protože zkrátka a jednoduše nenudí? Či jen proto, že se z původně čtyřhvězdičkový odpočívárny stává po několika shlédnutích zajimavá filozofická rozcvička? Ať tak nebo tak, tenhle film mám rád. Toma Cruise ne.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Fimfárum - kniha = 5*. Hlas Jana Wericha = 5*. Obludné loutky (až prvoplánově obludné) = 1*. Výsledek = 3,6*. A za ten prvoplán v obludnosti prostě jen 3*. Pardon.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Při čtení komentářů tadyhle ostatních začínám mít pocit, že buď jsem se zasekl v pubertě, anebo jsem příliš rychle zestárnul, abych s láskou vychutnával každej over the top okamžik v tomhle snímku, páč prostě dneska už se takhle over the top netočí, a mně to začíná u novejch pecek chybět. Sešla se zde dvojka herců, který osobně moc nemusím, ale i přes vrásky kolem očí a povadlý svalstvo na břiše pořád válej a jsou sexy, sešel se zde jeden z nejstaromódnějších režisérů současnosti a jeden z princů filmové hudby současnosti, aby dohromady stvořili skvělou bejkárnu o tom, že není třeba, aby si to dva herci rozdali, že není třeba, aby ve snímku hrála prim digitální akce, aby ve snímku byla hluboká myšlenka, aby průměrnej divák s láskou vzpomínal na dobu, kdy tyhle filmy frčely... a tak dál a tak dál. Protože mi přijde dementní tvrdit, že když se mi líbily Pravdivý lži, že když se mi líbily osmdesátkový-devadesátkový akčňáky, kde hrdina byl neporazitelnej a příběh měl logickej lapsus vedle jinýho lapsu, že se mi zkrátka nebude líbit ani tohle. Nasmál jsem se, zafandil jsem Cruisovi, popřál uchu skvělou hudbu, ignoroval digitální triky, které mi přišly trošku nepovedený (naštěstí jich fakt moc není), usmíval se trapný romantice mezi oběma postavami, a záporákům popřál hezkou smrt, a tak dál, a tak dál. Nebudu si tu hrát na to, že "v devadesátejch letech tohle mohla bejt pecka a supr hit, ale že dneska už takovejhle film je moc old fashioned..." a tak dál. Líbilo se mi, supr jednohubka, výplach mozku, s chutí se na to podívám podruhý... a tak nějak si takhle představuju filmový řemeslo. Děkuji za pozornost. [DVD]

Beyond Black Mesa (2010)

Jsem hodně velkým fandou herní série Half-Life a na každej kraťas ze světa HL(2) se nesmírně těším a jsem ochotnej mu odpustit kdeco. BBM je zdařilým fan-snímkem, kterej kopíruje hodně z HL univerza, sedí zvuky zbraní (i když ve filmu užité G36ky maj mnohem odlišnější zvuk než zvuk MP7ek z HL2), sedí páčidlo, sedí atmosféra i postupy Domobrany. Co ale neodpustím, to je zničení Adriana Sheparda, kterej umřít neměl, resp. neodpustím to, že ho vůbec probrali k životu, pač kdyby tam byl kdokoliv jinej, bezejmennej týpek, bylo by to mnohem lepší a ne tak okatý. Ale opakuju, na fanouškovskej kraťas vyvedená práce - atmosféra, triky a hlavně hudba, ta prostě sedí :)