Star Trek: Do neznáma (2016)

Naprostá pohodovka. Děj připomínal dlouhou seriálovou epizodu, ale o to více ve své jednoduchosti naprosto předčil své letní blockbusterové kolegy. Filmu hodně prospělo dočasné rozdělení postav, které tak dostaly svůj prostor. K tomu se musí připočíst slušná akce i vesmírná bitva, nápadité pozadí i sympatická nová postava Sofie Boutelly a hlavně trefné kostrovy hlášky. Škoda finále, které bylo hodně laciné a přihlouplé.

Sebevražedný oddíl (2016)

Scénaristicky naprosto selhávající film. Prvních 40 minut je nekontinuálně sestříhaný sled událostí snažící se představit a sestavit tým, kde stejně po celou dobu hrají naprostý prim Smith a Robbie (zaslouženě). Celá zápletka s čaroději je vyloženě směšná (ve výsledku jsou slabí) a postrádá hlavu a patu. Zbytečná navíc spousta postav (Joker, ta s mečem aj.), další jsou pak tragické (Flag, Bumerang). Čekal jsem letní výplach, ale ve výsledku jsem dostal nedotaženou a prostříhanou slátaninu béčkového ražení.

Jason Bourne (2016)

Docela povedená Bournovka, která sice pokulhává za svými předchůdci, ale i tak servíruje prvotřídní akci (Řecko, Vegas) a vše typické pro tuto sérii. Bohužel zápletka je dosti umělá a šablonovitá, ale i tak se jedná o akční napínavou podívanou, kde prostě musíte fandit nejen Bournovi, ale i cílevědomé Vikander.

Kniha džunglí (2016)

Vizuálně naprosto podmanivé a perfektní, příběh je už ze slabšího soudku (nutno brát s rezervou, nikdy jsem Knihy džunglí neměl rád).

Preacher (2016) (seriál)

Nebyla to taková pecka, jak jsem očekával. Povedlo se však vytvořit stylové prostředí s neotřelými postavami, plného zvráceného a podivného pozadí a úkazů. Rovněž herci byli obsazeni obstojně (Cassidy vládne). Bohužel dějově seriál ohromně stojí na místě a i samotné finále mi přišlo na půl plynu.

Správní chlapi (2016)

Slušně nahláškovaná a vtipná buddy komedie, kterou trochu zrazuje slabší děj, nepovedené finále či šablonovitost v rámci žánru. Na druhou stranu chemie ústřední dvojice vyšla na výbornou a ve společnosti své malé parťačky zvládli obstojně bavit celou dobu.

Stíny Manhattanu (2016)

Klasický noir ze zlaté éry po dějové i vyprávěcí stránce, jen zasazený do současnosti. Bohužel ale žalostně předvídatelný (trailer prozradil vše) a také neuvěřitelně rozvleklý. K tomu připočtěte nulové charisma hlavního hrdiny a nehodící se happy end. Ve výsledku se tak jedná o jednohubku spíše průměrné kvality a nechrání to ani překrásná Yvonne, které bohužel role femme fatale moc nesedla.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Zbytečné pokračování, které oplývá neuvěřitelně béčkovým (oproti tomu je jedlička sofistikovaným filmem) a hrozně uspěchaným dějem. Film toho chce stihnout přespříliš a představuje mnoho nových postav, které stejně nemají prostor. Dějově nezaujme, spíše irituje svou jednoduchostí, obrovsky skáče (pořád se něco děje, buď se vše daří nebo naopak), je plný klišé a zázračných záchran či geniálního uvažování.

Stranger Things (2016) (seriál)

Vynikající. Parádní retro z osmdesátých let, poctivé sci-fi a hlavně dechberoucí příběh i výborně vybudovaný svět plný zajímavých postav. Ačkoliv seriál připomněl (či poctil) mnoho klasických filmů, naservíroval svébytný originální svět, jehož postupné rozkrývání mně bavilo. Není co vytknout, snad jen, že druhou sérii bych zbytečně neriskoval.

Sousedi 2 (2016)

K uzoufání fádní nevtipné a trapné. Stejné jako jednička jen s holkami a bohužel i s delší čekací dobou na aspoň úsměvný vtip. Jen málo filmů má postavy, které jako divák nenávidíte úplně všechny z obou stran sousedského konfliktu.